Karpacz – atrakcje dla dzieci

Wybierasz się z dzieckiem w góry i szukasz ciekawych, rodzinnych atrakcji? Sprawdź koniecznie, gdzie warto się wybrać i jakie są najciekawsze atrakcje dla dzieci w Karpaczu.

co robić z dzieckiem w Karpaczu rodzinne atrakcje opinie

Karpacz – gdzie z dzieckiem?

  • Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków

Jest to największa rodzinna atrakcja w mieście, której historia sięga 1970 roku i w której znajdziemy najbardziej multimedialną i interaktywną wystawę z klockami. Znajdziemy tutaj interaktywną makietę regionu, która ma aż sześć metrów, Chatkę Baby Jagi nad prawdziwym potokiem, makietę Lego Miners, Western City i wiele, wiele więcej. Połączenie zabawy i techniki jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące! Na terenie muzeum znajdziemy również sklep, który posiada największy asortyment klocków lego w Karpaczu!

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków czy warto atrakcje dla dzieci Karpacz opinie

Więcej znajdziecie klikając w link poniżej:

Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO Karpacz

  • Park Bajek
Kolejną, warto uwagi atrakcją dla dzieci jest Park Bajek. To świetne miejsce, w którym możemy spędzić czas na świeżym powietrzu i przenieść się do świata bajek. Spacerując leśnymi ścieżkami poznamy ulubionych bohaterów z dzieciństwa – Śpiącą Królewnę, Kopciuszka czy Jasia i Małgosię. W każdej chatce znajdziemy ruchowe inscenizację i możemy posłuchać czytanej bajki. Dodatkowo na terenie parku znajduje się ogromny plac zabaw dla dzieci. To jednak nie wszystkie atrakcje tego miejsca! Możemy wspiąć się na szczyt miniaturowej Śnieżki, obejrzeć kamienną makietę czy pograć w wodne gry i zjechać na letnim torze pontonowym (Summer Tubing).

park bajek czy warto atrakcje dla dzieci w Karpaczu opinie

Więcej na:  

Park Bajek Karpacz

  • Karkonoskie Tajemnice Karpacz

Jedyne takie miejsce w Karpaczu, gdzie czeka na nas mistyczny świat gór! Podczas wędrówki poznamy legendy i opowiadania przekazywane z pokolenia na pokolenie na karkonoskiej ziemi. Wszystko to owiane magią najnowszych technologi, dzięki czemu wszystkimi zmysłami możemy poznać magię Karkonoszy! Czy jesteście gotowi na tę przygodę?

Karkonoskie Tajemnice czy warto atrakcje dla dzieci Karpacz opinie

O Karkonoskich Tajemnicach przeczytasz także tutaj:

Karkonoskie Tajemnice-Karpacz

  • Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu to miejsce składające się z całkowicie innych od siebie 9 sal, stanowiących jedną całość, opowiadającą o historii Karkonoszy… miliony lat wstecz! Dzięki temu nie tylko zaznajomicie się z tym, jak powstawały te imponujące góry, lecz będzie to także okraszone przeróżnymi materiałami multimedialnymi! Koniecznie odwiedźcie to miejsce!

mapa-muzeum-karkonoszy-atrakcje-najlepsze-karpacz-cennik-opinie

Więcej znajdziesz, klikając w link poniżej:

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

  • Świat Kolejek Karpacz

Świat Kolejek Karpacz to miejsce dla całej rodziny, zwłaszcza jeżeli uznajecie się za fanów kolei. To wręcz fenomenalna opcja w momencie, gdy karkonoska pogoda popsuje wasze plany! Na miejscu znajdziecie wiele miniaturowych makiet kolejowych (wraz z pilotami i przyciskami aktywujących niektóre z nich), lecz także miejsc i bohaterów znanych z przeróżnych bajek lub filmów. To nie wszystko, a resztę musicie zobaczyć sami odwiedzając Świat Kolejek w Karpaczu!

Więcej znajdziesz, klikając w link poniżej:

Świat Kolejek Karpacz

 

  • Karkonoskie Drezyny Ręczne

Karkonoskie Drezyny Ręczne powstały z inicjatywy dwóch mieszkańców Karpacza, dla których istotnym była ochrona dziedzictwa kultury technicznej. To wspaniała rodzinna atrakcja, którą tworzą budynki dworców kolejowych wraz z liniami kolejowymi. To naprawdę świetna atrakcja na mapie miasta!

karkonoskie drezyny ręczne czy warto rodzinne atrakcje w Karpaczu opinie

Zobacz również:
–> Gdzie w góry z dzieckiem latem <–

  • Karpacz Express – Kolejka Turystyczna

Macie ochotę na przejażdżkę stylową kolejką i przy okazji poznać bliżej miasto? W takim razie wybierz się na wycieczkę po Karpaczu – KARPACZ-EXPRESS. Cała trasa ma długość 17 km (czas przejażdżki to około 90 minut), jednak jeśli mamy ochotę – możemy w dowolnym momencie opuścić kolejkę i wrócić do niej w dowolnym momencie – oczywiście zgodnie z rozkładem jazdy. Od 1 lipca do końca września kolejka kursuje codziennie, z kolei w ciągu roku jedynie w weekendy, święta i dni wolne od pracy i szkoły.

Karpacz Express czy warto atrakcje dla dzieci w Karpaczu

  • Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu

Muzeum w Karpaczu powstało w 1995 roku z kolekcji Henryka Tomaszewskiego, który był nie tylko słynnym mimem, ale i założycielem Teatru Pantomimy Wrocławskiej. Na miejscu znajdziemy cały przekrój zabawek, który obejmuje około 300 lat! Łatwo się domyśleć, że kolekcja jest bardzo bogata w eksponaty, które pochodzą z całego świata (między innymi z Rosji, Japonii czy Meksyku).  Poza kolekcją zabawek, możemy również zobaczyć salę kolejnictwa, gdzie znajdziemy eksponaty z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku z Jaworzyny Śląskiej oraz ze zbiorów własnych Muzeum. Dzieci na pewno pokochają to miejsce!

muzeum zabawek i sala kolejnictwa karpacz rodzinne atrakcje opinie

Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule:

Miejskie Muzeum Zabawek Karpacz

  • Park Wodny Tropikana – Hotel Gołębiewski

Mieszczący się w hotelu Gołębiewskie – park wodny Tropikana to prawdziwa wisienka na torcie i raj dla fanów wodnego szaleństwa. Do dyspozycji gości jest basen sportowy z pięcioma torami, basen rekreacyjny z falą, basen z hydromasażem i brodzik dla dzieci z ciepłą wodą i piaskownicą. Nie brakuje też basenu rzeka, ośmiu wanien jacuzzi, zjeżdżalni, sauny czy siłowni! Tutaj nie da się nudzić!

  • Saneczkowa Góra

Na naszej liście nie mogło zabraknąć atrakcji związanej z górami i niewątpliwie jest nią czynna w okresie zimowym Saneczkowa Góra. To prawdziwy, zimowy plac zabaw dla dzieci! Do woli możemy tutaj szaleć na sankach, zjeżdżać po torze snowtubing. Nie brakuje skuterów śniegowych dla młodszych dzieci i worków z sianem, po których można zjeżdżać z górki! Warto dodać, że znajdujący się tutaj tor snowtubing jest najdłuższym w mieście torem z własnym wyciągiem!

saneczkowy tory Karpacz atrakcje dla dzieci opinie

Korzystaliście już z wymienionych atrakcji? A może dodalibyście coś do naszej listy?

Sprawdź również:
60 najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce! 

1 comment

Leave Comment