Gniewino:Wieża Widokowa i atrakcje Kaszubskiego Oka

Rodzinne atrakcje Gniewino

Kaszubskie Oko to kompleks turystyczno-rekreacyjny położony w malowniczej miejscowości Gniewino. Jego liczne atrakcje zachęcają do aktywnego, rodzinnego wypoczynku.

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Gniewino to kaszubska wieś niedaleko Wejherowa, znana z tego, że w trakcie EURO 2012 gościła reprezentację Hiszpanii w piłce nożnej. Może poszczycić się także ciekawym położeniem, w niedużej odległości od Jeziora Żarnowieckiego i Morza Bałtyckiego. Tutejszy kompleks został tak zaprojektowany, aby przypominał kształtem oko. Jego centralnym punktem jest źrenica – czyli wieża widokowa. Wokół mnóstwo zieleni i elementów małej architektury.

Atrakcje dla dzieci Gniewino

​Atrakcje Kaszubskie Oko - wieża widokowa, dinozaury...

Z uwagi na atrakcyjną lokalizację, widok z wieży robi naprawdę duże wrażenie. Zobaczyć stąd można Jezioro Żarnowieckie, górny zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej, farmę wiatraków, a przy dobrej pogodzie także morze. 44-metrowa wieża ma także niezwykłą konstrukcję w kształcie klepsydry, na dole znajduje się punkt informacji turystycznej i sklep z pamiątkami, urządzane są tu także wystawy. Na górę można się dostać schodami lub wjechać windą. Ale Kaszubskie Oko ma do zaoferowania o wiele więcej, zwłaszcza dzieciom. Utworzono tu 18-dołkowe pole do mini golfa, ziemne szachy z gigantycznymi figurami do przestawiania, dwa place zabaw, w tym jeden w kształcie statku pirackiego. Dla nieco starszych dzieci przeznaczono mini park linowy. Na terenie kompleksu znajdują się też wzbudzające dużo emocji wśród maluchów makiety dinozaurów oraz Stolemów – legendarnych olbrzymów, co podkreśla kaszubski charakter tego miejsca. Działa tu również restauracja.

Wieża widokowa Gniewino

    Wieża Widokowa Gniewino cennik i dojazd

Dojazd do Wieży Widokowej: