Labirynt w Lipsku – atrakcja dla małych i dużych

lipsk labirynt z desek atrakcje
Nie zamierzasz spędzać kolejnego weekendu na placu zabaw? Chcesz zapewnić swojemu dziecku dzień pełen wrażeń? Agroturystyka Biebrzańska przygotowała wyjątkową atrakcję, która przypadnie do gustu zarówno małym, jak i dużym. Labirynt z desek to jedyne tego typu miejsce na terenie województwa podlaskiego. Dlaczego warto odwiedzić Labirynt w Lipsku?

agroturystyka biebrzańska labirynt z desek opinie atrakcje dla dzieci

Labirynt z 9 tysięcy desek

Labirynt powstał z 9 tysięcy kawałków drewna, do jego budowy zostało wykorzystanych 1500 kołków i ponad 120 kilogramów wkrętów. Budowa obiektu trwała 4 miesiące, a jego pomysłodawcami są Państwo Agnieszka i Przemysław Drapczukowie. Labirynt Strachu jest zlokalizowany na powierzchni 4000 m2, można go znaleźć we wsi Kolonie Lipsk 41A i stanowi nie lada atrakcję zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i turystów z dalszych zakątków kraju. To doskonała forma rozrywki dla dzieci, młodzieży, ale także dorosłych. Jeżeli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, labirynt strachu będzie bardzo dobrym wyborem na leniwe popołudnie. 

 

Labirynt ma 4 wejścia i tylko 1 wyjście, dlatego aby go przejść, trzeba poświęcić trochę czasu i pomyśleć, jak rozwikłać zagadkę. Co ciekawe, jego pomysłodawcy przygotowali dla odwiedzających aż 4 ścieżki o różnym stopniu trudności i skomplikowaniu trasy. Teoretycznie najłatwiejsza do przejścia jest ścieżka A, najtrudniejsza – ścieżka D. Każdy odwiedzający otrzymuje mapę labiryntu, stopień trudności można dostosować do indywidualnych potrzeb, wybierając więcej lub mniej podpowiedzi. Najbardziej odważni i pewni siebie mogą oczywiście podjąć próbę przejścia labiryntu bez mapy. 

labirynt Lipsk agroturystyka biebrzańska atrakcje

4000 m2 ślepych uliczek i zakrętów

Labirynt z desek to wyzwanie dla małych i dużych. Mnóstwo zakrętów i ślepych uliczek, które zwodzą na manowce, sprawiają, że zabawa jest jeszcze ciekawsza i dostarcza dreszczyku adrenaliny. Taka atrakcja bez wątpienia przypadnie do gustu miłośnikom mocnych wrażeń. Labirynt to niezapomniana przygoda szczególnie dla dzieci, które lubią zagadki. Przechodząc przez labirynt, młody człowiek musi analizować informacje, łączyć fakty. Dzięki temu rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów. Co więcej, tego typu zabawa wspiera kreatywność, ponieważ wymaga myślenia poza schematami. To także sposobność do budowania więzi rodzinnych, wspólne pokonywanie trudności i dużo śmiechu to bezcenny czas dla całej rodziny.

Przejście labiryntu zajmuje około 40 minut, atrakcja jest otwarta przez 7 dni w tygodniu (w sezonie wakacyjnym), dlatego można skorzystać w dowolnym czasie. 

Labirynt Strachu to wyjątkowa atrakcja stworzona z myślą o młodszych odwiedzających, którzy chcą doświadczyć ekscytacji w bezpieczny i kontrolowany sposób. Przejście labiryntu to dla dzieci niezapomniane przeżycie, pełne przygód, a także dreszczyku emocji. Wchodząc do labiryntu, można odkrywać tajemne ścieżki, które prowadzą przez zakręty i zakamarki, aby w końcu znaleźć wyjście. Labirynt jest skonstruowany tak, aby zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogli się świetnie bawić.

Oczywiście Labirynt Strachu to niejedyna atrakcja oferowana przez Agroturystykę Biebrzańską. Na terenie obiektu można bowiem także skorzystać z placu zabaw, stawu, a także rozpalić grill.

labirynt lipsk atrakcje dla dzieci Agroturystyka Biebrzańska

Sprawdź również:

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *