Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Rodzinne atrakcje Kadzidłowo

Jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie wciąż można zobaczyć dzikie zwierzęta w warunkach zbliżonych do naturalnych.

Kadzidłowo leży na terenie Puszczy Piskiej, największego kompleksu leśnego na Mazurach. Pośród lasów i łąk utworzono tu Park Dzikich Zwierząt im. prof. Benedykta Dybowskiego. Patron był znanym przyrodnikiem badającym obszar Syberii. Dlatego też w parku można zobaczyć kilka gatunków zwierząt z Dalekiego Wschodu. Większość stanowią jednak okazy gatunków polskich. Niektóre z nich udaje się nawet rozmnażać, co dowodzi niewątpliwie, że posiadają tu bardzo dobre warunki.

Atrakcje dla dzieci Mazury

​Atrakcje Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Czas zwiedzania parku wynosi około 1,5 godziny. Kompleks rozciąga się na terenie kilkudziesięciu hektarów, można się po nim poruszać jedynie z przewodnikiem, który przybliża nam zwyczaje poszczególnych gatunków. Duża część zwierząt reaguje jednak pozytywnie na ludzi, można wchodzić na ich wybiegi, uczestniczyć w karmieniu, a nawet pogłaskać je. Wiele z nich należy już niestety do gatunków zagrożonych wyginięciem, jak wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek czy kurak leśny. Można tu spotkać również żubry, jelenie, koniki polskie, łosie oraz bardziej egzotyczne zwierzęta. Istotnym elementem działalności parku są też starania o przywrócenie populacji rysia nizinnego żyjącego niegdyś w Puszczy Piskiej. Wyginął on ze względu na częste polowania, a dziś powoli dokonuje się jego reintrodukcji. Odwiedzające park dzieci mogą więc na własne oczy zobaczyć, jak ważna jest ochrona dzikiej przyrody.

Mazury rodzinne atrakcje

Ceny biletów Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Turyści indywidualni: od 3 do 16 lat: 10 zł powyżej 16 lat: 20 zł (do 3 lat bezpłatnie) Grupy zorganizowane (min. 20 osób, wcześniej umówione): od 3 do 16 lat: 8 zł powyżej 16 lat: 16 zł (do 3 lat bezpłatnie) Bilety można nabyć w kasie, która znajduje się na jednym z parkingów. Grupy zorganizowane prosimy o uprzednią rezerwację mailową: zwiedzanie@kadzidlowo.pl lub telefoniczną pod nr: (0 87) 425 73 65 Uwaga! Płatność tylko gotówką.

Dojazd: