Energylandia Zator

energylandia smoczy grod atrakcje opinie najlepsze

Największy w Polsce Park Rozrywki Energylandia w Zatorze to gwarancja najlepszej zabawy dla całych rodzin!

Zobacz koniecznie:

Energylandia znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Katowicami, w miejscowości Zator. Park ten powstał w 2014 roku, wszystkie zainstalowane w nim urządzenia są więc bardzo nowoczesne. Cały kompleks zajmuje powierzchnię 35 ha. Na jego gości czeka aż 75 atrakcji na czele z Roller Coasterami, tymi ekstremalnie szybkimi i wysokimi, jak i delikatnymi dla dzieci i rodzin, a także potężne atrakcje wodne. Wśród nich między innymi Anaconda, największa w Europie Środkowo-Wschodniej przejażdżka potężnymi łodziami z dwoma mega splashami z kilkudziesięciu metrów, czy imponujący prędkością Hyperion. Ale w Energylandii pełno jest też różnego rodzaju gier i zabaw, widowisk czy pokazów artystycznych.

NOWOŚĆ: 5 strefa z największym drewnianym Coasterem na Świecie już otwarta

Pobierz mapę i zobacz ile atrakcji czeka na Was w Energylandii: MAPA energylandia 2020 zator park rozrywkiatrakcje Energylandia weekend z dzieckiem

Atrakcje dla dzieci i nie tylko - Energylandia Zator: 

Znaleźć tu można aż 5 stref z atrakcjami podzielonymi na Bajkolandię dla najmłodszych, Strefę Familijną dla całych rodzin, Ekstremalną - dedykowaną wszystkim głodnym wrażeń i wysokiej dawki adrenaliny, Smoczy Gród, a także WodnąBig Milk Water Park z 1800 m2 powierzchni basenowych, dostępną podobnie jak wszystkie inne atrakcje w cenie biletu wstępu do Parku.

Bajkolandia – urządzona w iście magicznym stylu. Zadbano o bajkowe dekoracje, można tu też spotkać ulubionych dziecięcych bohaterów. Zainstalowane tu urządzenia to przede wszystkim łagodne karuzele, jak klasyczna wiedeńska Sissi czy Leo. Są też Latające Huśtawki, Auto-Zderzaki, familijny roller coaster Energuś, kolejki i łódki widokowe oraz zjeżdżalnia. Ciekawostką jest Super Pompa – karuzela, której wagoniki wyposażone są w pompy wodne. Podczas jazdy trzeba trafić w światełka imitujące ogień. Coś dla tych, którzy chcą zostać strażakami. W 2017 Bajkolandia została powiększona dwukrotnie. Większość atrakcji dostępna jest tu bez dolnej granicy wieku. Odpocząć i zająć się maluchem można w Cichym Kąciku Mamy i Dziecka, gdzie przewidziano między innymi przewijaki i salę zabaw.

atrakcje dla dzieci Energylandia Zator

bajkolandia atrakcje dla małych dzieci Energylandia opinie

Strefa Familijna – coś specjalnie dla rodzin. Z tutejszych atrakcji rodzice mogą korzystać razem z dziećmi, bo wspólna zabawa jest jeszcze fajniejsza. W strefie tej znajdziemy sporo spływów wodnych takich jak Atlantis, Kopalnia Złota czy Splash Battle, gdzie podczas przejażdżki możemy strzelać do innych uczestników za pomocą armatek wodnych. Sporo tu również roller coasterów, które przy odpowiedniej prędkości nadal pozostają bezpieczne (Mars Coaster, Frutti Loop Coaster). Jest też nieco bardziej ekstremalny Dragon Roller Coaster, ale i on dzięki zabezpieczeniom jest przystosowany już dla dzieci od 4 roku życia. Oprócz tego łagodne Samolociki, szybsza wersja autodromu Formuła 1 oraz mroczny dom strachów Monster Attack, po którym podróżujemy kolejką. Tutaj znajdziecie też uwielbianą przez rodziny kolejkę górską RMF FM.  W Strefie familijnej czeka na Was bardzo rodzinny roller coaster Boomerang, który porusza się zarówno do przodu, jak i do tyłu. Jego prędkość dochodzi do 70 km/h, a wysokość do 25 m. Zakręty są dość dynamiczne, ale mimo to całość jest odpowiednia także dla dzieci.

wczasy z dzieckiem Energylandia Zator

rmf fm roller coaster energylandia rodzinne kolejki górskie 2019

Energylandia nowości 2017 opinie

Strefa Ekstremalna – strefa stworzona z myślą o młodzieży i dorosłych lubiących zastrzyk adrenaliny. Działające tu urządzenia są bardzo szybkie, wzbijają się wysoko w powietrze i wywołują największe emocje. Strefa ma przypominać krainę starożytnych Azteków Majów, w związku z tym niektóre atrakcje nazwą i wyglądem nawiązują dO ich kultury. Mamy tu więc dwuramienną ławę obrotową Apocalipto, ogromne wahadło Aztec Swing oraz jedno z najbardziej ekstremalnych urządzeń w całym parku – otwarty latem 2015 roku Mayan Roller Coaster. Konstrukcja jest wysoka na 33 metry, a wagoniki osiągają prędkość 80 km/h. Nie brakuje tu jednak także i innych przyprawiających o zawrót głowy atrakcji – 40-metrowa wieża zrzutu Tsunami Dropper czy obracające się z prędkością 100 km/h ramię Space Booster – Armagedon to tylko niektóre z propozycji dla odważnych. W marcu 2016 otwarty został roller coaster Formuła będący konstrukcją typu launched coaster, a więc generującą maksymalną prędkość wagoników w rekordowym czasie. Prędkość 100 km/h może osiągnąć już w 2 sekundy!Energylandia Zator kolejki atrakcje dla dzieci

mayan rollercoaster energylandia opinie ekstremalne kolejki górskie atrakcje 2019

Wodne ekstremalne atrakcje

Niezwykle spektakularne doznania zapewnia największy i najszybszy na świecie Speed Water Coaster. W kategorii wodnych roller coasterów nie ma sobie równych. Jego wysokość to ponad 60 m, a wagoniki pędzą z prędkością 110 km/h. Dodatkową atrakcją są zjazdy wprost do wody z wielkim pluskiem.

Zupełnie inny charakter ma dzika rzeka Jungle Adventure – większa wersja znanej już gościom Energylandii Atlantis. Śmiałkowie, którzy odważą się nią popłynąć, będą mogli przeżyć emocjonującą przygodę w scenerii przypominającej dżunglę. Czekają na nich ostre zakręty, duże fale i gigantyczne wodospady.  

Z kolei Hyperion to nazwa powstałego najwyższego i najszybszego Roller Coastera w Europie w kategorii Mega Coasterów. Kategoria Mega Coaster lub inaczej hyper coaster zawiera konstrukcje mieszczące się w wysokości pomiędzy 61 a 91 m. Budowa Mega Coastera Hyperion rozpoczęła się w październiku 2017 roku, a jego premiera odbyła się w sezonie 2018.

hyperion mega coaster energylandia najwyższa kolejka górska w Polsce Europie opinie

Doznania z jazdy Mega Coasterem Hyperion są równie imponujące co jego parametry. Spadek przy pierwszym zjedzie ma 80 metrów i 84 stopniowe nachylenie, a kończy go wjazd do ogromnego tunelu. Sama wysokość konstrukcji to 77 metrów, a roller coaster rozpędza się do 142 km/h po torze o długości 1450 metrów. Dodatkowo na amatorów mocnych wrażeń czekają efekty wodne, liczne zwroty oraz maksymalna szybkość przy zakrętach i pikowaniu w dół. Nie brakuje także fascynujących dodatnich i ujemnych przeciążeń oraz gigantycznej prędkość przy wyjazdach na wzniesienia. Dla lubiących szybować w chmurach producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne, obrotowe nachylenie toru i podwójne zakręty.

Smoczy Gród

Smoczy Gród to strefa tematyczna w Energylandia Zator, gdzie będziemy mogli poczuć się jak w starodawnym miasteczku. Wszechobecny kamień i drewno pozwalają na chwilę zanurzyć się w średniowiecznych czasach… to jednak nie wszystko. Fani zastrzyków adrenaliny na pewno skierują swoją uwagę na imponujących rozmiarów drewniany rollercoaster, który dzięki wysokości ponad 60 metrów jest najwyższą tego typu konstrukcją w całej Europie! Co więcej, po wejściu na tą atrakcję musimy przygotować się na niemałe przyspieszenie, gdyż jej wagoniki pędzą z prędkością… 115 kilometrów na godzinę!  Poza tym, na terenie Smoczego Grodu znajdziecie kolejkę widokową i przejażdżkę zwaną “dark ride”, jeszcze lepiej przenoszącą nas w klimat minionych czasów.

Big Milk Water Park & Tropical Fun- strefy przypominająca tropikalną wyspę, w której działają 3 podgrzewane baseny (pierwszy dla umiejących pływać - o głębokości 135 cm, a dwa pozostałe to brodziki dla dzieci: pierwszy o głębokości 20 cm, drugi - 40 cm), zajmujące łącznie powierzchnię 1800 m2.   Jeśli chodzi o zjeżdżalnie, czeka na nas ich aż 14! Można też korzystać z wodnych placów zabaw, Tropical Baru i wielu innych atrakcji.

zjezdzalnia energylandia 2020 zator park rozrywki

strefa wodna energylandia zator opinie

Poza atrakcjami w Parku Rozywki zobaczyć można spektakularne pokazy kaskaderskie przy użyciu sportowych samochodów, motocykli jak i rowerów BMX, ale także artystyczne występy tancerzy, cyrkowców czy akrobatów. Na najmłodszych czekają teatrzyki, znów dla młodzieży i całych rodzin musicale. Ponadto zabawić się można na różnego rodzaju grach zręcznościowych.

  Energylandia rodzinne atrakcje Zator małopolskie

Zmęczeni aktywnym wypoczynkiem udać się mogą w stronę kawiarni, w których czekają przepyszne smakołyki oraz wyborne kawy. Głodnych Energylandia ugości w kilkudziesięciu punktach gastronomicznych, w tym dostępnych restauracjach: samoobsługowej lub wyrafinowanej a la carte.   Park Rozrywki Energylandia to cudowne miejsce na aktywny wypoczynek, który gwarantuje uśmiech na twarzy! Park rocznie odwiedza  około 1 000 000 gości z całej Europy.

Energylandia stale się rozrasta - wiele nowych atrakcji, niektóre z nich niezwykle spektakularne, dzięki czemu park zyskuje nowe oblicze i staje się jeszcze lepszym miejscem do zabawy.

największy rodzinny park rozrywki w Polsce Energylandia

Godziny otwarcia Energylandia Zator

Park czynny jest od kwietnia do końca października w godzinach 10-18, w lipcu i sierpniu w godzinach 10-20.

Podczas okolicznościowych imprez i świąt godziny otwarcia bywają wydłużane. W kwietniu i październiku w niektóre dni park jest zamknięty.

Ceny biletów Energylandia Zator

 
  • Bilet normalny - 139 zł
  • Bilet do 140 cm - 89 zł
  • Bilet do 3 roku życia - 1 zł

Przed wizytą z dzieckiem warto zapoznać się z tabelą poszczególnych atrakcji i wymaganym minimalnym wzrostem.

(bilet uprawnia do korzystania z wszystkich atrakcji w parku) Mapa dojazdu Energylandia:

Sprawdź także: Najwyższy na świecie drewniany coaster-ZADRA Energylandia

24 comments

Leave Comment