Jastrzębia Góra-atrakcje-co zobaczyć?

Jastrzębia Góra atrakcje dla dzieci opinie

Jeśli ktoś szuka niezwykłego miejsca nad morzem, powinien odwiedzić Jastrzębią Górę. Tutejsza przyroda i krajobrazy są naprawdę wyjątkowe, a infrastruktura turystyczna na najwyższym poziomie.

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Dziś Jastrzębia Góra jest znanym nadmorskim kurortem, ale zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości znajdowały się tu jedynie pola. W latach dwudziestych XX wieku zaczął się rozwój wsi jako miejscowości letniskowej, wyznaczono rozkład działek budowlanych, a w 1931 roku oddana do użytku została droga łącząca Jastrzębią Górę z Władysławowem. Do dziś stoją tu zabytkowe domy letniskowe, a w jednym z nich – „Mewie” przy ulicy Bałtyckiej – w 1930 roku przebywał Józef Piłsudski. Obecnie urządzono w nim izbę pamięci. Nazwa wsi wzięła się prawdopodobnie od położonej kilka kilometrów obok Góry Jastrzębskiej (67,8 m n.p.m.) lub po prostu od jastrzębi mieszkających w okolicy.

Nie zapomnij przeczytać:

Władysławowo - atrakcje dla dzieci

W Jastrzębiej Górze i okolicach można zobaczyć prawdziwe cuda przyrody. Miejscowość położona jest na klifie o wysokości 33 m, z którego można zejść na plażę drewnianymi schodami. Wzdłuż plaży ciągnie się charakterystyczny falochron z umocnieniami chroniącymi brzeg przed wodą. Szczytem klifu biegnie ścieżka spacerowa ze wspaniałymi widokami. Latem działają tu 3 kąpieliska.

plaża za Jastrzębią Górą Na zdjęciu: Plaża kawałek za Jastrzębią Górą - w samej Jastrzębiej plaża jest węższa, a wybrzeże klifowe Jastrzębia Góra atrakcje dla dzieci opinie

Centrum Jastrzębiej Góry jest deptak Promenada Światowida, który prowadzi na brzeg klifu. Na środku jest fontanna i ławeczki. Przy promenadzie zlokalizowane są restauracje, bary, wędzarnia ryb, stoiska z pamiątkami, sklepiki i letnie atrakcje. Funkcjonuje tu Muzeum Figur Woskowych, w którym można zobaczyć postaci z ekranów telewizora i z pierwszych stron gazet, oraz dom do góry nogami.

Latem można skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Scena Kulturalna. Odbywają się projekcje filmowe, koncerty i występy kabaretów. Rodziny na pewno docenią dostępność wielu hoteli z atrakcjami dla dzieci,  w tym także z basenami.

JAstrzębia Góra Kaszuby atrakcje dla dzieci

Blisko centrum Jastrzębiej Góry znajduje się najdalej na północ wysunięty punkt Polski, który zaznaczono obeliskiem „Gwiazda Północy”. Dalej na wschód, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego ciągnie się malowniczy wąwóz Lisi Jar. Ma 350 m długości i 50 m głębokości prowadzi prosto do morza, a na jego zboczach rośnie piękny, stuletni las bukowy. Przy wejściu do jaru stoi pomnik upamiętniający lądowanie króla Zygmunta III Wazy po powrocie ze Szwecji. Jest zwieńczony rzeźbą orła. Kierując się jeszcze dalej na wschód, w stronę Władysławowa, dotrzemy do słynnej latarni morskiej w Rozewiu. Wokół rozciąga się rezerwat przyrody Przylądek Rozewski. Po drodze z Jastrzębiej Góry do Rozewia można odwiedzić jeszcze park linowy.

latarnia morska w Rozewiu atrakcje JAstrzębia Góra

Podobała się Wam wizyta w Jastrzębiej Górze?

Czekamy na opinie.

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *