Cypr – pogoda zimą – jakie temperatury?

Cypr jest jednym z miejsc, który z racji swojego śródziemnomorskiego klimatu przyciąga do siebie tłumy turystów. Na tej egzotycznej wyspie czekają na nas liczne atrakcje, jednak czy warto wybrać się tam zimą? Jakich temperatur możemy spodziewać się na Cyprze w tym czasie?

 

Cypr – przepiękna wyspa ze skalistymi wybrzeżami, zielonymi górami Troodhos i bardzo zaawansowaną infrastrukturą turystyczną. Nie bez powodu nazywana jest najpiękniejszą z wysp położonych  we wschodniej części Morza Śródziemnomorskiego czy Wyspą Afrodyty. W sezonie letnim tłumy turystów wybierają to miejsce oczekując udanego wypoczynku. Jednak czy Cypr cieszy się popularnością również wtedy, gdy w Polsce temperatury zaczynają gwałtownie spadać?

Zima na cyprze jakie tempatury opinie luty styczeń

Zima na Cyprze – temperatury grudzień, styczeń, luty

Okazuje się, że Cypr jest bardzo popularnym kierunkiem również w okresie zimowym, kiedy to biura turystyczne kuszą nas rewelacyjnymi cenami wycieczek.  Któż z nas nie marzy o tym, aby wyrwać się z ujemnych temperatur i choć chwilę odpocząć na słonecznej plaży? No właśnie, tylko czy zimą możemy spodziewać się na Cyprze temperatur takich, jakie panują tam w sezonie letnim? O ile w lipcu czy sierpniu średnia temperatura na Cyprze to około 32°C, o tyle zimą nie jest już tak gorąco, jednak nie oznacza to, że nie warto się tam wybrać.

Rezerwuj najtaniej >>sprawdź oferty<<

Jeszcze w listopadzie możemy spodziewać się około 22°C w ciągu dnia i 12°C nocą. W grudniu średnia temperatura wynosi około 18°C w ciągu dnia i 8°C nocą, zaś temperatura wody to około 17°C (dla porównania – w lipcu jest to około 22°C). W styczniu możemy spodziewać się około 14-16°C w dzień i około 7°C w nocy, a w lutym 15-17°C w ciągu dnia i 6°C nocą. Warto jednak zaznaczyć, że od grudnia do lutego na Cyprze pojawia się najwięcej opadów (7-9 dni deszczowych dni miesięcznie). Musicie przyznać, że to bardzo zachęcająca opcja na jesienny czy wczesno zimowy wypoczynek. Co prawda nie są to „plażowe” warunki jak np. temperaruty zimą w Egipcie, ale nadal to doskonała opcja -do wyrwania się zimowej szarości naszego klimatu.

  • Średnia stycznia i lutego wynosi na wybrzeżu około 17 °C w dzień i 8 °C w nocy, 

Jak łatwo zauważyć – nawet w okresie zimowym temperatury na Cyprze są bardzo sprzyjające dzięki czemu turystyka świetnie kręci się tam przez cały rok. Co prawda raczej nie będziemy opalać się na plaży w stroju kąpielowym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby po prostu pozwiedzać okolicę, wygodnie położyć się na leżaku czy wybrać się na spacer brzegiem może w bluzie.

Sprawdź: Cypr -najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi

Narty na Cyprze?

Największą popularnością w okresie zimowym na Cyprze cieszą się wspomniane wcześniej góry Troodhos – jeśli będziemy mieli szczęście możemy pozjeżdżać na nartach czy najzwyczajniej w świecie wybrać się na pieszą wycieczkę. W okolicach gór znajduje się też wiele zabytków, które warto zobaczyć – chociażby Klasztor Kykkos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *