Wełniane ZOO Cieszyn

Rodzinne atrakcje zachodniopomorskie

ZOO jedyne w swoim rodzaju. Mieszkające w nim zwierzęta wprawdzie nie wydają odgłosów, ani nie biegają, ale wyglądają równie pięknie jak prawdziwe.

Cieszyn to maleńka miejscowość położona niedaleko Koszalina. Można zobaczyć w niej zabytkowy dworek z parkiem z drugiej połowy XIX wieku, a także ruiny XIV-wiecznego kościoła gotyckiego. Ale największą atrakcją z całą pewnością jest tu niezwykłe Wełniane ZOO stworzone przez panią Ludmiłę Majkowską. W ogrodzie przy jej domu można zobaczyć modele różnych zwierząt wykonane przez nią własnoręcznie z wełny. Są kolorowe i sprawiają wrażenie bajkowych.

Atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie

(zdjęcia pochodzą ze strony mrowkojad.wordpress.com)

Atrakcje Wełniane ZOO Cieszyn

Pierwszymi mieszkańcami stały się dwa łabędzie wykonane z białej wełny. Podobno pani Ludmiła wpadła na pomysł stworzenia ich któregoś dnia podczas karmienia ptaków za wsią (na położonym w Cieszynie Jeziorze Parnickim znajduje się rezerwat łabędzia niemego). Potem powstał jeleń z brązowej wełny, a po nim kolejne zwierzęta. Obecnie jest ich tu już ponad 30, a wśród nich bociany, tygrys, flamingi, kangur, koala, panda, wielbłąd, struś i wiele innych. Jest tu także słoń, który powstawał aż 3 dni i mierząca 3 metry wysokości żyrafa. Dzieciom do gustu przypada także kolorowy krokodyl z przerażającymi zębami. A kolekcja ma się jeszcze powiększyć. Anatomię zwierząt poznała podobno doskonale pracując przez wiele lat w miejscowym PGRze. Czasem posiłkuje się też książkami lub filmami. Wszystkie dzieci i ich rodzice są tu mile widziani, a pani Ludmiła chętnie opowiada o swoich dziełach sztuki. Co ciekawe, przy ich wyrobie czasem wykorzystywane są… surówce wtórne, takie jak gąbka ze starej wersalki czy styropian. W ten sposób promuje się więc postawę ekologiczną.

Ceny biletów Wełniane ZOO Cieszyn

Wełniane zwierzęta w przydomowym ogrodzie pani Ludmiły Majkowskiej można oglądać za darmo.