Park Miniatur Latarni Morskich Bliza Park JASTRZĘBIA GÓRA

park miniatur latarni morskich rozewie bliza park atrakcje rodzinne dla dzieci tytuł
Wyjazd nad morze jest dla wielu z was planem numer jeden podczas wakacji. Oczywiście samo plażowanie jest niezwykle ciekawe i relaksujące, jednak na pewno spora część turystów będzie szukała innych ciekawych atrakcji — także takich, które zaciekawią towarzyszące im na urlopie dzieci. Właśnie dlatego, dziś omówimy jeden z najnowszych obiektów nad morzem — Park Miniatur Latarni Morskich w Jastrzębiej Górze - Bliza Park. Co znajdziemy na jego terenie? Odpowiedzi szukajcie w dalszej części artykułu!  Park Miniatur Latarni Morskich Bliza Park leżący na terenie Jastrzębiej Góry to jedna z najświeższych lokalnych atrakcji turystycznych. Okolica ta dotychczas znane głównie z obecności… latarni morskiej, otrzymało nową, niezwykle ciekawą atrakcję, poustawiane właśnie przy rozewskiej atrakcji numer jeden! Sama nazwa “Bliza” odwołuje się do języka kaszubskiego i oznacza nic innego jak po prostu latarnię morską. Właśnie dlatego Bliza Park tak doskonale wpasowuje się w nadmorską i kaszubską rzeczywistość.. A więc znacie już pewną historię tego miejsca - czas na przekroczenie granic tego parku! park miniatur latarni morskich rozewie bliza park atrakcje rodzinne dla dzieci Wchodząc na teren rozewskiego Parku Miniatur Latarni Morskich Bliza Park, zobaczymy wszystkie latarnie morskie zlokalizowane na polskim wybrzeżu… lecz w skali miniaturowej. Szczególnie ciekawe jest to, że wszystkie z nich zostały wykonane ręcznie w technice rzeźby w drewnie topolowym. Autorami tej tytanicznej pracy są dwaj artyści — Franciszek Pytel i Łukasz Zabłocki. Zaufajcie nam - ich praca naprawdę robi wrażenie, niezależnie od tego, jak wrażliwi jesteście na sztukę!

Sprawdź również: Półwysep Helski i okolice - najlepsze atrakcje dla dzieci

Cały park miniatur zajmuje obszar aż 1200 metrów kwadratowych i mieści w sobie aż 18 szczegółowo odwzorowanych modeli latarni, których wysokość waha się od 3,6 do 1,8 metrów. Centralną część całego kompleksu zajmuje model blizy dźwigniowej, która działała w Helu na przełomie XVIII i XIX wieku, także nie zabraknie tu lekcji ciekawej historii! Na miejscu znajdziecie także oczko wodne, będące świetną atrakcją dla najmłodszych, gdyż “mieszkają” tam prawdziwe ryby, takie jak karpie koi, jesiotry, karasie niebieskie, karasie złociste i nie tylko! Opcjonalnie, jeżeli już zobaczycie wszystko, co chcieliście na terenie samego Parku Miniatur Latarni Morskich Bliza Park, to tuż obok niego znajdziecie też dom do góry nogami. park miniatur latarni morskich rozewie bliza park atrakcje rodzinne Wejście do niego sprawia, że zmysły naprawdę szaleją. Taka wizyta będzie świetna dla dzieci. Nie zawsze możemy obejrzeć łóżka, krzesła czy stołu na suficie. To tutaj góra stanie się dołem — koniecznie sprawdźcie to wraz ze swoimi maluchami!

Godziny otwarcia — Park Miniatur Latarni Morskich Bliza Park

  • poniedziałeksobota: 9:00 - 19:00
  • niedziela: 9:00 - 17:00

Dojazd do Park Miniatur Latarni Morskich Bliza Park

Park Miniatur Latarni Morskich Bliza znajduje się na ulicy Latarników, w niewielkiej odległości od do rozewskiej latarni morskiej. Dojazd samochodem z na miejsce z Trójmiasta to około 1,5 godziny jazdy.