Karta Dużej Rodziny – sprawdź zniżki na atrakcje dla dzieci i noclegi

Karta Dużej Rodziny zniżki

Karta Dużej Rodziny od 1 stycznia 2015 r. działa w oparciu o Ustawę. Sprawdzamy, na jakie zniżki i rabaty mogą liczyć rodziny korzystające z Karty przy planowaniu rodzinnych wakacji.

Krótko o Karcie

Już ponad 20 tysięcy firm i instytucji dołączyło do programu zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny (stan na wrzesień 2018 r.). Po wejściu w życie Ustawy o Karcie Dużej Rodziny z dnia na dzień ta lista się wydłuża. Systemowa forma Karty gwarantuje bowiem stabilność i jasne warunki korzystania ze zniżek. Kto może korzystać z Karty Dużej Rodziny? Z przywilejów Karty korzystać mogą rodziny z trójką lub więcej dzieci. Otrzymują ją wszyscy członkowie rodziny - dzieci do 18. lub 25. roku życia (w przypadku kontynuowania nauki) oraz rodzice dożywotnio. Co więcej, wydanie Karty jest bezpłatne! Miejsca, w których przysługują zniżki oznaczone są znakiem "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Od stycznia 2018 roku Karta dostępna jest także w wersji elektronicznej na urządzenia mobilne - aplikacja podpowiada nam, gdzie w najbliższej okolicy znajdują się punkty oferujące zniżki i na bieżąco aktualizuje ich listę. Od stycznia 2019 planowane są kolejne zmiany - karta ma być przyznawana każdemu rodzicowi, który kiedykolwiek posiadał 3 dzieci, niezależnie od ich wieku w chwili wystąpienia o Kartę. Wniosek o wydanie Karty dostępny jest tutaj.

Karta Dużej Rodziny zniżki: wakacje, noclegi, atrakcje dla dzieci

Jedną z najważniejszych zniżek zagwarantowanych Ustawą są te na przejazdy kolejowe dla rodziców - 37 proc. na bilety jednorazowe i aż 49 proc. na bilety miesięczne. Przy zagranicznych wyjazdach turystycznych nie bez znaczenia będą też zniżki w opłatach paszportowych (aż 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc dla rodziców). Co ważne, zniżki obowiązują u wszystkich przewoźników kolejowych! Jeśli zaś wolicie podróżować samochodem, na stacjach Lotos czekają zniżki na paliwo.

Pobierz bezpłatny bilet dla dziecka do LEGOLAND

zniżki karta dużej rodziny atrakcje wakacje z dziećmiDzięki Karcie Dużej Rodziny bezpłatnie zwiedzicie wszystkie parki narodowe w Polsce, a to dopiero początek możliwości, które oferuje Karta przy planowaniu rodzinnych wakacji. Hotele, pensjonaty czy ośrodki wczasowe, muzea, kina czy rodzinne centra rozrywki - je wszystkie znajdziesz w programie, a zniżki oferowane przez firmy sięgają nawet 80% (są też bilety za symboliczną złotówkę).

Pobierz pełną listę

Powyżej znajdziesz pełną listę partnerów programu. My przedstawiamy Wam najciekawsze miejsca, w których możecie liczyć na zniżki podczas rodzinnej podróży.

Atrakcje turystyczne

Dzięki Karcie Dużej Rodziny wiele wspaniałych atrakcji dla dzieci stało się bardziej dostępne. Wśród wielu firm i instytucji warto wyróżnić obiekty UNESCO, czyli kopalnie soli w Wieliczce i Bochni oraz Zamek Królewski w Warszawie. Ze zniżką kupimy bilety na zwiedzanie wspaniałych polskich aren sportowych - Stadionu Narodowego w Warszawie czy Stadionu Energa w Gdańsku. Kartę honorują też słynne ośrodki przygotowań olimpijskich  - w Cetniewie koło Władysławowa i w Spale. Są też uwielbiane przez maluchy parki rozrywki – Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Magiczne Ogrody w Janowcu, JuraPark w Bałtowie, Solcu i Krasiejowie, Farma Iluzji w Mościskach, park rozrywki Julinek czy Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Wśród atrakcji są również te najbardziej znane, jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie czy Centrum Hewelianum w Gdańsku.  Taniej można zwiedzać też tajemniczy Zamek Książ i Twierdzę Srebrna Góra. Warto wybrać się również do któregoś z parków wodnych, np. Aquaparku w Sopocie czy Wodnego Świata w Kudowie-Zdroju.

Sprawdź: 12 Najlepszych Aquaparków w Polsce 

Stadion Narodowy zwiedzanie

Kultura

Rodziny mogą też częściej korzystać z kultury. Setki placówek muzealnych, teatrów i innych instytucji kulturalnych także przystąpiło do programu. Wśród nich jest wiele oddziałów Muzeum Narodowego, m.in. w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Są także tak ciekawe placówki jak Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Muzeum Powstania Warszawskiego. Świetną rozrywkę dla dzieci zapewniają  takie perełki jak Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy lub Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Ciekawe obiekty czekają na duże rodziny także w Łazienkach Królewskich. Bogatą ofertę przygotowały teatry – m.in. Teatr Powszechny  w Warszawie, Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Teatr im. Witkacego w Zakopanem czy Gdański Teatr Szekspirowski. Melomanów zachwyci możliwość tańszego korzystania z Opery Krakowskiej, Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku albo Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Tańsze bilety oferują także sieci kin Helios i Cinema3D.

Rodzinne atrakcje Duszniki Zdrój

Noclegi i wycieczki

Nie brakuje również ofert zakwaterowania. Z Kartą Dużej Rodziny łatwiej się podróżuje i rezerwuje noclegi. Zniżki przyznają Biuro Turystyczne Horyzont, Biuro Turystyki Aktywnej Kompas, PTTK czy Centrum Turystyki Oskar. Mniej zapłacimy też za kartę Euro26. Tańsze noclegi znajdziemy w Hotelu Czarny Groń w pobliżu znanego stoku narciarskiego czy w kompleksie Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Zniżki na noclegi i wyżywienie oferują wszystkie Ośrodki Przygotowań Olimpijskich, które położone są w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Coraz więcej też gospodarstw agroturystycznych, hoteli i ośrodków wczasowych. Perełką jest możliwość noclegu w Rezydencji Prezydenta w Zamku w Wiśle. Jednak nie brakuje też ofert znacznie tańszych schronisk młodzieżowych czy ofert pensjonatów przyjaznych dzieciom np. Pensjonat Wojciech Władysławowo posiadający również rekomendajcę Dzieckowpodrozy.pl.

Już od stycznia 2019 planowane są zmiany w zasadach przyznawania karty, aby należała się wszystkim rodzicom, którzy kiedykolwiek posiadali przynajmniej 3 dzieci. Będziemy na bieżąco monitorować najatrakcyjniejsze oferty wakacyjne ze zniżkami dla rodzin korzystających z Karty Dużej Rodziny. Zaglądajcie do nas częściej!

Sprawdź: Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce

1 comment

Leave Comment