Funzeum Gliwice

Funzeum Gliwice atrakcje dla dzieci śląskie polecane 1

Jako rodzice stale poszukujemy ciekawych opcji na spędzanie czasu dla naszych dzieci, gwarantujących nieznane dotąd atrakcje. Tak się składa, że mamy dziś coś dla was! Funzeum to prawie 4000 metrów kwadratowych rozrywki i edukacji zlokalizowane w Gliwicach. Warto też wspomnieć, że to największe tego typu miejsce w Polsce. Pozwólcie więc, że wam je przedstawimy w dzisiejszym artykule! Zapraszamy do fenomenalnej zabawy!

Zajmujący niemal 4000 metrów kwadratowych wyjątkowy pod każdym względem obiekt w Centrum Handlowym Europa Centralna inspiruje, bawi i pobudza kreatywność dzieci w przeróżnym wieku. Kilkadziesiąt multisensorycznych eksponatów i instalacji wchodzących w skład wystaw Kolor i Światło pozwoli wejść w kontakt ze sztuką – dosłownie!

Funzeum Gliwice atrakcje dla dzieci śląskie polecane 4

Cały obiekt zaplanowany został tak, by dostarczył właściwej dawki zabawy i wiedzy osobom w każdym wieku – od najmłodszych, po najstarsze. Stojąc na przekór muzealnym zakazom i nakazom, Funzeum zachęca, by puścić wodze wyobraźni i wyjść poza sztywno narzucone nam ramy. Niech poniesie was zabawa!

Funzeum Gliwice atrakcje dla dzieci śląskie polecane 3

Podobnie jak sami twórcy — głęboko wierzymy, że aby obudzić prawdziwe zainteresowanie, wystarczy czasem dosłownie jedna iskra. Dlatego też tak przygotowaliśmy nasz obiekt, by jego zwiedzanie stało się niezapomnianym przeżyciem, dostarczającym dokładnie tyle wiedzy, by zaciekawić i nie zanudzić. Stawiamy przede wszystkim na interaktywność i zachęcenie młodych ludzi do aktywnego zwiedzania naszych wystaw. Jak każda dobra przyprawa, wiedza podawana jest tu z umiarem, ale w proporcjach dobranych tak, by pobudzić głód wiedzy i zachęcić do dalszego zgłębiania tematów już po zakończeniu zwiedzania.

Funzeum Gliwice atrakcje dla dzieci śląskie polecane 2

Na miejscu czeka na was ponad 50 ekscytujących, multisensorycznych i interaktywnych instalacji, w kilkunastu pomieszczeniach inspirowanych magią kolorów i światła. To nasz mały kawałek świata stworzony po to by odwiedzający mogli wyrazić siebie. Spędzicie tutaj długie, fascynujące godziny, a jedynym ograniczeniem będzie Wasza wyobraźnia! Eksplorujcie, doświadczajcie i kreujcie Funzeum razem z jego twórcami!

Funzeum Gliwice atrakcje dla dzieci śląskie polecane

Uwolnij swoją kreatywność, daj się ponieść funtazji w Funzeum!

Godziny otwarcia Funzeum

  • Pn-Pt: 10:00 – 19:00
  • Sb-Nd: 09:00 – 20:00

Lokalizacja Funzeum

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację Funzeum. Znajduje się ono na terenie Galerii Europa Centralna w Gliwicach. Zmotoryzowani odwiedzający mogą korzystać z parkingu dostępnego galerii, całkowicie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *