Mazury jesienią z dzieckiem?Gdzie?Atrakcje?

Hotele dla dzieci Mazury jesień

Nietrudno zakochać się w Mazurach. Piękna przyroda i duża liczba rodzinnych atrakcji zachęcają do odwiedzania tej części kraju o każdej porze roku. A szczególnie pięknie jest tu jesienią.

Sprawdź koniecznie: Jesień z dzieckiem w Polsce - polecane hotele

style="display:inline-block;width:300px;height:250px" data-ad-client="ca-pub-4540654505390018" data-ad-slot="1339302889">

Mazury to z całą pewnością jeden z najchętniej wybieranych przez turystów regionów w Polsce. Kusi wspaniałymi warunkami naturalnymi – dużą liczbą jezior doskonale nadających się do uprawiania sportów wodnych, rozbudowaną siecią wodną i rozległymi dziewiczymi kompleksami leśnymi. Do tego trzeba jeszcze dodać świetną infrastrukturę turystyczną oraz sporo różnego rodzaju atrakcji. Tak dobra organizacja powoduje jednak, że natłok turystów w lecie jest naprawdę duży, a to z kolei nie odpowiada wielu rodzinom z dziećmi. Dlatego warto rozważyć wyjazd na Mazury z dzieckiem jesienią. Tamtejsze jeziora i lasy wyglądają o tej porze roku naprawdę pięknie i można w rodzinnym gronie w spokoju cieszyć się cudowną przyrodą. Niezwykła feeria barw, jaką zobaczyć można tylko jesienią potrafi być urzekająca. Może temperatury są nieco niższe niż latem, ale jesień w Polsce przecież nieraz udowadniała, że potrafi być niezwykle pogodna i słoneczna. To doskonały okres dla tych, którzy kochają zbierać grzyby i wędkować, a także uwielbiają długie spacery i jazdę na rowerze. Łatwiej też wtedy znaleźć odpowiednie miejsce w hotelu, bo przecież nie każdy nocleg spełnia wszystkie wymagania, zwłaszcza jeśli podróżujemy z maluchami. Dobrą bazą wypadową jest hotel Zamek Ryn, położony między Giżyckiem, Mrągowem i Mikołajkami, najpopularniejszymi mazurskimi kurortami. Hotel mieści się w zamku krzyżackim, który jest atrakcją samą w sobie, ale posiada też wiele udogodnień i atrakcji dla dzieci – m.in. basen, centrum spa, plac zabaw, kręgielnie, symulator golfowy, klub malucha. Przez cały rok nasze pociechy znajdą tu dla siebie mnóstwo okazji do zabawy.

Mazury hotel przyjazny dzieciom opinie

Jesienią można też wciąż korzystać z wielu atrakcji Mazur. A tych na rodziny z dziećmi czeka tu przecież sporo. We wrześniu czy październiku jest jeszcze często całkiem ciepło i można przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Przez cały rok można odwiedzić Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie w Puszczy Piskiej niedaleko Mrągowa. Zobaczymy tu m.in. rysie, żubry, bizony, wilki oraz wiele gatunków ptaków w warunkach zbliżonych do naturalnych. W Puszczy Piskiej jesienią można też wybrać się na spływ łodzią i kajakiem po Krutyni – jednej z najbardziej malowniczych rzek w Polsce, która tworzy liczne zakola i daje możliwość obserwacji natury z bliska.

wczasy na Mazurach z dzieckiem jesienią

Na Mazurach również jesienią można zobaczyć ciekawe obiekty związane z kulturą i historią. Dzieciom na pewno spodoba się Twierdza Boyen w Giżycku, świetnie zachowany przykład pruskich fortyfikacji w Polsce. Wielkie emocje rozpala Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie, gdzie zobaczyć można około 50 pojazdów wojskowych – czołgi, samochody opancerzone, wyrzutnie rakiet czy wielkie działa. Niektóre z nich wciąż przewożą gości. Natomiast w Parku Rozrywki Mazurolandia w Parczu niedaleko Kętrzyna kultura Warmii i Mazur zostaje przedstawiona w pigułce, dzięki Parkowi Miniatur Warmii i Mazur i skansenowi ludowemu. Nie brak tu też atrakcji typowych dla wesołego miasteczka.

Mazury jesienią z dzieckiem opinie

Ale co z urokiem letnich kąpieli w jeziorze? Przecież jesienią rzadko temperatury wody jest odpowiednia dla maluchów. To nie problem, dzięki nowoczesnym całorocznym aquaparkom. Godny polecenia jest Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach czy Termy Warmińskie z wodą termalną w Lidzbarku Warmińskim.

aquapark Hotel Gołębiewski Mikołajki opinie

1 comment

Leave Comment