Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO Karpacz

muzeum klockow lego karpacz replika makieta opinie
Wbrew pozorom, Karpacz to nie tylko świetne miejsce na rozpoczęcie, lub zakończenie swoich pieszych wycieczek po Karkonoszach. Dlaczego? Otóż to tutaj, w tym mieście znajdziemy także ogrom ciekawych rodzinnych atrakcji, umożliwiających nam spędzenie czasu w rodzinnym gronie! Do grupy takich miejsc koniecznych do odwiedzenia bez wątpliwości możemy zaliczyć Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO®! Co znajdziecie w jego zbiorach? Zobaczcie to w naszym artykule!

Polecamy: Noclegi w górach dla rodzin z dziećmi

Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO® położone jest na ulicy Mickiewicza 11 w Karpaczu. Wewnątrz niego możemy na własne oczy obejrzeć naprawdę imponującą liczbę klasycznych modeli i budowli, lecz to nie wszystko! Na miejscu czekają na was także konstrukcje w pełni autorskie, czyli takie, które nie trafiły na rynek poprzez wydanie ich przez firmę Lego. Nie myślcie jednak, że znajdziecie tu jedynie najnowsze modele — o nie! Wszystkie dostępne do obejrzenia eksponaty były gromadzone na przestrzeni ponad 30 lat, co pozwala zobaczyć stare makiety i budowle, ale też takie, które całkiem niedawno trafiły do sprzedaży! To świetny sposób na prześledzenie historii tak sławnych zabawek, jakimi są klocki LEGO®!

muzeum klockow lego karpacz miners opinie

Oczywiście, nie jest tak, że wszystkie zebrane konstrukcje zostały ułożone losowo — nic z tych rzeczy. Modele zebrano w pewne grupy tematyczne, a wśród nich, możemy wyróżnić chociażby makiety z serii City, Star Wars, Miners, Atlantis czy takie, skupiające się na LEGO® Technics. Nie zabraknie tu także innych odwołań do utworów znanych z popkultury, takich jak, chociażby świat Harry’ego Pottera, Baby Jagi czy nawet Batmana! Na szczególną uwagę zasługuje także aż sześciometrowa makieta bezpośredniej okolicy muzeum, ze skupieniem na Karpaczu. To niemała gratka! Spora część z eksponatów jest nie tylko możliwa do podziwiania, ale także pozwalają one na zabawę nimi. Wiele z nich jest ruchomych i interaktywnych a dzieci (oraz dorośli) mogą skorzystać z dostępnych przycisków, joysticków czy pilotów, aby uruchomić ich działanie! Mało tego — w Prywatnym Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego znajdziecie także stoliki, na których będziecie mogli ułożyć “coś” własnego z klocków Lego - dajcie się ponieść swojej wyobraźni!

Sprawdź również: Karpacz - atrakcje dla dzieci

Na miejscu można również “zaopatrzyć” się w nowe modele Lego, korzystając z muzealnego sklepu.

muzeum klockow lego karpacz replika makieta atrakcje opinie

Godziny otwarcia i ceny Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO:

Aktualne godziny otwarcia, cennik biletów znajdą Państwo na oficjalnej stronie Muzeum.

muzeum klockow lego karpacz rodzinne atrakcje star wars makieta opinie

Mapa dojazdu Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego  

Muzeum znajduje się tuż za tunelem (nad tajemnicami Karkonoskimi) przy ulicy Mickiewicza 11. Dla poruszających się komunikacją miejską należy kierować się na przystanek "Chrobry/Ośrodek Zdrowia".