Jastrzębia Góra-atrakcje-co zobaczyć?

Jastrzębia Góra atrakcje dla dzieci opinie

Wakacje nad morzem to zawsze dobry pomysł na rodzinny wypoczynek. Jeśli ktoś szuka niezwykłego miejsca nad morzem, powinien zdecydowanie odwiedzić Jastrzębią Górę. Tutejsza przyroda i krajobrazy są naprawdę wyjątkowe, a infrastruktura turystyczna na najwyższym poziomie. Sprawdźmy, jakie atrakcje są tu warte uwagi!

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Dziś Jastrzębia Góra jest znanym nadmorskim kurortem, ale zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości znajdowały się tu jedynie pola. W latach dwudziestych XX wieku zaczął się rozwój wsi jako miejscowości letniskowej, wyznaczono rozkład działek budowlanych, a w 1931 roku oddana do użytku została droga łącząca Jastrzębią Górę z Władysławowem. Do dziś stoją tu zabytkowe domy letniskowe, a w jednym z nich – „Mewie” przy ulicy Bałtyckiej – w 1930 roku przebywał Józef Piłsudski. Obecnie urządzono w nim izbę pamięci. Nazwa wsi wzięła się prawdopodobnie od położonej kilka kilometrów obok Góry Jastrzębskiej (67,8 m n.p.m.) lub po prostu od jastrzębi mieszkających w okolicy.

Nie zapomnij przeczytać:

Władysławowo - atrakcje dla dzieci

Plaża Jastrzębia Góra

W Jastrzębiej Górze i okolicach można zobaczyć prawdziwe cuda przyrody. Miejscowość położona jest na klifie o wysokości 33 m, z którego można zejść na plażę drewnianymi schodami. Wzdłuż plaży ciągnie się charakterystyczny falochron z umocnieniami chroniącymi brzeg przed wodą. Szczytem klifu biegnie ścieżka spacerowa ze wspaniałymi widokami. Latem działają tu 3 kąpieliska.

plaża za Jastrzębią Górą

Na zdjęciu: Plaża kawałek za Jastrzębią Górą - w samej Jastrzębiej plaża jest węższa, a wybrzeże klifowe Jastrzębia Góra atrakcje dla dzieci opinie

Promenada Światowida

Centrum Jastrzębiej Góry jest deptak Promenada Światowida, który nie tylko prowadzi na brzeg klifu, lecz również stanowi serce tego miasta. Na jego środku znajdziemy fontannę i ławeczki, na której szczególnie warto chwilę wypocząć. Przy promenadzie zlokalizowane są restauracje, bary, wędzarnia ryb, stoiska z pamiątkami, sklepiki i letnie atrakcje. Pamiętajcie także, że wprost z promenady możecie zejść na plażę!

Muzeum Figur Woskowych Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra jest także domem dla wielu ciekawych atrakcji, szczególnie tych ciekawych dla najmłodszych. Funkcjonuje tu Muzeum Figur Woskowych, w którym można zobaczyć postaci z ekranów telewizora i z pierwszych stron gazet! To na pewno będzie ciekawa atrakcja dla dzieci. Zdjęcie z taką figurą woskową może być pamiątką wartą zapamiętania, niezależnie ile mamy lat!

 

Scena Kulturalna w Jastrzębiej Górze

Latem można skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Scena Kulturalna. Odbywają się projekcje filmowe, koncerty i występy kabaretów. Rodziny na pewno docenią dostępność wielu hoteli z atrakcjami dla dzieci,  w tym także tych z basenami. Będzie to szczególnie przydatne, gdy pogoda za oknem nie będzie zachęcała do plażowania przez całe dnie.

Gwiazda Północy - Jastrzębia Góra

Blisko centrum Jastrzębiej Góry znajduje się najdalej na północ wysunięty punkt Polski, który zaznaczono obeliskiem „Gwiazda Północy”. Obelisk ten jest niezwykle popularną atrakcją turystyczną, gdyż nie zawsze możemy znajdować się dokładnie na jednym końcu naszego kraju! Zdjęcie wraz z tym - co by nie mówić - oryginalnym obeliskiem, jest punktem obowiązkowym każdej wizyty w Jastrzębiej Górze!

JAstrzębia Góra Kaszuby atrakcje dla dzieci

Lisi Jar

Dalej na wschód, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego ciągnie się malowniczy wąwóz, z równie piękną nazwą - Lisi Jar. Ma on około 350 m długości i 50 m głębokości, a spacer nim doprowadzi nas prosto do morza! Warto też zauwazyć, że na na jego zboczach rośnie piękny, stuletni las bukowy. Przy wejściu do jaru stoi pomnik upamiętniający lądowanie króla Zygmunta III Wazy po powrocie ze Szwecji, zwieńczony rzeźbą orła.

Sprawdź polecane miejsca na wakacje z dzieckiem: Primavera SPA >>sprawdź aktualne promocje<< Najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi nad morzem

Inne atrakcje w okolicy

Kierując się jeszcze dalej na wschód, w stronę Władysławowa, dotrzemy do słynnej latarni morskiej w Rozewiu. Wokół rozciąga się rezerwat przyrody Przylądek Rozewski. Po drodze z Jastrzębiej Góry do Rozewia można odwiedzić jeszcze park linowy.

latarnia morska w Rozewiu atrakcje JAstrzębia Góra

Podobała się Wam wizyta w Jastrzębiej Górze? Dodalibyście do naszej listy coś jeszcze?

Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdźcie także nasz artykuł:

Park Miniatur Latarni Morskich Bliza Park JASTRZĘBIA GÓRA