Energylandia Zator

mayan_rollercoaster5

Zator to niewielkie miasteczko, w którym czekają nas wielkie emocje. A to za sprawą największego w Polsce rodzinnego parku rozrywki Energylandia. Na taką rozrywkę długo czekaliśmy!

Energylandia znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Katowicami. Park powstał w 2014 roku, wszystkie zainstalowane w nim urządzenia są więc bardzo nowoczesne. Cały kompleks zajmuje powierzchnię 26 ha i oferuje swoim gościom blisko 50 różnego rodzaju atrakcji – karuzele, roller coastery, kolejki, ale także różnego rodzaju gry i zabawy, widowiska i pokazy artystyczne czy kino 7D. W 2016 r. otwarto pierwszy w tej części Europy ROLLER COASTER F1.

Atrakcje dla dzieci i nie tylko - Energylandia Zator: 

Park podzielony jest na 4 strefy:
- Dziecięcą - w parku to „Bajkolandia” obejmującą atrakcje dla najmłodszych.
- Familijną - inaczej rodzinną, w której zabawa sprawia radość zarówno dzieciakom jak i starszym.
- Młodzieżową - gdzie powinni trafić ci, którzy szukają najbardziej ekstremalnych atrakcji

- Water Park- z 3 basenami o łącznej powierzchni 1800m2

Strefa Dziecięca – urządzona w iście magicznym stylu. Zadbano o bajkowe dekoracje, można tu też spotkać ulubionych dziecięcych bohaterów. Zainstalowane tu urządzenia to przede wszystkim łagodne karuzele, jak klasyczna wiedeńska Sissi czy Leo. Są też Latające Huśtawki, Auto-Zderzaki, familijny roller coaster Energuś, kolejki i łódki widokowe oraz zjeżdżalnia. Ciekawostką jest Super Pompa – karuzela, której wagoniki wyposażone są w pompy wodne. Podczas jazdy trzeba trafić w światełka imitujące ogień. Coś dla tych, którzy chcą zostać strażakami. Odpocząć i zająć się maluchem można w Cichym Kąciku Mamy i Dziecka, gdzie przewidziano między innymi przewijaki i salę zabaw.

atrakcje dla dzieci Zator park rozrywki

Strefa Familijna – coś specjalnie dla rodzin. Z tutejszych atrakcji rodzice mogą korzystać razem z dziećmi, bo wspólna zabawa jest jeszcze fajniejsza. W strefie tej znajdziemy sporo spływów wodnych takich jak Atlantis, Kopalnia Złota czy Splash Battle, gdzie podczas przejażdżki możemy strzelać do innych uczestników za pomocą armatek wodnych. Sporo tu również roller coasterów, które przy odpowiedniej prędkości nadal pozostają bezpieczne (Mars Coaster, Frutti Loop Coaster). Jest też nieco bardziej ekstremalny Dragon Roller Coaster, ale i on dzięki zabezpieczeniom jest przystosowany już dla dzieci od 4 roku życia. Oprócz tego łagodne Samolociki, szybsza wersja autodromu Formuła 1 oraz mroczny dom strachów Monster Attack, po którym podróżujemy kolejką.

atrakcje dla dzieci Małopolska park rozrywki

Strefa Ekstremalna – strefa stworzona z myślą o młodzieży i dorosłych lubiących zastrzyk adrenaliny. Działające tu urządzenia są bardzo szybkie, wzbijają się wysoko w powietrze i wywołują największe emocje. Strefa ma przypominać krainę starożytnych Azteków i Majów, w związku z tym niektóre atrakcje nazwą i wyglądem nawiązują dO ich kultury. Mamy tu więc dwuramienną ławę obrotową Apocalipto, ogromne wahadło Aztec Swing oraz najbardziej ekstremalne urządzenie w całym parku – otwarty latem 2015 roku Mayan Roller Coaster. Konstrukcja jest wysoka na 33 metry, a wagoniki osiągają prędkość 80 km/h. Nie brakuje tu jednak także i innych przyprawiających o zawrót głowy atrakcji – 40-metrowa wieża zrzutu Tsunami Dropper czy obracające się z prędkością 100 km/h ramię Space Booster – Armagedon to tylko niektóre z propozycji dla odważnych. Już w marcu 2016 r. otwarty zostanie kolejny roller coaster - Formuła 1.

rozrywka dla dzieci Energylandia

Różnorodność stref gastronomicznych w parku daje klientom spory wybór - od w pełni profesjonalnej kuchni do mniejszych restauracji z tzw. szybkim jedzeniem. Są tu również kawiarnie i lodziarnie dla zwolenników słodkości.

W parku codziennie organizowane są liczne pokazy od mappingów 3D po pokazy FireShow. Park w sezonie 2016 odwiedził 1 000 000 gości z całej Europy. W 2017 roku zostanie otwarty najwyższy i najszybszy Roller Coaster wodny na świecie- Speed Water o wysokości ponad 60m i prędkości około 110 km/h. Dodatkowo park wzbogaci się o nowe wejście i 18 innych atrakcji. ​

Godziny otwarcia Energylandia Zator

Park czynny jest od kwietnia do połowy listopada w godzinach 10-18, w lipcu i sierpniu w godzinach 10-20.

Ceny biletów Energylandia Zator (bilet uprawnia do korzystania z wszystkich atrakcji w parku)

Bilet normalny 109 zł

Bilet do 140 cm 59 zł

Bilet do 3 roku życia 1 zł

Przed wizytą z dzieckiem warto zapoznać się z tabelą poszczególnych atrakcji i wymaganym minimalnym wzrostem.

Zobacz jak wygląda przejażdżka jedną z najnowszych atrakcji Energylandii: