Barcelona autobus turystyczny–trasy zwiedzania,opinia

Turystyczny autobus to znany sposób szybkiego zwiedzania wielu europejskich miast, nie inaczej jest w Barcelonie, gdzie autobusem typu „hop on, hop off” możecie dojechać do najważniejszych atrakcji. Skorzystaliśmy z takiej oferty i podpowiadamy jak z niej najlepiej skorzystać.

ceny turystyczny autobus Barcelona z dzieckiem

Oficjalny turystyczny autobus Barcelona Bus Turistic

O ile w mieście znajdziecie więcej operatorów, to zdecydowanie polecamy skorzystanie z oficjalnego autobusu turystycznego, rekomendowanego przez organizację Barcelona Turisme. Jego 3 trasy pozwolą Wam swobodnie zwiedzić większą część miasta.

autobus turystyczny Barcelona trasy mapa ceny

Trasa czerwona wiedzie przez serce miasta, w pobliżu najbardziej znanych budowli Gaudiego, plac Hiszpański, przez szczyt wzgórza Montjuic, obok port Vell i najbardziej charakterystycznego budynku czyli World Trade Center, aż do Port Olimpic gdzie możecie wyskoczyć na plażę Barcelonettę. Tam też możecie przesiąść się do linii zielonej (pamiętajcie, że ta jest czynna od 27 marca do 1 listopada). Linia zielona jest najkrótsza i prowadzi wzdłuż plaż i nabrzeża (przejazd nią zajmuje ok. 40 minut, podczas gdy kółko na linii czerwonej i niebieskiej to około 2 godziny). Linia niebieska pozwoli Wam dojechać do Sagrada Familia, Park Guell, przeskoczyć na „Tramvia Blau”, piękny zabytkowy tramwaj, który zawiezie Was na wzgórze Tibidabo. Autobus turystyczny linii niebieskiej dowiezie Was też pod Camp Nou, gdzie możecie skorzystać ze zwiedzania „Camp Nou Experience”.

Tutaj pobierzecie szczegółową:
mapę tras zwiedzania i wszystkie przystanki autobusu turystycznego

Autobus Turystyczny Barcelona – warto wiedzieć

Popularny piętrowy autobus w wersji "cabrio" to świetna forma zwiedzania miasta, szczególnie gdy macie bardzo mało czasu, a chcecie zobaczyć jak najwięcej. Jeśli zostajecie w Barcelonie dłużej niż jeden dzień, a chcecie zwiedzić Sagrada Familia, Park Guell czy Camp Nou, wówczas linię niebieską radzimy pozostawić na drugi dzień (jeśli kupujecie bilet na dwa dni) lub do tych miejsc dojechać komunikacją miejską. Przejazdy pomiędzy nimi autobusem turystycznym potrafią zająć trochę czasu, szczególnie w godzinach szczytu.
Sprawdź: 
transport w Barcelonie - metro i taxi - ceny

W ramach jednego biletu możecie korzystać ze wszystkich tras, wsiadać i wysiadać bez ograniczeń. Autobusy rozpoczynają kursy pomiędzy 9, 9:30 rano i jeżdżą co 5 do 25 minut (w zależności od sezonu) nieprzerwanie do godziny 20:00 w okresie letnim i do godziny 19:00 w okresie zimowym (który zaczyna się od listopada). Na wejście otrzymujcie słuchawki i mini przewodnik. Przewodnik audio-guide dostępny jest w 16 językach, niestety j. polskiego tam jeszcze nie znajdziecie.

autobus turystyczny Barcelona ceny biletów opinie

Wraz z mini przewodnikiem otrzymujecie książeczkę rabatową – warto do niej zajrzeć. Znajdziecie tam zniżki na większość najpopularniejszych atrakcji niektóre skromne bo tylko 1 Euro, ale część nawet po 20-30 %. Zniżki obejmują też lokalne restauracje, a nawet turystyczną ostatnią deskę ratunku czyli McDonald.

autobus turystyczny Barcelona zwiedzanie z dzieckiem

Ceny biletów – Autobus Turystyczny Barcelona

Dorośli – 1 dzień – 27 Euro – 2 dni – 38 Euro
Dzieci 4-12 – 1 dzień 16 Euro – 2 dni – 20 Euro
dzieci do lat 3 bezpłatnie
Przy zakupie przez oficjalną stronę
www.visitbarcelona.com możecie liczyć na 10 % zniżki