Muzeum Figur Woskowych Jastrzębia Góra

To zdecydowanie najnowsza atrakcja w Jastrzębiej Górze. Czy warto tam zajrzeć?  O może lepiej omijać szerokim łukiem? Sprawdźcie sami!

muzeum figur woskowych Jastrzębia Góra opinie

Wystawa Figur Woskowych Jastrzębia Góra opinie ceny (1)

Wystawa Figur Woskowych Jastrzębia Góra opinie ceny (4)

Muzeum otwarte w 2017 r. to ciekawe uzupełnienie dotychczasowej oferty atrakcji turystycznych w Jastrzębiej Górze. Podobna placówka działa np. w Międzyzdrojach. Postanowiliśmy odwiedzić nowe Muzeum i podpowiedzieć, czy warto tu zajrzeć.  

Jastrzębia Góra Muzeum Figur Woskowych opinie (6)

Jastrzębia Góra Muzeum Figur Woskowych opinie (5)

Lokalizacja na Promenadzie Światowida to prawdopodobnie najlepsze miejsce na tego typu atrakcję. W środku czeka na Was 30 postaci znanych ze świata ekranu, sportu, polityki itp. Wśród nich np. Barack Obama, Wladimir Putin, Ronaldo, Messi, Angelina Jolie i Brad Pitt, Will Smith, Micheal Jackson, Leonardo Di Caprio czy Matka Teresa z Kalkuty. Uzupełnieniem wystawy jest ponad 20 figur z bajek - tu znajdziecie smerfy czy bohaterów epoki lodowcowej.

Wystawa Figur Woskowych Jastrzębia Góra opinie ceny (5)

Muzeum Figur Woskowych - opinia

Czy warto? Hmm... jeśli jeszcze nie byliście w tego typu miejscach to zdecydowanie tak. Figury są wykonane na najwyższym poziomie. Być może kilka twarzy jest nieco mniej podobna do oryginałów, jednak zdecydowana większość robi bardzo pozytywne wrażenie. W kilku przypadkach spokojnie można się pomylić czy to figura czy żywy człowiek. Nam najmniej podobały się plastikowe figury bohaterów bajek, ale dla najmłodszych dzieci, zapewne ta część ekspozycji będzie najbardziej atrakcyjna. Czekamy też na Wasze opinie!

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Sprawdź również: Pomorskie - najlepsze atrakcje

Muzeum Figur Woskowych - Ceny biletów

Za bilet 2+2 zapłaciliśmy 50 pln Bilet normalny - 18 pln

Muezum Figur Woskowych otwarte jest codziennie w godzinach 10-22 ul. Promenada Światowida

Wystawa Figur Woskowych Jastrzębia Góra opinie ceny (2)

Wystawa Figur Woskowych Jastrzębia Góra opinie ceny (3)

Jastrzębia Góra Muzeum Figur Woskowych opinie (3)

3 comments

Leave Comment
  1. Joanna

    Byłam w kilku tego typu obiektach i to jest najlepsze ! Odwzorowanie postaci na duży plus i figurki dla dzieci

  2. monika

    atrakcje znalazłam w internecie, jako jeden z głównych punktów do zobaczenia w Jastrzębiej Górze, i ponieważ byłam w takim miejscu pierwszy raz, to mogę powiedzieć, że nieco mnie zaciekawiło, ale czar prysł, bo z tych kilkunastu figur, to tylko może z kilka faktycznie przedstawiało daną osobę i nie trzeba było czytać kto to, jak BRUCE LEE, ROBERT LEWANDOWSKI, ANGELINA JULIE, ale parę, to trzeba było się zastanowić i przeczytać tabliczkę, dobrym rozwiązaniem jest wyjście inną stroną wystawy, aby sobie nie przeszkadzać, ale i tak za ciasno jest, by robiący zdjęcia nie wchodził na innych zwiedzających, powinien być limit osób w środku, a po za tym, postacie z bajek razem z postaciami dorosłymi, hm? niekoniecznie, ale wystawę oceniam 7 na 10, ze względu na to dobrą robotę nielicznych artystów.

  3. lusia

    Szczerze to miejsce mocno przereklamowane. Figury jakby w 3 pokojach blisko siebie, słabe oświetlenie, ciężko wykonać ciekawe zdjęcie. Za to cena zbyt wygórowana.