Teneryfa – gdzie najładniejsze plaże i naturalne baseny?

Teneryfa najlepsze plaże Playa ADEJE agosto

Ta piękna wulkaniczna wyspa oferuje kilkadziesiąt plaż na niecałych 400 km wybrzeża. Tak jak różnorodny jest krajobraz Teneryfy, podobnie różnorodne są plaże. Większość plaż pokrywa czarny, a nawet czarny piasek wulkaniczny, jednak zdarzają się również plaże z pięknym jak na pocztówkach żółtym piaskiem. Mało kto wie, że ten żółty piasek w większości przywieziony został z Sahary.

Teneryfa plaże 2019

Gdzie najlepsze plaże na Teneryfie?

Gdy pierwszy raz rozpoczniecie poszukiwania informacji o Teneryfie, z pewnością bardzo szybko traficie na najbardziej popularne plaże położone na południu wyspy. Są wściód nich przede wszystkim Playa de las Americas (żółty piasek) czy Playa de los Cristianos (tutaj piasek jest już szaro-żółty). To najważniejsze kurorty rozrywkowe, gdzie wokół plaż czeka na Was doskonale przygotowana infrastruktura gastronomiczna i rozrywkowa. Jednak nawet w ramach kurortów są lepsze i gorsze plaże. 

Sprawdź również: Gdzie się zatrzymać na Teneryfie?

Sprawdziliśmy rodzinnie wszystkie plaże od Adeje aż do Los Cristianos na Południu oraz kilka innych ciekawych miejsc na plażowanie. Nasza opinia poniżej. Co ważne, na każdej plaży na której byliśmy można było skorzystać nieodpłatnie z toalet, przebieralni i pryszniców (po kąpieli w słonej wodzie prysznice są zbawienna).  Większość plaż od Adeje do Los Christianos jest położona wprost przy głównym deptaku - tutaj czekają na Was hotele, restauracje i rozrywka. Nie brakuje też placów zabaw, których na Teneryfie jest zdecydowanie dużo. Jednak jeśli szukacie kameralnych miejsc, zdala od "cywilizacji" to powinniście udać się trochę dalej od głównych ośrodków turystycznych.

plaże dla dzieci - place zabaw Teneryfa

DCIM101DRIFT

Nasz zdecydowany nr 1 na Południu to PLAYA DE LA VISTAS pomiędzy poularnymi Las Americas i Los Christianos. Dlaczego? Tam był zdecydowanie najładniejszy piasek (być może świeżo przywieziony), ale i najciekawszy, półokrągły układ plaży. Niezbyt głęboka zatoka wygląda w tym miejscu zjawiskowo - taki kolor wody zobaczycie w niewielu miejscach. Specyficzny układ pozwala również na tworzenie się fal, co dla naszych dzieciaków było mega frajdą. Kilka real foto poniżej. Oczywiście nie znaczy to, że plaże w Adeje czy Los Christianos są złe - wręcz przeciwnie, większość z nich jest rewelacyjna, jednak my preferujemy plaże bez tysięcy leżaków i nieco oddalone od wejścia do portu/mariny, gdzie woda może być wątpliwej czystości.

Playa de las Vistas Teneryfa

DCIM102DRIFT

Gdzie najładniejsze plaże na Teneryfie

Najładniejsze plaże na Teneryfie

Plaża najładniejsza Adeje Los Christianos Las Americas

Playa de las Vistas Teneryfa plaża

Playa de las Vistas Teneryfa plaże z żółtym piaskiem

Kilka fotek z plaż od  Los Cristianos przez Las Americas po Adeje:

Los Cristianos Plaża Teneryfa

Los Cristianos Plaża Teneryfa

Adeje plaża Teneryfa

Teneryfa najlepsze plaże z żółtym piaskiem

Teneryfa najlepsze plaże z żółtym piaskiem

Teneryfa najlepsze plaże z żółtym piaskiem

opinie plaże Teneryfa - gdzie najładniejsze dla dzieci

plaże na Teneryfie opinie

najlepsze plaże na Teneryfie

najlepsze plaże na Teneryfie

Gdzie najlepsze plaże na Teneryfie

najlepsze plaże na Teneryfie

Na Południu Teneryfy warto jeszcze wyróżnić następujące plaże:Playa del Camison - La Jaquita - Playa de la Tejita (żółty piasek) - Playa Fanabe i Playa del Duque (w pobliżu Costa Adeje-szaro-żółty piasek) Na zdjęciu: Plaża przy Hotel Bahia-Costa Adeje: Costa Adeje plaża Teneryfa - hotel_bahia

Playa de la Enramafa (jedna z najspokojniejszych plaż z żółtym piaskiem) - i perełka – Playa de Diego Hernandez/Playa Blanca – dotrzecie do niej wyłącznie pieszo, przez co jest kameralnym i wyjątkowo spokojnym miejscem - Playa de Montana Pelada (w pobliżu centrum sportów wodnych El Medano, uwielbiana przez naturystów)

Północ wyspy zaprasza Was nie mniejszą ilością plaż (głównie z wulkanicznym ciemnym piaskiem). Tutaj na wyróżnienie zasługuje przepiękna Playa de las Teresitas w pobliżu Santa Cruz de Tenerife (zaledwie 4 km od miasta, w pobliżu portu Santa Cruz de Tenerife). Ponad kilometr długości i wyłącznie żółty, bardzo drobny piasek przyciągają w to miejsce sporo turystów (choć gdy my na niej byliśmy nie było tłumów, a było wręcz kameralnie). Ta sztuczna zatoka z palmami na plaży, otoczona górskimi szczytami prezentuje się wyjątkowo. Zobaczcie sami nasze foty poniżej (bez filtrów i obróbki):

Teneryfa plaże najładniejsze -Playa de las Teresitas (1)

Teneryfa plaże najładniejsze -Playa de las Teresitas (2)

gdzie najładniejsze plaże na Teneryfie z żółtym piaskiem

DCIM103DRIFT

Teneryfa plaże najładniejsze -Playa de las Teresitas (5)

Teneryfa plaże najładniejsze -Playa de las Teresitas (6)

Teneryfa plaże najładniejsze -Playa de las Teresitas (7)

W Puerto de la Cruz najpopularniejszą jest Playa Jardin (w okolicy Loro Parque). Ciekawymi miejscami są też Playa de la Arena, Playa de San Marcos czy Playa de los Patos.

Na zdjęciu:Plaża Jardin: Plaża jardin Puerto de la Cruz_najlepsze plaże Teneryfa

Sprawdź: Hotel przyjazny dzieciom 100 m od plaży Jardin - Teneryfa

Naturalne baseny - Charcos

Na szczególną uwagę zasługują również „naturalne baseny” - to naturalne lub specjalnie zaprojektowane formy przylegające bezpośrednio do oceanu, a w nich woda oceaniczna wygrzana promieniami słońca (w przypadku wysokich fal w większości kąpiel jest zakazana). Najbardziej znanym jest Costa Marianez położony w północnym kurorcie Puerto de la Cruz.

Plaża Lago martianez puerto de la cruz TeneryfaTen wodny kompleks zaprojektowany przez znanego architekta Cesara Manrique (z sąsiedniej Lanzarote) zajmuje powierzchnię aż 47 000 m2, a sam środkowy basen liczy sobie 27 000 m2. Jeden z basenów zimą jest dodatkowo dogrzewany. Całodniowy bilet wstępu to koszt 5,50 Euro (dorośli) i 2,5 Euro (dzieci).

 Tenerfya playa_lago martianez puerto de la cruz naturalne baseny

 W samym Peurto de la Cruz znajdziecie jeszcze Playa de San Telmo – to znacznie mniejszy, jednak w 100 % naturalny kompleks basenów otoczony wulkanicznymi skałami.

Sprawdź: Pogoda na Teneryfie - jakie temperatury zimą?

Na zdjęciu Plaża San Telmo - Puerto de la Cruz San Telmo Puerto de la Cruz Teneryfa naturalne skalne baseny

Naturalne baseny skalne znajdziecie jeszcze w okolicach San Juan de la Rambla – ich nazwa to Charco de la Laja. Sztuczny basen z oceaniczną wodą czeka na Was również na cyplu Punta del Hildalgo – Arenisco. Świetnym miejscem jest też Piscinas de Garachico w Santa Cruz de Tenerife (na zdjęciu poniżej): playa piscinas de garachico naturalne baseny Teneryfa plaże

Szukasz dobrego hotelu lub apartamentów przyjaznych dzieciom na Teneryfie? Sprawdź: Hotel i Apartamenty Aguamarina Południowa Teneryfa

fot. Turismo de Tenerife