Barcelona – Zwiedzanie Camp Nou z dzieckiem

Camp Nou Experience - zwiedzanie stadionu Barcelony

Camp Nou Experience – bo tak nazywa się oferta zwiedzania stadionu to jedna z najpopularniejszych ofert turystycznych w Barcelonie. Stadion odwiedzają dorośli, ale równie dobrze czują się tu dzieci - mali fani FC Barcelony. Byliśmy tam z dziećmi i opowiadamy czy warto.

oficjalny sklep FC Barcelona ceny stadion

Drużyna z Katalonii to dziś jedna z najsilniejszych marek na świecie. Nie dziwi więc fakt, że zwiedzanie rozpoczynacie przejściem przez 2 piętrowy „Official Store”, w którym możecie kupić wszystko co związane z klubem, a nawet to co z nim nie jest związane, ale ma jego logo więc już jest z nim związane :)

ceny sklep FC Barcelona stadion Camp Nou koszulki pamiątki

Zwiedzanie stadionu Barcelony ceny opinie z dzieckiem Camp Nou

Barcelona stadion Camp Nou sklep ceny pamiątki

Barcelona trawa ze stadionu Camp Nou

stadion Barcelony ceny opinie z dzieckiem Camp Nou

Oczywiście koszulki i stroje sportowe są wszędzie, wszystkich rozmiarów (od tych dla niemowlaków po te dla koszykarzy) i kolorów. Może nie wszystkich, ale pewnie dla wielu ceny będą zaporowe. Koszulka po 90-120 Euro, pudełko 4 x 4 cm a wśrodku skoszona trawa – 10 Euro, miniaturka stadionu – 12 Euro – ta sama miniaturka w kiosku w mieście 10 Euro, a na La Rambla w sklepie z pamiątkami sprzedadzą Ci ja nawet za 5 Euro. Jednak nie zakupy są tu najważniejsze...wracamy do zwiedzania stadionu!

Camp Nou Experience cena zwiedzania stadionu opinie

Zwiedzanie stadionu Camp Nou

Musimy przyznać, że piłkarska mekka, duma Barcelony czyli Camp Nou z zewnątrz nie robi wielkiego wrażenia. Znacznie ładniejszymi stadionami są nasz Narodowy nie wspominając o Arenie w Gdańsku. 

stadion Barcelony ceny opinie z dzieckiem Camp Nou

Zwiedzanie rozpoczniecie przechodząc specjalnym „rękawem” wprost do Muzeum. To miejsce absolutnie fenomenalne dla fanów FC Barcelony. Są tu trofea (niezliczone ilości), złote buty Messiego i wszystko co związane z klubem od najdawniejszych czasów do teraz.

Muzeum FC Barcelona zwiedzanie

Muzeum FC Barcelona zwiedzanie z dzieckiem

Muzeum FC Barcelona zwiedzanie

Całość ubrana w nowoczesne, multimedialne rozwiązania zrobi wrażenie nawet na tych, którzy przyjdą tu bez „mega wiedzy” o samym klubie. Kilka sal następujących po sobie i kolejne atrakcje. Są słuchawki w których posłuchacie kibiców czy komentatorów, jest multimedialny kask w którym możecie rozejrzeć się po stadionie, aż w końcu wielkie multimedialne ściany, na których za pomocą dotyku wybieracie materiały, które mają się wyświetlić.

stadion barcelony zwiedzanie z dzieckiem - atrakcje muzeum FC Barcelona stadion opinie atrakcje

atrakcje na Camp Nou - zwiedzanie stadionu z dziećmi

Niesamowite wrażenie robi długa sala na której ścianach wyświetlane są niesamowite momenty w historii Barcelony – najważniejsze bramki, najważniejsze mecze, najważniejsze reakcje komentatorów – a to wszystko w atmosferze, jakbyście tym uczestniczyli.

Camp Nou atrakcje podczas zwiedzania stadionu -cena

Muzeum na stadionie Barcelony -ceny biletów atrakcje

Dalej przechodzicie do szatni, a wcześniej obowiązkowa sesja zdjęciowa na tzw. „green-boxie”, żeby przy wyjściu móc kupić fotki z doklejonym Messim czy bezpośrednio na murawie stadionu za kilkanaście-kilkadziesiąt Euro za komplet. Kolejnym punktem zwiedzania wejście na murawę. Prosto z szatni, tak jak piłkarze, po drodze mijając jeszcze kaplicę.

green box do zdjeć Barcelona stadion

Szatnia Stadion Barcelony

Kaplica Stadion Barcelony

wejście na stadion FC Barcelona z dziećmi

Przejściu przez tunel na murawę towarzyszy wrzawa i wyraźne odgłosy kibiców – świetna aranżacja. Wychodzicie i już wiecie po co tu przyszliście. Trybuny stadionu mieszą 99 354 osób, czyniąc go największym piłkarskim stadionem w Europie i jednym z największych na świecie. Jeśli ktoś jest kibicem piłkarskim, to wie, co tu się dzieje podczas meczu. Z resztą jeśli podczas waszej wizyty w Barcelonie będzie organizowany mecz- możecie spokojnie kupić bilety w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset Euro.

Barcelona zwiedzanie stadionu Camp Nou z dzieckiem (6)

Barcelona zwiedzanie stadionu Camp Nou z dzieckiem

Dalej zwiedzacie centrum prasowe i przejdziecie do zamieszczonych wysoko stanowisk dla dziennikarzy. To zupełnie inna perspektywa – robi nie mniejsze wrażenie niż widok z murawy stadionu. W tle słychać komentatorów i tu możecie być zaskoczeni – znajdą się też polskie głosy.

centrum prasowe stadion FC Barcelony opinie

Ceny biletów wejście na stadion FC Barcelony opinie

Cennik Camp Nou Experience Barcelona

  • podstawowa wycieczka + audioguide - od 26 euro
  • wycieczka "players experience"  59 euro
  • wycieczka po Camp Nou z przewodnikiem – od 45 euro

Pamiętajcie też, że warto rozejrzeć się za zniżkami – skromny rabat dostaniecie np. gdy skorzystacie z Turystycznego Autobusu – Bus Turistic Barcelona.

Barcelona zwiedzanie stadionu Camp Nou z dzieckiem (7)

Lokalizacja Camp Nou Experience Barcelona

Sprawdź też:

Barcelona z dzieckiem-co zobaczyć?Poznaj atrakcje Barcelony!