Muzeum Figur Woskowych Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra od dawna przyciąga turystów z całej Polski, poszukujących nie tyle co odpoczynku od pędu codziennego życia, ale też ciekawych miejsc do odwiedzenia w tym miejscu! Własnie dlatego, dziś pokażemy wam, co skrywa w sobie naprawdę niezwykłe Muzeum Figur Woskowych! To zdecydowanie najnowsza atrakcja w Jastrzębiej Górze. Czy warto tam zajrzeć? A może lepiej omijać szerokim łukiem? Sprawdźcie sami i obejrzyjcie kilka z zaprezentowanych przez nas zdjęć!

Muzeum Figur Woskowych - atrakcje

Wystawa Figur Woskowych Jastrzębia Góra opinie ceny (4)

Muzeum otwarte w 2017 r. to ciekawe uzupełnienie dotychczasowej oferty atrakcji turystycznych w Jastrzębiej Górze. Podobna placówka działa np. w Międzyzdrojach. Postanowiliśmy odwiedzić to Muzeum i podpowiedzieć wam - naszym Czytelnikom, czy warto tu zajrzeć. Sprawdźcie nasze kilka słów na temat tej atrakcji wraz z opiniami i niezbędnymi informacjami dotyczącymi tego miejsca! 

Sprawdźcie także nasz artykuł: 

Półwysep Helski i okolice-atrakcje-co zobaczyć do 30 km od Władysławowa?

Jastrzębia Góra Muzeum Figur Woskowych opinie (5)

Lokalizacja na Promenadzie Światowida to prawdopodobnie najlepsze miejsce na tego typu atrakcję. W środku czeka na Was 30 postaci znanych ze świata ekranu, sportu, polityki itp. Kogo więc znajdziecie na terenie Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze? Otóż wśród eksponatów swoje miejsce znaleźli np. Barack Obama, Wladimir Putin, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Angelina Jolie i Brad Pitt, Will Smith, Micheal Jackson, Leonardo DiCaprio czy Matka Teresa z Kalkuty. Uzupełnieniem wystawy jest ponad 20 figur znanych z przeróżnych bajek - to właśnie tu znajdziecie smerfy czy bohaterów epoki lodowcowej. Dla każdego coś dobrego! Dzieci na pewno docenią takie "spotkania" z dobrze im znanymi bohaterami i postaciami z całego świata!

Wystawa Figur Woskowych Jastrzębia Góra opinie ceny (5)

Muzeum Figur Woskowych - opinie

Na pewno zastanawiacie się: czy warto odwiedzić to miejsce? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Jeśli jeszcze nie byliście w tego typu miejscach to... zdecydowanie tak. Figury są wykonane na najwyższym poziomie. Być może kilka twarzy jest nieco mniej podobna do oryginałów, jednak zdecydowana większość robi bardzo pozytywne wrażenie. W kilku przypadkach spokojnie można się pomylić czy to figura czy żywy człowiek. Nam najmniej podobały się plastikowe figury bohaterów bajek, ale dla najmłodszych dzieci, zapewne ta część ekspozycji będzie najbardziej atrakcyjna. Czekamy też na Wasze opinie!

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Sprawdź również: Pomorskie - najlepsze atrakcje

Muzeum Figur Woskowych - Ceny biletów

 • Bilet Normalny - 18 zł
 • Bilet Ulgowy - 15 zł
 • Bilet Rodzinny (2 dorosłych + 1 dziecko) - 45 zł
 • Bilet Rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) - 50 zł

Godziny otwarcia Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych otwarte jest w następujących godzinach:

 • poniedziałek - piątek: 11:00 - 18:00
 • weekendy: 10:00 - 18:00

Wystawa Figur Woskowych Jastrzębia Góra opinie ceny (3)

Dojazd do Muzeum Figur Woskowych:

3 comments

Leave Comment
 1. Joanna

  Byłam w kilku tego typu obiektach i to jest najlepsze ! Odwzorowanie postaci na duży plus i figurki dla dzieci

 2. monika

  atrakcje znalazłam w internecie, jako jeden z głównych punktów do zobaczenia w Jastrzębiej Górze, i ponieważ byłam w takim miejscu pierwszy raz, to mogę powiedzieć, że nieco mnie zaciekawiło, ale czar prysł, bo z tych kilkunastu figur, to tylko może z kilka faktycznie przedstawiało daną osobę i nie trzeba było czytać kto to, jak BRUCE LEE, ROBERT LEWANDOWSKI, ANGELINA JULIE, ale parę, to trzeba było się zastanowić i przeczytać tabliczkę, dobrym rozwiązaniem jest wyjście inną stroną wystawy, aby sobie nie przeszkadzać, ale i tak za ciasno jest, by robiący zdjęcia nie wchodził na innych zwiedzających, powinien być limit osób w środku, a po za tym, postacie z bajek razem z postaciami dorosłymi, hm? niekoniecznie, ale wystawę oceniam 7 na 10, ze względu na to dobrą robotę nielicznych artystów.

 3. lusia

  Szczerze to miejsce mocno przereklamowane. Figury jakby w 3 pokojach blisko siebie, słabe oświetlenie, ciężko wykonać ciekawe zdjęcie. Za to cena zbyt wygórowana.