5 mało znanych miejsc w województwie zachodniopomorskim

miejsca ktore warto zobaczyc malo znane zachodniopomorskie
Województwo zachodniopomorskie to dla wielu z nas wciąż nieznany teren, a nasza znajomość tego terenu ogranicza się zwykle do znajomości Szczecina czy Kołobrzegu. Często jednak wiemy bardzo mało o nieco mniej znanych miejscowościach, które mają niezwykle dużo do zaoferowania! Jeżeli więc marzysz o tym, aby nieco wypocząć nad morzem, z dala od najpopularniejszych miast, powinniście odwiedzić przynajmniej jedną z dzisiejszych naszych propozycji. Sprawdźcie więc 5 mało znanych miejscowości w województwie zachodniopomorskim!

Rusinowo

Rusinowo zdaje się idealnym miejscem na wypoczynek, jeżeli cenicie sobie spokój, ciszę i odległość od gwaru dużych miast. Mimo tego, że ta wieś stale rozwija się pod względem turystycznym, nadal jest ona czymś stosunkowo nieznanym. Co cenią w niej turyści? To dość proste — jest ona położona tuż nad morzem wśród lasów, co tylko zachęca do wypoczynku. Morze to oczywiście nie wszystko, co do zaoferowania ma Rusinowo. Na szczególną uwagę zasługuje tu kilka ważnych budowli, podkreślających bogactwo historyczne tej wsi, takich jak kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Sprawdź również: Spokojne miejsca nad morzem

Świdwin

Świdwin to miast położone pomiędzy Szczecinem i Koszalinem, sąsiadujące z rzeką Rega. Oczywistym powodem dla odwiedzenia tego miejsca są jego walory turystyczne, a szczególnie liczne zabytki, które muszą być przez was odwiedzone! Co jednak warto tu zobaczyć? świdwin miejsca ktore warto zobaczyc malo znane zachodniopomorskie Jeżeli robicie sobie listę obowiązkowych punktów wycieczki, to musicie wpisać na nią Zamek Joannitów, Kościół Maryi Panny Nieustającej Pomocy, Brama Kamienna, czy wieża Bismarcka. Świdwin to jednak bardzo ważny ośrodek kulturalny (to tutaj odbywa się między innymi Wojewódzki Przegląd Teatrów), więc może warto zaplanować swój przyjazd tutaj w czas trwania jednego z takich wydarzeń? A jeżeli pogoda uniemożliwi zabawę na zewnątrz, to wasze dzieci mogą z przyjemnością korzystać z parku wodnego Relax, wraz ze zjeżdżalniami i sztuczną rzeką… a to nie wszystko!

Bobolin

Bobolin to miejsce położone w gminie Darłowo, które mimo tego, że nie jest dużych rozmiarów, to ma w sobie sporo atrakcji turystycznych. Do najważniejszych należy naturalnie zaliczyć lokalną plażę, która prócz tego, że jest piękna, to spokojnie może być uznana za jedną z najczystszych plaż w całym kraju. Poza tym wszechobecna cisza pozwoli nam na prawdziwy wypoczynek. W kwestii atrakcji, miłośnicy militarnych klimatów na pewno docenią pozostałości po II wojnie światowej, w postaci bunkrów zlokalizowanych właśnie na plaży w Bobolinie. Jeżeli jednak chcecie po prostu zrelaksować się, lecz w sposób aktywny, to koniecznie musicie wybrać się na spacer lub przejazd rowerem po jednym dostępnych szlaków pieszych, lub rowerowych. Życzymy wam dobrego wypoczynku w Bobolinie!

Wałcz

Wałcz to miasto położone w województwie zachodniopomorskim nad rzeką Żydówką. Cały czas jest ono mało znanym miejscem, mimo tego, że według nad wcale nie powinno tak być! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta — nie zawsze zdarza się, aby w centrum miasta znajdowały się aż dwa jeziora (Raduń oraz Zamkowe). Kąpieliska obecne nad tym pierwszym jeziorem pozwolą wam na naprawdę porządny wypoczynek, podczas gdy pobliskie jezioro Zamkowe stanowi raj dla wędkarzy i żeglarzy, szukających miejsca na realizowanie swoich pasji. Przy okazji, wzdłuż jeziora Raduń, a dokładnie jego promenady znajdziemy Aleję Gwiazd Sportu, która także musi znaleźć się na liście waszych miejsc do odwiedzenia. Będąc w centrum Wałcza, warto odwiedzić rynek wraz z Urzędem Miasta, neogotycki Kościół św. Mikołaja czy Muzeum Ziemi Wałeckiej, dokumentujące to, jak zmieniał się ten obszar na przestrzeni lat.

Dąbkowice

Dąbkowice to miejscowość leżąca w gminie Darłowo, w powiecie sławieńskim i jest to propozycja dla tych, którzy potrzebują niemal całkowitego azylu od codzienności.  Zdziwicie się, jednak przez bardzo długi czas… nawet nie można było znaleźć jej na nawigacjach! Niegdyś była to malutka wieś rybacka, lecz dziś zyskuje na popularności. W Dąbkowicach nie powinniście raczej spodziewać się gąszcza atrakcji. Tak naprawdę jedynym zabytkiem jest tu kościół gotycki pochodzący z XIV wieku, lecz cała miejscowość otoczona jest przez rezerwat przyrody Łazy i wodę w postaci Morza Bałtyckiego oraz jeziora Bukowo. Dzięki temu wypoczynek nad wodą staję się niezwykle łatwo dostępny. Polecamy wam to miejsce, jeżeli szukacie spokoju, ciszy i bliskości natury.

Czy dodalibyście coś jeszcze do naszej listy? Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź także:

Zachodniopomorskie – gdzie z dzieckiem?