Karta Dużej Rodziny – sprawdź zniżki na atrakcje dla dzieci i noclegi

Karta Dużej Rodziny zniżki

Karta Dużej Rodziny od 1 stycznia 2015 r. działa w oparciu o Ustawę. Sprawdzamy, na jakie zniżki i rabaty mogą liczyć rodziny korzystające z Karty przy planowaniu rodzinnych wakacji.

Krótko o Karcie

Już ponad 10 tysięcy firm i instytucji dołączyło do programu zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny (stan na luty 2017 r.). Po wejściu w życie Ustawy o Karcie Dużej Rodziny z dnia na dzień ta lista się wydłuża. Systemowa forma Karty gwarantuje bowiem stabilność i jasne warunki korzystania ze zniżek. Kto może korzystać z Karty Dużej Rodziny? Z przywilejów Karty korzystać mogą rodziny z trójką lub więcej dzieci. Miejsca, w których przysługują zniżki oznaczone są znakiem "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Wniosek o wydanie Karty dostępny jest tutaj.

Karta Dużej Rodziny zniżki: wakacje, noclegi, atrakcje dla dzieci

Jedną z najważniejszych zniżek zagwarantowanych Ustawą są te na przejazdy kolejowe to 37 proc. na bilety jednorazowe i aż 49 proc. na bilety miesięczne.  Przy zagranicznyach wyjazdach turystycznych nie bez znaczenia będą też zniżki w opłatach paszportowych (aż 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc dla rodziców). Co ważne, zniżki obowiązują u wszystkich przewoźników!

Pobierz bezpłatny bilet dla dziecka do LEGOLAND

zniżki karta dużej rodziny atrakcje wakacje z dziećmiDzięki Karcie Dużej Rodziny bezpłatnie zwiedzicie parki narodowe w Polsce, a to dopiero początek możliwości, które oferuje Karta przy planowaniu rodzinnych wakacji. Hotele, pensjonaty czy ośrodki wczasowe, muzea, kina czy rodzinne centra rozrwyki - je wszystkie znajdziesz w programie, a zniżki oferowane przez firmy sięgają nawet 80% (lub oferują bilety za symboliczną złotówkę).

Pobierz pełną listę
 

Powyżej znajdziesz pełną listę partnerów programu. My przedstawiamy Wam najciekawsze miejsca, w których możecie liczyć na zniżki podczas rodzinnej podróży.

Atrakcje turystyczne

Dzięki Karcie Dużej Rodziny wiele wspaniałych atrakcji dla dzieci stało się bardziej dostępne. Wśród wielu firm i instutucji warto wyróżnić obiekty UNESCO, czyli kopalnie soli w Wieliczce i Bochni oraz Zamek Królewski w Warszawie. Wśród atrakcji są również najbardziej znane jak Centrum Nauki Kopernik lub Stadion Narodowy w Warszawie. Są też uwielbiane przez maluchy parki rozrywki – Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Magiczne Ogrody w Janowcu, JuraPark w Bałtowie, Solcu i Krasiejowie, Farma Iluzji w Mościskach czy Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Taniej można zwiedzać też tajemniczy Zamek Książ i Twierdzę Srebrna Góra. Warto wybrać się również do któregoś z parków wodnych, np. Aquaparku w Sopocie czy Wodnego Świata w Kudowie-Zdroju.

Sprawdź: 12 Najlepszych Aquaparków w Polsce 

Stadion Narodowy zwiedzanie

Kultura

Rodziny mogą też częściej korzystać z kultury. Setki placówek muzealnych, teatrów i innych instytucji kulturalnych także przystąpiło do programu. Wśród nich jest wiele oddziałów Muzeum Narodowego, m.in. w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Są także tak ciekawe placówki jak Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Muzeum Powstania Warszawskiego. Świetną rozrywkę dla dzieci zapewniają  takie perełki jak Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy lub Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Ciekawe obiekty czekają na duże rodziny także w Łazienkach Królewskich. Bogatą ofertę przygotowały teatry – m.in. Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr im. Witkacego w Zakopanem czy Gdański Teatr Szekspirowski. Melomanów zachwyci możliwość tańszego korzystania z Opery Krakowskiej, Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku albo Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Rodzinne atrakcje Duszniki Zdrój

Noclegi i wycieczki

Nie brakuje również ofert zakwaterowania. Z Kartą Dużej Rodziny łatwiej się podróżuje i rezerwuje noclegi. Zniżki przyznają Biuro Turystyczne Horyzont, Biuro Turystyki Aktywnej Kompas, PTTK czy Centrum Turystyki Oskar. Mniej zapłacimy też za kartę Euro26. Tańsze noclegi znajdziemy w Hotelu Czarny Groń w pobliżu znanego stoku narciarskiego czy w kompleksie Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Zniżki na noclegi i wyżywienie oferują wszystkie Ośrodki Przygotowań Olimpijskich, które położone są w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Coraz więcej też gospodarstw agroturystycznych, hoteli i ośrodków wczasowych. Perełką jest możliwość noclegu w Rezydencji Prezydenta w Zamku w Wiśle. Jednak nie brakuje też ofert znacznie tańszych schronisk młodzieżowych czy ofert pensjonatów przyjaznych dzieciom np. Pensjonat Wojciech Władysławowo posiadający również rekomendajcę Dzieckowpodrozy.pl. 

Będziemy na bieżąco monitorować najatrakcyjniejsze oferty wakacyjne ze zniżkami dla rodzin korzystających z Karty Dużej Rodziny. Zaglądajcie do nas częściej! 

Dodaj swój e-mail do newlettera
wkórtce otrzymasz bezpłatny przewodnik po atrakcjach dla dzieci w Polsce!

Karta Dużej Rodziny zniżki na noclegi i atrakcje dla dzieci

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *