Nautilus Gdańsk-powstaje największe Oceanarium w Polsce

oceanarium Gdańsk Nautilus kiedy otwarcie atrakcje

To będzie największe i najnowocześniejsze Oceanarium w Polsce i w tej części Europy. Bardzo szybko może stać się też jedną z największych atrakcji Gdańska, gdyż inwestorzy szacują, że miejsce to rocznie odwiedzi nawet 2,5 mln Gości. 

oceanarium Gdańsk otwarcie atrakcje dla dzieci Aquapark

To ma być największy obiekt edukacyjno-rozrywkowy w Polsce – całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ponad 50 000 m2. Powstanie przy stadionie Energa Gdańsk. Planowany start budowy przewidywany jest na 2020 rok.

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023

Całym procesem powstania  tego obiektu zajmie się wrocławski inwestor, firma PFI Future, znana z realizacji m.in. Afrykarium we Wrocławiu znanego ze szklanego tunelu w Oceanarium. Spółka w lipcu złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. Zakończenie procesu powstawania zaplanowane jest na 2022 rok. Szacuje się, że całość tej inwestycji ma kosztować ponad 450 milionów złotych

największe oceanarium w Polsce Gdańsk Nautilus opinie otwarcie kiedy

Zobacz wszystkie atrakcje Oceanarium Nautilus Gdańsk

Największe Oceanarium w Polsce
całoroczna plaża i egzotyczne zwierzęta

W kompleksie Nautilus Gdańsk według założeń, ma znajdować dziewięć basenów  oraz 400 metrów kwadratowych z plażą z dostępem do wody. Tak ma wyglądać Egzotyczna Laguna, w której plaża i kąpiele słoneczne będą możliwe przez cały rok!

Gdańsk nautilus aquapark plaża atrakcje kiedy otwarcie

baseny plaża nautilus Gdańsk atrakcje budowa opinie otwarcie

Cały obiekt będzie liczył 300 metrów długości. Ma zajmować powierzchnie około dziesięciu stadionów piłkarskich. Główną atrakcją ma stanowić oceanarium z żywymi zwierzętami, takimi jak: pingwiny, ośmiornicy, rekiny oraz piranie. Pojawią tam się też rośliny występujące na co dzień w Amazonce i Oceanie Atlantyckim. Wszystko wskazuje na to, że Oceanarium idealnie uzupełni turystyczną ofertę Trójmiasta.

Zobacz też:
->Gdańsk z dzieckiem – 25 atrakcji nie tylko na weekend!<-

Kiedy otwarcie?

Najpierw proces powstawania nowej atrakcji dla gdańszczan oraz turystów zacznie się od budowy oceanarium Nautilus Gdańsk. W kolejnych etapach powstaną – Egzotyczna Laguna, hotel i galeria medyczna. Otwarcie Oceanarium zaplanowano na 2023 r., jednak jak w przypadku innych dużych inwestycji, na tym etapie należy ostrożnie podchodzić do tych deklaracji. Będziemy na bieżąco monitorować kolejne etapy budowy i informować o realnym terminie otwarcia.

Inne atrakcje

W oceanarium Nautilus Gdańsk wraz z Egzotyczną Laguną, mają powstać m.in.: jaskinie 5D czy interaktywne centrum nauki. W kompleksie ma znajdować się także: galeria medyczna, czterogwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym oraz restauracje.

Oceanarium Nautilus Gdańsk

Sprawdź również:
Największy Aquapark w Polsce – otwarcie 2019