Multimedialne Muzeum Karkonoszy

okladka muzeum karkonoszy atrakcje rodzinne dla dzieci karpacz cennik opinie
Karkonosze często kojarzą się nam wyłącznie z pieszymi wycieczkami. Tak jednak być nie musi, a Multimedialne Muzeum Karkonoszy może umożliwić wam zyskanie całkowicie nowego spojrzenia na nie tylko na edukację… ale też na historię tego pasma górskiego!

Multimedialne Muzeum Karkonoszy - atrakcje

Multimedialne Muzeum Karkonoszy zlokalizowane w Karpaczu to prawdziwie unikalne i niezwykle interesujące miejsce składające się aż z 9 sal, umożliwiające połączenie ciekawych informacji z przygodą! Możecie potraktować je niczym cofnięcie się w przeszłość… miliony lat temu. Bo czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co musiało się stać, że dziś możemy cieszyć się tak pięknym miejscem, jak Karkonosze? Co więcej, aby przeżycie było jeszcze ciekawsze — w całym muzeum rozbrzmiewa muzyka filmowa — dzięki temu Multimedialne Muzeum Karkonoszy to prawdziwa uczta audiowizualna! muzeum karkonoszy atrakcje rodzinne dla dzieci karpacz cennik opinie

Machina Wszechczasów

Muzeum, o którym dziś mowa, poprzez odpowiednio ustawione sale pozwala na chronologiczne prześledzenie historii tego pasma górskiego, rozpoczynając od powstawania kontynentów, przez epokę lodowcową aż do czasów współczesnych! To właśnie oferuje sala “Machina Wszechczasów”. Wszystkie sale oferują nam jasne instrukcje dotyczące kierunku zwiedzania oraz wartych zobaczenia miejsc! “Obecni” na miejscu wirtualni przewodnicy nie pozwolą wam na zgubienie się!

Prakarkonosze

Sala nazwana Prakarkonosze umożliwia prześledzenie tego, jak powstawały jedne z największych pasm górskich w historii Ziemi. Zobaczymy tu jak wypiętrzały się Prakarkonosze i na własne oczy zaobserwujcie proces, który trwa miliony lat! To świetny wstęp do tego, aby dalej poznawać ten region!

Morze Kredowe

Uwierzylibyście, że pod Śnieżką mogło kiedyś znajdować się… morze? W sali Morze Kredowe nie tylko poznacie prehistoryczne zwierzęta zamieszkujące ten region lata temu, lecz także dowiecie się, co spowodowało zakończenie jego rozwoju w Karkonoszach.

Epoki Lodowcowe

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na ewolucję i wygląd Karkonoszy wpłynęła epoka lodowcowa. W tej sali poznamy nie tylko to, jak zlodowacenie wyglądało w tej części świata, ale też poczujemy się zupełnie tak, jakby ta epoka wcale nie minęła! mapa-muzeum-karkonoszy-atrakcje-rodzinne-dla-dzieci-karpacz-cennik-opinie

Chata Laboranta

Chata Laboranta to niemalże prawdziwa replika tejże chaty. Dziś jest ona “uzbrojona” w multimedialne niespodzianki, pozwalające na poznanie historii mieszkańców oraz zanurzenie się w świat roślin typowych dla obszaru Karkonoszy. Dużą część z nich wykorzystuje się w medycynie współczesnej!

Sprawdźcie także: 

Karpacz – atrakcje dla dzieci

 

Walonowie

Podczas wizyty w sali “Walonowie” poznacie nie tylko ich historię, ale też kim oni byli. o więcej możecie tu zobaczyć to, jak pracowali średniowieczni górnicy, wydobywający drogocenne skarby spod powierzchni Karkonoszy! To świetna lekcja historii!

Studio 5

Studio 5 umożliwia poznanie prawdziwej (i często niewiarygodnej) historii Karkonoszy. Całość została oprawiona w ciekawe i być może zaskakujące wykorzystanie multimediów! Nic dziwnego, że muzeum to jest tak dumne z tej ekspozycji!

Sekrety Karkonoskiego Nieba

Nie możemy także zapomnieć o sali Sekrety Karkonoskiego Nieba, pozwalające na zachwycenie się klimatem panującym w trakcie górskich nocy. Gwiazdy będą nas tu otaczać z każdej strony, a nam nie pozostaje nic innego, jak tylko je podziwiać!

Multimedialna Makieta Karkonoszy

Koniecznie odwiedźcie także Multimedialną Makietę Karkonoszy! Ta multimedialna instalacja pokazuje nam autentyczny obraz naniesiony na rzeźbę gór. To pewnego rodzaju show, którego reżyserem jest natura. Zobaczcie tu zjawisko chmur przelewających się przez strome zbocza. Potraktujcie to jako sprawdzian wiedzy, którą nabyliście w poprzednich salach Muzeum! Koniecznie odwiedźcie to miejsce — naprawdę warto! sala-muzeum-karkonoszy-atrakcje-rodzinne-dla-dzieci-karpacz-cennik-opinie

Ceny biletów

 
  • Bilet normalny: 26 zł

  • Bilet ulgowy: 21 zł

  • Bilet rodzinny: 90 zł

Na miejscu honorowana jest Karta Dużej Rodziny, uprawniająca do uzyskania zniżek na bilety.

Godziny otwarcia:

  • codziennie: 10:00 - 18:00

Mapa dojazdu:

1 comment

Leave Comment