Muzeum Sprzętu Wojskowego Mrągowo

atrakcje dla dzieci Mrągowo

Turyści wypoczywający na Mazurach mają doskonałą okazję, żeby na własne oczy zobaczyć niezwykłe, często zabytkowe pojazdy wojskowe. To prawdziwe spotkanie z historią na żywo.

Ogromne maszyny pokryte blachą potrafią być naprawdę fascynujące. Zwłaszcza jeśli posiadają wielkie koła, gąsienice lub armaty. Ale pojazdy wojskowe to coś więcej niż tylko metal i zastosowana w nich technologia, to także duży kawał historii, podany w spektakularny sposób. Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie zostało założone przez prywatnego kolekcjonera Sławomira Trzeciakiewicza. Swoją gromadzoną przez lata kolekcję postanowił udostępnić szerszej publiczności.

Muzeum sprzętu wojskowego Mazury

Atrakcje Mrągowo - Muzeum Sprzętu Wojskowego 

Na terenie obiektu znajduje się około 50 pojazdów różnego przeznaczenia. W większości są to maszyny związane w jakiś sposób z wojskowością. Udało się odremontować choćby legendarny czołg T-34 z 1954 roku czy czołg T-55 z 1983 roku. Duże wrażenie robią też transportery opancerzone – pływający PTS-M oraz przystosowany do przewozu stacji zagłoszenia radiowego R-330 P. Najstarsze w kolekcji są jednak ciężarówki GMC CCKW wyprodukowane w trakcie II wojny światowej. Ciekawostką jest spycharka szybkobieżna. Oprócz tego zobaczymy tu pojazdy znanych i kultowych marek Star, ZIŁ, Ural, GAZ czy Nysa, kuchnie polowe, działa, motocykle, przyczepy, ciągniki, wyrzutnie rakiet, a nawet wozy strażackie. Poprzez kolekcję wozów dowodzenia muzeum nawiązuje do istniejącej kiedyś w regionie jednostki łączności.

Pojazdy ustawione są na świeżym powietrzu, a do wielu z nich można wejść i obejrzeć je od środka. Muzeum organizuje różnego rodzaju imprezy oraz zajęcia edukacyjne dla grup dzieci i młodzieży, a także przejażdżki czołgami, transporterami czy ciężarówkami.

Mazury rodzinne atrakcje czołg

Godziny otwarcia Muzeum Sprzętu Wojskowego Mrągowo

poniedziałek-piątek – 8.00-17.00
sobota – 8.00-14.00

Muzeum Sprzętu Wojskowego
ul. Przemysłowa 11 c,
11-700 Mrągowo
tel. +48 502 540 381
www.muzeum.mragowo.pl