Fala Klocków w Ustce! Wystawa budowli z klocków LEGO®

Już 31 maja najsłynniejsze klocki na świecie przyjadą na trzymiesięczne wakacje do Ustki.

Post archiwalny - aktualna wystawa sprawdź:

 

To niebywała gratka dla młodszych, ale i tych nieco starszych fanów klocków LEGO®. Na wystawie organizowanej przez Pozytywne Inicjatywy z Pucka (prowadzącej m.in. Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie) oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Ustka i Ziemia Słupska” będzie można zobaczyć niesamowite budowle z klocków, których nie znajdziecie w standardowych zestawach.

wystawa klocków LEGO w Ustce

 


 

W sali wystawowej Informacji Turystycznej w Ustce  (Marynarki Polskiej 71) zobaczyć będzie można m.in. niszczyciele z okresu II wojny światowej ORP Błyskawica i ORP Burza. „Burza”, który podczas wojny przebył 98 750 Mm, jego załoga uratowała łącznie ponad 500 marynarzy, lotników i pasażerów. ORP Błyskawica uczestniczył w działaniach II wojny światowej od pierwszych do ostatnich dni walk w Europie. Brał udział między innymi w kampanii norweskiej i ewakuacji Dunkierki, bitwie o Atlantyk, operacjach Torch i Overlord oraz bitwie pod Ushant.

terminal-kontenerowy-lego-1

Niezwykle ciekawie przedstawia się wielka makieta morska prezentująca średniowieczną wioskę rybacką  z Pomorza, w tym gród obronny, kościół romański, wiatrak i młyn wodny. Ponadto, zobaczyć można makietę przedstawiającą  terminal  kontenerowy  z nabrzeżem i statkami oraz budynek urzędu celnego z halą magazynową, stacją paliw i warsztatem. Uzupełnieniem tej makiety jest wielozadaniowa jednostka Skandi Carla. To zaopatrzeniowiec, holownik ale i statek konstrukcyjny wykorzystywany przez górnictwo morskie.

ustka wystawa lego klocki budowle

Ważnym elementem wystawy jest imponujących rozmiarów model kutra „Gwiazda Morza” na którym  11 lutego 1920 roku, po zaślubinach polski z morzem generał Józef Haller odbył rejs pod polską banderą ze Starej Wsi do Jastarni, stanowiący nieoficjalne, pełnomorskie zaślubiny Polski z morzem.

Wystawa budowli z klocków LEGO USTKA

Wystawa ma charakter typowo morski, choć nie zabraknie również lubianych przez dzieci małych miasteczek, policji, straży pożarnej czy kolejki. Nauka przez zabawę to cel, który przyświeca wystawie, dlatego też każde dziecko będzie mogło przygotować swoją własną budowlę w kąciku konstruktora.

Gdzie?

Ceny biletów:

Dorośli – 12 pln
Dzieci – 7 pln

Otwarcie już 31.05 godz.10

Godziny otwarcia:
Czerwiec: 10-18
Lipiec, sierpień: 10-20