Teneryfa:drogi, parkingi, ceny wypożyczenia samochodu

wypożyczalnia Samochodów TENERYFA Cicar opinie ceny

Krótko o naszych doświadczeniach z wypożyczeniem samochodu, opinia drogach i ceny parkingów na Teneryfie.

Wypożyczenie samochodu - cena, opinia o Cicar Teneryfa

Po przylocie odebraliśmy samochód z wypożyczalni Cicar Tenerife - to firma dobrze znana na Wyspach Kanaryjskich. Samochód rezerwowaliśmy ze sporym wyprzedzeniem, a koszt dwutygodniowego najmu auta klasy Seat Ibiza (czyli nie najmniejsze) to dokładnie 204 Euro. W tej cenie zawarte były wszystkie opłaty wraz ze 100 % ubezpieczeniem. Co ważne, firma zapewnia bez dodatkowych opłat krzesełka dla dzieci. Bardzo pozytywnie zdziwił nas fakt, że zarówno podczas rezerwacji, jak i przy odbiorze samochodu nie musieliśmy okazywać karty kredytowej i nie był pobierany żaden depozyt. Kolejną pozytywną niespodzianką był samochód - ten pachniał jeszcze świeżością z 8000 km na liczniku, do których my podczas 14 dni dorzuciliśmy jeszcze 1200. Z czystym sumieniem możemy polecić Cicar.

wypożyczalnia samochodów Teneryfa ceny opinie CICAR

Samo poruszanie po Teneryfie jest bardzo wygodne, sieć dróg dobrze rozwinięta, a i kultura jazdy bez zarzutów. Autostrady są bezpłatne, a maksymalna prędkość na nich to 120 km/h. Radarów nie ma zbyt wiele i są dobrze widoczne :). Oznakowanie też raczej czytelne, choć GPS bywa pomocny, szczególnie gdy wpadniecie w sieć dróg jednokierunkowych.  

drogi na Teneryfie opinie - autostrady

jeżdżenie samochodem po Teneryfie zwiedzanie opinie

drogi na Teneryfie opinie

Oczywiście są trasy "specjalne" do których powinniście odpowiednio się przygotować. Jedną z takich jest...

Droga do Masca na Teneryfie

drogi na Teneryfie- zwiedzanie samochodem opinie

To przepiękna trasa, jednak sama droga jest bardzo wąska. Jej szerokość nie jest problemem, dopóki trafiamy na doświadczonych kierowców. Jednak gdy za kółkiem spotykamy "niedzielnego kierowcę" w wypożyczonym samochodzie zaczynają się problemy ze zwykłą mijanką (a miejsca jest dosłownie na lusterka).

droga na Masca Teneryfa

Problemem może być też mijanka z busem czy innym większym samochodem, na szczęście od czasu do czasu spotkacie zatoczki przygotowane właśnie na takie sytuacje. My na Mascę jechaliśmy dwukrotnie i to z dwóch różnych stron (od Santiago del Teide oraz Buenavista del Norte). Obie drogi malownicze, a wokół rozciągają się piękne widoki. Na Mascę warto wybrać się wcześnie, zanim zjadą się tu wycieczki i większość turystów - to jedno z niewielu miejsc gdzie napotkacie problemy z parkowaniem.

Zobaczcie jak piękna jest droga do wioski Masca (od 5:10 trasa Masca-Santiago del Teide i słynne zakręty)

Pierwszy raz na Mascę wybraliśmy się podczas deszczu, a w sumie to i ulewy.

Masca droga dojazdowa opinie - wycieczka samochodem

To nie jest najbezpieczniejszy pomysł - z gór lecą niewielkie skały i kamienie, a po paru godzinach znacznie większe...więc zdarza się, że droga jest zablokowana (ale gwarantujemy Wam jedno - adrenalina i wrażenia niezapomniane). Osobną kwestią jest dojazd na wulkan Teide

parkingi Teneryfa ceny opinie

Jeśli posiadacie telefon z systemem Android możecie skorzystać z mapy Teneryfy offline w usłudze Google Maps - bardzo praktyczne rozwiązanie (poza mapą zgrywają się też wszystkie informacje o atrakcjach, restauracjach itp.). Parkingi wbrew różnym opinią w internecie raczej nie stanowią problemu. W większości miejsc parkowaliśmy nieodpłatnie, ewentualnie w głównych kurortach typu Las Americas czy Adeje korzystaliśmy z parkingów płatnych od 0,50 do 1,20 Euro za godzinę.  

Czytaj również:
Najlepsze plaże na Teneryfie - gdzie z żółtym piaskiem?

i sprawdź najlepsze oferty: