Metro i taksówki w Barcelonie– ceny

taksówki w Barcelonie ceny i opinie

Alternatywą i uzupełnieniem pieszych spacerów po Barcelonie, a dla niektórych podstawową formą poruszania się po mieście będzie metro, a dla innych taksówki. Sprawdzamy jak to działa w stolicy Katalonii.

Metro to zdecydowanie najszybsza z opcji poruszania się po Barcelonie. Sieć jest świetnie rozbudowana i praktycznie w każde miejsce dojedziecie bez problemu. Ceny biletów są bardzo przystępne – najlepiej wykupić bilet T10 – uprawniający do 10 przejazdów z możliwościami przesiadek (do 75 minut). Na tym bilecie możecie zabrać całą rodzinę, a jeżeli podróżujecie we dwoje, wówczas wystarczy Wam aż na 5 przejazdów. Cena biletu to 10 Euro, czyli można przyjąć ok. 4,2 pln za przejazd. Co ważne, bilet obejmuje wszystkie formy komunikacji miejskiej, także spokojnie przejedziecie się również zwykłym autobusem.

metro Barcelona ceny biletów opinie

Taksówki w Barcelonie – ceny

Taksówki w Barcelonie są bardzo charakterystyczne – wszystkie są czarne z żółtymi naklejkami na drzwiach. Wszędzie ich pełno. Złapanie taksówki raczej nie stanowi problemu. No właśnie...złapanie- wystarczy pomachać ręką przy przejeżdżającej taksówce i już (pamiętajcie, że łapiemy taksówczki z zieloną lampką – wówczas na 100% jest wolna). Ile kosztuje taka przyjemność?

ile kosztują taksówki w Barcelonie

Cena taksówki z lotniska El Prat do centrum Barcelony... 

....waha się od 20 do 30 Euro (przy czym ten droższy wariant dotyczy np. niedzielny wieczór – czyli taryfa 3). Są sytuacje, gdy warto skorzystać z taksówki do szybkich przejazdów po mieście – np. za przejazd z Sagrada Familia do Park Guell zapłacicie 7 Euro, a dojedziecie pod samą bramę. Niestety gdy chcecie tą samą trasę pokonać metrem, musicie liczyć się z przesiadką (co oczywiście nie jest większym problemem) i ok. 20 minutowym spacerem, z czego końcówka pod sporą górkę :) Oczywiście możecie jeszcze od przystanku Lesseps czy Alfons X podjechać autobusem.

Barcelona cena taksówki z lotniska El Prat do centrum

Nie testowaliśmy jeszcze jednego bardzo popularnego środka transportu w Barcelonie - roweru. Ścieżki rowerowe są świetnie przygotowane, a miasto należy do jednych z najbardziej przyjaznych dla rowerzystów. Na każdym rogu znajdziecie miejską wypożyczalnię rowerów. 

wypożyczalnia rowerów Barcelona

Przeczytajcie koniecznie:
Barcelona Autobus Turystyczny - ceny, trasy zwiedzania, opinie