Jastrzębia Góra – gdzie z dziećmi?

Jastrzębia Góra gdzie z dziećmi

Jastrzębia Góra to znana nadmorska miejscowość wyróżniająca się spośród wielu innych niezwykłym położeniem. Rodziny z dziećmi znajdą tu dla siebie doskonałe warunki.

Do Jastrzębiej Góry pierwsi turyści zaczęli zjeżdżać niedługo po I wojnie światowej. Nowopowstały kurort, na którego miejscu jeszcze kilka lat wcześniej istniały tylko pastwiska, szybko zdobył dużą popularność, także wśród znanych osobistości tamtego czasu, jak Józef Piłsudski, Ignacy Mościcki czy Edward Rydz-Śmigły. Dopiero wiele lat później ustalono jednak, że to właśnie Jastrzębia Góra jest najdalej wysuniętą na północ miejscowością w Polsce (wcześniej ten tytuł przyznawano pobliskiemu Rozewiu). Fakt ten potwierdza symbolicznie ustawiony pomnik Gwiazda Północy. Charakterystyczne dla Jastrzębiej Góry jest także klifowe wybrzeże, z którego roztacza się piękny widok na Morze Bałtyckie. Działają tu też 3 kąpieliska, a życie kurortu koncentruje się na reprezentacyjnej Promenadzie Światowida, przy której działa wiele restauracji i barów. W okolicy warto odwiedzić też wąwóz Lisi Jar, przy którym stoi pomnik z rzeźbą orła upamiętniający króla Zygmunta III Wazę. Blisko stąd też do latarni w Rozewiu, Karwi i popularnego Władysławowa. Wszystko to powoduje, że Jastrzębia Góra jest obecnie bardzo chętnie odwiedzanym kurortem.

Sprawdź: Władysławowo - atrakcje dla dzieci

hotele dla dzieci Jastrzębia Góra opinie

Ale Jastrzębia Góra na uwagę zasługuje jeszcze z jednej przyczyny – działa tutaj bardzo dobrze rozwinięta baza hotelowa, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rodzin z dziećmi. Liczba obiektów noclegowych przyjaznych rodzinie na tak niedużej przestrzeni jest prawdziwym ewenementem w skali kraju. W kilku tutejszych hotelach można liczyć na specjalne traktowanie najmłodszych, dodatkowe udogodnienia w pokojach, osobne menu w restauracjach i pomoc w rozwiązywaniu problemów, z jakimi czasem borykają się rodziny podczas wypoczynku.

Primavera Jastrzębia Góra to hotel, który udostępnia bardzo dużą liczbę atrakcji dla dzieci. Dzięki nim wakacyjny pobyt staje się prawdziwą przygodą. Działa tu park wodny z brodzikiem, zjeżdżalniami, rwącą rzeką, zabawkami wodnymi, jacuzzi i saunami. Kolejnę atrakcje czekają w sali zabaw Playland o powierzchni 250 m2, gdzie można korzystać z basenów z piłeczkami czy małpiego gaju. Zajęcia prowadzą animatorzy. Poza tym jest tu mini przedszkole, salon gier, biblioteczka malucha, a na zewnątrz także odkryty basen, mini zoo i place zabaw.

wrzesień z dziećmi nad morzem gdzie jechać

Hotel Astor położony jest zaledwie 100 m od brzegu morza. Mali i więksi goście mogą korzystać z centrum spa z basenem, saunami i gabinetami masażu. Specjalnie dla dzieci przygotowano plac oraz pokój zabaw ze zjeżdżalniami i kolorowymi domkami czy pufami. Działa także kącik gier. Prowadzone są ciekawe animacje. Na terenie hotelu dostępny jest bezprzewodowy Internet.

Jastrzębia Góra gdzie z dziećmi

Hotel La Siesta o najmłodszych gości dba już od progu, ustawiając dla nich schodki, aby mogli dosięgnąć lady w recepcji. To kameralny obiekt, który dzieciom oferuje ogrodzony plac zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawkami, piaskownicą i trampoliną. Cała rodzina może przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu dzięki wiacie grillowej. Maluchy mogą też karmić sympatyczne króliki. Są też stoły do ping-ponga i bilardu oraz piłkarzyki. Natomiast w nowootwartej sali zabaw działa zjeżdżalnia w kształcie latarni morskiej, ścianka wspinaczkowa, basen z poduszek oraz kącik gier z nowoczesnym wyposażeniem. Zajęcia prowadzi tu animator.

sala zabaw hotel La Siesta nad morzem

We wszystkich opisywanych obiektach goście mogą liczyć na zabezpieczenia kontaktów elektrycznych, czajnik elektryczny, podgrzewacz do butelek, łóżeczka i wanienki, a także specjalne menu i dostosowane do wzrostu dzieci krzesełka w restauracji.

Sprawdź polecane miejsca na wakacje z dzieckiem: Najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi nad morzem