Kolej gondolowa i platforma widokowa 360 na Jaworzynie Krynickiej

platforma widokowa 360 jaworzyna krynicka atrakcje dla rodzin z dziećmi 2
Szczyt Jaworzyny Krynickiej jest od wielu lat celem wypraw górskich rodzin z dziećmi, lecz nie tylko! Być może o tym nie wiecie, lecz samo wdrapanie się na szczyt nie jest jedyną atrakcją obecną na miejscu, a dziś powiemy wam o dwóch z nich — kolei gondolowej i platformie widokowej 360! Zapraszamy do dalszej lektury naszego artykułu i oczywiście — zachęcamy do zaplanowania swojej wyprawy na szczyt Jaworzyny Krynickiej!

Kolej gondolowa prowadzące na Jaworzynę Krynicką ma długość aż 2 211 m. Jej trasa rozpoczyna z Czarnego Potoku w kierunku szczyt Jaworzyny Krynickiej i co w tym najlepsze — przebiega ona wzdłuż stoku góry. Zaufajcie nam, widoki, jakie gwarantuje ten fragment trasy, są naprawdę niepowtarzalne, niezależnie od tego czy jesteście miłośnikami przyrody Beskidów, czy też nie Przejazd koleją na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej zajmuje zaledwie 7 minut i gwarantuje on bezpieczne oraz wygodną przejażdżkę! To świetna alternatywa dla tych z was, niechcących zmęczyć się pieszą wyprawą, lub też podróżujących z małymi dziećmi!

Sprawdź również:
Ferie z dzieckiem – rodzinne pakiety

Kolej gondolowa, o której dziś mówimy — sprawiła, że Krynica także mogła zyskać status nowoczesnego ośrodka sportów zimowych, a mnogość tras i wyciągów sprawia, że nie sposób tu się nudzić — niezależnie od tego, czy bliższa jest wam jazda na nartach, czy też wolicie szaleństwo na snowboardzie. Natomiast latem możecie dojrzeć stąd wspaniałą beskidzką panoramę… a skoro mówimy już pięknych widokach, to musimy też wspomnieć o jednej atrakcji!

kolej gondolowa jaworzyna krynicka atrakcje dla rodzin z dziećmi

Platforma widokowa 360 to całkowicie nowa atrakcja, położona na szczycie Jaworzyny Krynickiej. Prace nad nią rozpoczęto już w ubiegłym roku, a pomysł na nią był bardzo prosty — stworzyć miejsce, z którego będzie można zobaczyć niemalże wszystko! Platforma widokowa 360 położona jest na wysokości 1122 m nad poziomem morza. Widoki we wszystkie strony świata sprawią, że zdjęcia wykonane na platformie będą naprawdę cudowne! Co więcej, na miejscu dostępne są też lunety widokowe umożliwiające obejrzenie panoramy gór i wzniesień, a przestrzeń dostępna tu pozwala aż 50 osobom naraz na jednoczesne korzystanie z platformy widokowej.

platforma widokowa 360 jaworzyna krynicka atrakcje dla rodzin z dziećmi

Dla najmłodszych została udostępniona kilkunastometrowa zjeżdżalnia grawitacyjna dla najmłodszych nazwana „Kręcioła”, prowadząca z górnego poziomu platformy. Mogą z nich skorzystać dzieci do 15 roku życia. Sami więc widzicie, że naprawdę nie brakuje tu atrakcji dla każdego!

platforma widokowa 360 jaworzyna krynicka atrakcje dla rodzin z dziećmi 3

Cena biletów Platforma widokowa 360

Bilet wstępu na platformę kosztuje 15 złotych bez biletu na kolejkę lub 10 złotych przy zakupie łączonym z biletem na kolejkę gondolową na Jaworzynę Krynicką.

Godziny otwarcia Platforma widokowa 360

Platforma widokowa 360 na Jaworzynie Krynickiej czynna jest w godzinach pracy kolei gondolowej, to znaczy:

  • Codziennie: 9:00 – 18:45

Lokalizacja Platforma widokowa 360

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację kolejki prowadzącej platformy widokowej 360.

 

Sprawdź też nasz artykuł:

Krynica-Zdrój – atrakcje dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *