Lawendowe Muzeum Żywe Nowe Kawkowo

atrakcje dla dzieci Nowe Kawkowo

Jeśli słowo „muzeum” nadal kojarzy Wam się z klasyczną ekspozycją, to po wizycie w Nowym Kawkowie będziecie zmuszeni zmienić zdanie.

Gospodarstwo agroturystyczne Lawendowe Pole niedaleko Olsztyna prowadzi swoją działalność w sposób niezwykły. Odwiedzający mają zapewniony bardzo bliski kontakt z naturą, mogą zgłębiać jej tajemnice i oglądać niecodzienne widoki, a także zdobyć wiele informacji praktycznych o prowadzeniu gospodarstwa. Właśnie w tym celu powstało muzeum. A tematem przewodnim jest tu lawenda i wszystko co nią związane.

rodzinne atrakcje Olsztyn Lawendowe Pole

Lawendowe Pole Nowe Kawkowo k. Olsztyna - atrakcje Żywego Muzeum

Nietuzinkowe muzeum nosi imię etnologa Jacka Olędzkiego, którego pomysły były podobno inspiracją do założenia obiektu. Twórczynią muzeum jest Joanna Posoch, która pieniądze na zrealizowanie swojego pomysłu zebrała przez portal crowdfundingowy. Muzeum mieści się w starej chacie, w której zobaczyć można wiele przedmiotów codziennego użytku „z duszą” – związanych z lawendą, ale nie tylko. Stała wystawa edukacyjna prezentuje techniki uprawy lawendy i jej różnych zastosowań. Podczas warsztatów można nauczyć się wytwarzać z niej naturalne kremy, olejki czy wody aromatyczne. Zdobyć można też wiedzę na temat ziół i nalewek. Organizowane są tu zajęcia związane z rękodziełem i zdrowym trybem życia, a także koncerty. Warto też spróbować niezwykłej herbaty lawendowej i zwyczajnie odprężyć się na łonie natury.

rodzinne atrakcje Nowe Kawkowo

Najlepiej muzeum odwiedzać od połowy czerwca do połowy lipca, kiedy rosnące obok pole lawendy zaczyna kwitnąć. Powstał tu także Tajemniczy Ogród czyli mini ogród botaniczny z ziołami i dawno zapomnianymi roślinami. W planach jest uruchomienie stołówki z wegańskimi i wegetariańskimi potrawami. Na miejscu sprzedawane są też sadzonki lawendy.

atrakcje dla dzieci lawendowe muzeum

Godziny otwarcia Lawendowe Muzeum Żywe Nowe Kawkowo

Od 1 maja do 1 listopada codziennie oprócz poniedziałków od 11.00 do 18.00

Ceny biletów Lawendowe Muzeum Żywe Nowe Kawkowo

Za zwiedzanie muzeum nie pobiera się opłat.

Lawendowe Muzeum Żywe
Nowe Kawkowo 11 a,
11-042 Jonkowo
tel. +48 604 711 203
www.lawendowepole.pl