Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel Olsztyn

kąpielisko Ukiel Olsztyn atrakcje

Nad największym jeziorem w Olsztynie działa nowoczesny kompleks o wysokim standardzie, zapewniający rozrywkę i rekreację mieszkańcom miasta oraz turystom.

Jezioro Ukiel, zwane też Krzywym, znane jest z malowniczych zatoczek i półwyspów i od dawna stanowi dumę Olsztyna. To właśnie tutaj zlokalizowana jest plaża miejska, a także liczne obiekty sportowe i rekreacyjne, zaliczane do najbardziej funkcjonalnych na Warmii i Mazurach. Cały kompleks działa przez okrągły rok i cieszy się dużą popularnością. Różnorodność dostępnych aktywności oraz rozwinięta infrastruktura pozwala każdemu czynnie spędzić wolny czas.

jezioro Ukiel atrakcje dla dzieci

Atrakcje Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel Olsztyn

Położenie kompleksu nad jeziorem sprawia, że na pierwszy plan wysuwają się atrakcje związane z wodą. Działa tu kilka strzeżonych kąpielisk z plażą, pomostami, wydzieloną strefą dla dzieci i nieumiejących pływać oraz zapleczem (szatnie, toalety, prysznice). Poza tym można korzystać z boisk do siatkówki plażowej i koszykówki, placów zabaw i punktów gastronomicznych. Ogromną atrakcję stanowi też Wodny Plac Zabaw o powierzchni 2500 m2 przy molo głównym. Na dzieci i dorosłych czekają tu dmuchane zjeżdżalnie, huśtawki, trampoliny, katapulty, wodne tory przeszkód, a nawet ścianka wspinaczkowa. Miłośnicy sportów wodnych mają tu do dyspozycji wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz nowoczesną bazę w postaci Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego oraz Olsztyńskiego Centrum Kajakarstwa. Co ważne, w komfortowych warunkach młodzi adepci sportu mogą tu doskonalić swoje umiejętności. Ponadto organizowane są rejsy Eko Tramwajem Wodnym oraz łodzią spacerową.

rodzinne atrakcje jezioro Krzywe

Pomiędzy poszczególnymi obiektami centrum sportowo-rekreacyjnego przebiegają promenady, ścieżki piesze i rowerowe, na których można także uprawiać Nordic Walking, jeździć na rolkach, a zimą nawet na nartach biegowych. Cały rok działa tu wypożyczalnia sprzętu sportowego, jest też hala do siatkówki plażowej, skatepark, który zimą zamienia się w snowpark, 4 sale do squasha, siłownia z odnową biologiczną oraz centrum saunowe. Latem na obiektach centrum odbywa się cykliczny festiwal muzyczny Green Festival.

centrum sportowo-rekreacyjne Olsztyn atrakcje

Godziny otwarcia Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel Olsztyn

Wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz boiska i hala do siatkówki plażowej

codziennie – 8.00-20.00

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

codziennie – 8.00-18.00

Kąpieliska i Wodny Plac Zabaw (w sezonie letnim)

codziennie 10.00-18.00

Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel
ul. Jeziorna 8
10-558 Olsztyn
tel. +48 89 527 12 03
www.ukiel.olsztyn.eu