Heide Park Soltau Niemcy

rodzinne atrakcje Heide Park

Niezwykle popularny niemiecki park rozrywki, ma wielu entuzjastów także wśród polskich turystów. To świetne miejsce do rodzinnego wypoczynku.

Od czasu powstania Heide Parku w 1978 roku, regularnie odwiedzają go miliony gości, którzy mogą korzystać z blisko 50 atrakcji różnego rodzaju. Rodziny z dziećmi cieszą się wspaniałą familijną zabawą, ale nie nudzą się także miłośnicy ekstremalnych urządzeń. Jest to drugi co do wielkości taki obiekt w Niemczech, zajmuje powierzchnię około 85 ha. Na terenie kompleksu działają hotele, cetrum spa, park wodny i kemping. Całością zarządza angielska grupa Merlin Entertainments, prowadząca również parki Legoland.

Heide Park znajduje się w miejscowości Soltau, mniej więcej w połowie drogi między Hamburgiem a Hanowerem. Jadąc przez jedno z tych miast trzeba wjechać na autostradę A7 (w kierunku południowym lub północnym) i wybrać zjazd Soltau-Ost. Przy parku znajdują się dwa duże parkingi na 8000 samochodów osobowych i 300 autobusów (koszt około 6 EUR/dzień). Zarówno z Hamburgu, jak i z Hanoweru można też dojechać do Soltau autobusami i pociągami (wysiadając na stacji Soltau lub Wolterdingen).

atrakcje dla dzieci Soltau Heide Park

Atrakcje Heide Park Soltau

Park został podzielony na 4 strefy tematyczne różniące się wystrojem i charakterem. Każda z atrakcji nawiązuje do tematu przewodniego swojej strefy.

Zatoka Piratów – kraina pełna wody i przygody. Znajduje się tu kilka pływających atrakcji, kołyszący się pod niebo statek Bounty czy zakręcona kolejka górska Big Loop z wieloma pętlami. Możecie też wziąć udział w prawdziwej bitwie morskiej ToPiLauLa-Schlacht i zobaczyć efektowne potyczki piratów na specjalnej arenie. Największą uwagę przykuwa tu jednak Krake – pierwszy niemiecki dive coaster z niezwykle dużym kątem spadku. Jest tym bardziej przerażający, że uczestnicy zjeżdżając w dół, wpadają w paszczę ogromnego morskiego potwora.

Krake atrakcje dla dzieci Heide Park

Transylwania – miejsce groźne i tajemnicze, ale również pełne świetnej zabawy. Nad wszystkim góruje wieża swobodnego spadku Scream. Jej nazwa nie jest przypadkowa – kiedy spada się z wysokości 71 m, naprawdę chce się krzyczeć. Przygotowano też łagodniejszą wersję dla młodszych – Screamie. Warto przejechać się bobslejami po gigantycznej rynnie lub roller coasterem Limit z podwieszanymi siedzeniami. Prawdziwym hitem jest tu Flug der Dämonen (Lot Demona) – kolejka typu wing coaster, w której mkniemy z prędkością 100 km/h lecąc jakby na skrzydłach znajdujących się poza głównym torem.

wing coaster Niemcy Soltau

Kraina Zapomnienia – tutaj naprawdę można się zapomnieć. Najmłodsi mogą tu nauczyć się prowadzić (na razie tylko małe samochodziki) w Szkole Jazdy dla Dzieci i zobaczyć niesamowitą sztukę malowania piaskiem, poszaleć na takich urządzeniach jak Breakdance, ogromnym, przypominającym słońce kole El Sol czy karuzeli łańcuchowej La Ola. Nieco starsi chętnie usiądą na ogromnej ławie obracającej się wokół własnej osi – Aqua Spin, sprawdzą niesamowite przyspieszenie roller coastera Desert Race lub wybiorą się na przejażdżkę największą w Europie drewnianą kolejką górską Colossos. Jej gigantyczna konstrukcja naprawdę robi wrażenie.

park rozrywki Niemcy

Dziki Zachód – najwięcej znajdą tu dla siebie maluchy. Są klasyczne karuzele, łagodne kolejki, westernowe koło młyńskie, miłe bajkowe postaci, ale też ogromny tor raftingowy i spływ w ogromnym pniu drzewa. Niezwykłe doznania czekają też podczas przejazdu kolejką widokową i podziwiania krajobrazów ze szczytu 75-metrowej wieży Panorama, najwyższego punktu Heide Parku.

atrakcje dla dzieci parki rozrywki Niemcy

W maju 2016 roku otwarta zostanie nowa kraina o nazwie "Jak Wytresować Smoka – Wyspa" nawiązująca do znanego filmu animowanego. Zawierać będzie nowe kolejki, karuzele czy spływ łodziami wikingów.

W Heide Parku odbywają się też liczne przedstawienia, m. in. nawiązujące do bajki Madagascar. Przy parku działa park linowy Indianer Kletterpfad. Na terenie kompleksu jest wiele restauracji, barów i sklepów.

Heide Park Soltau park rozrywki

Godziny otwarcia Heide Park Soltau

W sezonie 2016 park będzie otwarty od 19 marca do 20 października (między 11 a 25 kwietnia park jest zamknięty w poniedziałki i piątki)

Heide Park otwarty jest od 10.00 do 17.00, w weekendy oraz w lipcu i sierpniu od 10.00 do 18.00, a w wybrane dni także od 10.00 do 21.00.

Ceny biletów Heide Park Soltau

                    dzieci (3-11 l.)         dorośli (powyżej 12 l.)

1-dniowe (kupione w kasie
w dniu wejścia lub z 1-dniowym          39 EUR                           46 EUR
wyprzedzeniem przez Internet)

Wszyscy powyżej 3. roku życia

1-dniowe (kupione przez Internet z wyprzedzeniem od 2-4 dni) – 37 EUR
1-dniowe (kupione przez Internet z wyprzedzeniem 5 dni) – 32 EUR

Bilety kupione z wyprzedzeniem co najmniej 2 dni dają gwarancję otrzymania dodatkowego bezpłatnego biletu, jeśli w dniu wizyty deszcz będzie padać dłużej niż godzinę.

Doliczając do każdego z biletów dodatkowe 10 EUR można kupić bilet 2-dniowy, a dodatkowe 15 EUR – bilet trzydniowy

dzieci do lat 3 – bezpłatnie
osoby na wózkach inwalidzkich – bezpłatnie
dzieci w dniu swoich urodzin – bezpłatnie
osoby niepełnosprawne – 27 EUR

Poznaj atrakcje Heide Park Soltau: