Park Rozrywki i Wypoczynku Western City Mrongoville Mrągowo

western city Mazury

Okazuje się, że kowbojów i Indian można spotkać nie tylko na Dzikim Zachodzie, ale także na Mazurach, które przecież niczym nie ustępują preriom Ameryki Północnej. Sprawdźmy więc co czeka na nas w Parku Rozrywki i Wypoczynku Western City Mrongoville w Mrągowie. Zapraszamy do dalszej lektury naszego artykułu!

Okolice Mrągowa, podobnie jak całe Mazury, są przez polskich turystów wręcz uwielbiane... i nie ma się temu co dziwić! Bezustannie należą one do najpopularniejszych lokalizacji wybieranych na weekendowe i wakacyjne wypady, szczególnie w rodzinnym gronie. W Mrągowie odbywa się też od wielu lat słynny Piknik Country. Dlatego chyba nie można wymarzyć sobie lepszego miejsca na odtworzenie prawdziwego Dzikiego Zachodu. W miasteczku Mrongoville przenosimy się do świata rewolwerowców, dyliżansów i galopujących koni. Znajdziemy tu wszystko, co najbardziej charakterystyczne dla klasycznego Western City – ratusz, saloon, biuro szeryfa czy bank, a tuż obok także Wioskę Indiańską.

rodzinne atrakcje Mrągowo - Dziki Zachód Western City Mrongoville

Atrakcje Park Rozrywki i Wypoczynku Western City Mrongoville

Zabawa w kowbojów i Indian w tym miejscu nabiera nowego znaczenia. Tutaj nie tylko można spotkać złoczyńców i stróżów prawa, ale także zobaczyć na żywo pojedynek rewolwerowców czy spektakularny napad na bank. Oprócz tego działa tu sporo atrakcji, dzięki którym można poczuć się jak bohater westernu. Wiele z nich skierowanych jest specjalnie do najmłodszych, jak mini zoo, przejażdżki na kucykach czy różne kowbojskie konkurencje – rzut podkową, płukanie złota i przeciąganie liny. Można tu też postrzelać z łuku i z broni sportowej na strzelnicy, spróbować swoich sił w rodeo na mechanicznym byku, nauczyć się tańczyć w stylu western, poskakać na eurobungee czy wybrać się na przejażdżkę po miasteczku samochodem Buggy.

Sprawdźcie poniżej jak wyglądało otwarcie Miasteczka Westernowego Mrongoville na filmie poniżej!

W Mrongoville organizuje się też przeróżne zajęcia edukacyjne dla grup z dodatkowymi atrakcjami. Na terenie Western City znajduje się też plac zabaw z huśtawkami i dmuchanymi domkami oraz prawdziwie kowbojskie punkty gastronomiczne - Saloon i Mexico Bar. To świetne uzupełnienie zabawy w tym miejscu!

miasteczko westernowe Mazury

Godziny otwarcia Western City Mrongoville

Miasteczko czynne jest od lipca codziennie w godzinach 11.00-19.00. Pokazy odbywają się od 12.00 do 17.00. We wrześniu pokazy w Mrongoville odbywają się wyłącznie w soboty i niedziele.

Lokalizacja Park Rozrywki i Wypoczynku Western City Mrongoville

Dokładną lokalizację Mrongoville znajdziecie poniżej. Na miejscu czeka na was parking, który jest płatny (5 zł za samochód osobowy)

Sprawdźcie także nasz artykuł o innej atrakcji Mrągowa:

Muzeum Sprzętu Wojskowego Mrągowo