6 mało znanych miejsc na Pomorzu

Wyjazd do północnej części naszego kraju, często cel jest jeden — piękne polskie morze. Nie ma w tym nic dziwnego, przecież nie zawsze możemy spędzić kilka chwil, kąpiąc się w Bałtyku czy też opalając się na plaży. Często jednak dochodzi do tego, że inne atrakcje, poukrywane gdzieś w województwie pomorskim całkowicie przechodzą nam koło nosa. Jednak dziś… mamy ochotę to zmienić! Pokażemy wam 6 mało znanych i nieco mniej oczywistych miejsc na Pomorzu, które często umykają naszej uwadze. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie, szczególnie jeżeli nie odwiedzacie tych rejonów często! Sami wiemy, jak to jest — podróż na Pomorze (zazwyczaj) kończy się na wizycie w Trójmieście. W Gdańsku oglądamy Stare Miasto wraz z kilkoma ważnymi zabytkami, w Sopocie spacerujemy “Monciakiem”, a w Gdyni obowiązkowo udajemy się na Skwer Kościuszki. To jednak zdecydowanie za mało, aby poznać tak piękny rejon, jakim jest Pomorze!

Zamek w Kwidzynie

Gdybyśmy mieli was zapytać o to, jakie zamki znajdziemy w województwie pomorskim, gwarantujemy wam, że większość z was wskazałaby na ten znajdujący się w Malborku. Nie ma w tym nic złego. Czy wiecie jednak, że w Kwidzynie, zlokalizowanym około 100 kilometrów od Gdańska, znajdziemy również krzyżacki zamek, pamiętający czasy XIV wieku? No właśnie! Zamek w Kwidzynie jest sam w sobie wart odwiedzenia, jednak ma on swoje cechy charakterystyczne! zamek-kwidzyn-mało znane miejsca pomorze atrakcje rodzinne Kwidzyński zamek trzeba odwiedzić dla zobaczenia największej wieży sanitarno-obronnej w całej Europie, mającej aż 25 metrów wysokości. Dziś na terenie zamku otwarte jest muzeum, które koniecznie musicie zobaczyć — szczególnie jeżeli cenicie sobie sporą dawkę historii!

Sprawdź także:

Najpiękniejsze zamki na Pomorzu

Muzeum Volkswagena — Pępowo

Kolejna nasza propozycja przeznaczona jest dla miłośników motoryzacji, a jest nią Muzeum Volkswagena w Pępowie. Pępowo to naprawdę niewielka wieś, leżąca o 20 kilometrów od Gdańska, jednak ma w sobie coś, co sprawia, że warto je odwiedzić. Wspomniane wcześniej muzeum jest jedynym tego typu obiektem na całym Pomorzu.  muzeum volkswagena pepowo mało znane miejsca pomorze atrakcje rodzinne Zgromadzone tu pojazdy marki Volkswagen są owocem pasji właścicieli, którzy stworzyli tu naprawdę piękną kolekcję ponad 50 samochodów, których historia sięga aż lat 60 minionego wieku! Zobaczymy tu oczywiście klasyczne modele takie jak Volkswagen Garbus, Volkswagen Transporter T2 nazywany potocznie ogórkiem czy nawet oryginalny Kübelwagen! Koniecznie wpadnijcie do tego muzeum!  

Wioska Hobbitów — Sieraków Sławieński

Lubicie “Władcę Pierścienia”? A może po prostu szukacie ciekawych atrakcji w województwie pomorskim? Nieważne, jaki to powód — musicie zajrzeć do Wioski Hobbitów położonej w niewielkim Sierakowie Sławieńskim! Miłośnicy serii autorstwa J. Tolkiena na pewno docenią rekonstrukcję Domu Bilbo Bagginsa lub Wieży Elfów, jednak miejsce to nie jest przeznaczone wyłącznie dla miłośników wspomnianej powieści.  Dzieci i młodzież na pewno docenią także możliwość zabawy w przeróżne gry terenowe, które zmuszą ich do niemałego główkowania nad rozwiązaniem poszczególnych zagadek. Rozrywka dla każdego członka rodziny gwarantowana!  

Sea Park Sarbsk

Sarbsk to niewielka pomorska miejscowość zlokalizowana o 8 kilometrów od Łeby. Obecny tu Sea Park to rekreacyjno-edukacyjny park pokazujący tylko bogatą faunę i florę Morza Bałtyckiego wraz z kulturą charakterystyczną dla regiony. Największą atrakcją tego kompleksu jest fokarium, stanowiące dom dla wielu fok! Koniecznie musicie zobaczyć och karmienie, szczególnie jeżeli podróżujecie z dziećmi. Przy okazji, na miejscu znajduje się także oceanarium prehistoryczne, pozwalające na poznanie tego, co można było znaleźć w głębinach morskich w odległych czasach! sea park sarbsk mało znane miejsca pomorze atrakcje rodzinne Jeżeli nadal będziecie odczuwali niedosyt “morskich” atrakcji to na terenie Sea Park znajduje się Park Makiet Zwierząt Morskich, przedstawiający naturalnej wielkości modele ssaków i ryb! Co jednak najlepsze to nie wszystko! Na terenie parku znajdziemy również Muzeum Marynistyczne, Park Miniatur Latarni Morskich, Wrak na Wspak (replika szwedzkiego statku, który wziął udział w Bitwie pod Oliwą… lecz do góry dnem), kino 5D, czy Gaj Małego Pirata… a to nie wszystko. Koniecznie odwiedźcie to miejsce w rodzinnym gronie, a atrakcji nie zabraknie przez cały dzień!

Sprawdź również:

Sea Park Sarbsk

 

Dino Park Malbork

Malbork to przede wszystkim obecność zamku krzyżackiego, jednak naturalnie to nie wszystko, co ma do zaoferowania to piękne miasto! Na szczególną uwagę zasługuje tu także Dino Park, czyli park ruchomych dinozaurów i smoków! Atrakcja ta jest fenomenalna dla dzieci, które na pewno docenią przeróżne zakamarki tego parku. Pokazy animatroniczne na żywo czy zgromadzone na miejscu ciekawostki, takie jak kino 5D, czy laserowy tor przeszkód są tym, czego nie można przejść obok obojętnie!! Dla tych bardziej aktywnych — na miejscu, a dokładnie około 50 metrów od wejścia do Dino Parku znajdziemy także park linowy Malborkstones. Mamy dla was też świetną wiadomość — kupując bilet do Dino Parku, na teren parku linowego wejdziecie bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat!

Groty Mechowskie

Czy wiedzieliście, że na Pomorzu znajdziecie także jaskinie? Nie? To koniecznie musicie odwiedzić Groty Mechowskie! Te niewielkie jaskinie położone w Mechowie w powiecie puckim są punktem wartym odwiedzenia także w rodzinnym gronie!  groty mechowskie mało znane miejsca pomorze atrakcje rodzinne Powstałe przez lata formacje są naprawdę piękne. Działania natury sprawiły, że powstały tu mniejsze groty, natomiast w przypadku tych większych — człowiek wspomógł naturalne procesy, dzięki czemu możemy podziwiać piękne stalaktyty i żebra! Mimo tego, że groty te one niedużych rozmiarów, to bez problemu możemy je odwiedzić i zwiedzić, szczególnie że wytyczono tu bardzo ciekawy szlak turystyczny! Zobaczcie to na własne oczy!

Podsumowanie

Sami widzicie, że całe Pomorze ma do zaoferowania więcej, niż mogłoby się wam wydawać. Oczywiście to, co dziś zaprezentowaliśmy z zakresu mało znanych miejsc w województwie pomorskim to zaledwie czubek góry lodowej. Mamy jednak nadzieję, że odwiedzicie choć jedno z nich!