Wczasy 2018 – te kierunki wybieramy z dziećmi

Wakacje za granicą stają się coraz bardziej popularne i mogą być przygodą życia zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Okazuje się, że polskie rodziny mają swoje ulubione miejsca.

Zagraniczne wyjazdy dla niektórych rodziców wiążą się z obawami. Lot samolotem lub długa podróż samochodem, wątpliwości co do możliwości i zachowania dziecka oraz niepewność, co tak naprawdę zastaną na miejscu. Mimo to polskie rodziny systematycznie podróżują za granicę i z roku na rok decydują się na to coraz częściej. Choć nadal większość wybiera Polskę, to różnica nie jest już tak wyraźna. Jeśli więc ktoś się waha, może wziąć przykład z innych rodzin. Zobaczcie, gdzie najchętniej wyjeżdżają Polacy z dziećmi w 2018 roku.

Już od kilku lat najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów Polaków jest Grecja. Upodobali oni sobie zwłaszcza tutejsze wyspy, m.in. Kretę, Zakynthos czy Rodos. I trudno się im dziwić. Tutejsze krajobrazy i kolor morza zapierają dech w piersiach. Poza tym można liczyć na świetną kuchnię, niepowtarzalne zabytki i niezły stosunek jakości do ceny. Tutejsze hotele oferują wiele atrakcji dla dzieci.

Zaufanie polskich rodzin odzyskała w tym roku Turcja, której ostatnio nieco się obawiano ze względu na niezbyt stabilną sytuację wewnętrzną. Okazuje się jednak, że nie ma się czego bać, zwłaszcza że większość wycieczek to opcje All Inclusive z noclegiem w resortach hotelowych z bardzo dobrą infrastrukturą. Można więc bez przeszkód cieszyć się słońcem.

Trzecie miejsce wśród ulubionych miejsc na rodzinne wczasy zajmuje Bułgaria. Łagodny klimat Morza Czarnego, krótka podróż i bardzo niewygórowane ceny to połączenie idealne. Takie kurorty jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski dają gwarancję słońca, duży wybór hoteli i wspaniałe plaże.

Hiszpania to także niezwykle przyjazny kraj dla rodzin, choć natłok turystów powoduje, że Barcelona i rejony Costa Brava czy Costa del Sol przeżywają prawdziwe oblężenie. Z dziećmi najlepiej wybrać Wyspy Kanaryjskie. Tutejsze wulkaniczne plaże o niezwykłych kolorach zachwycają dzieciaki. Pogoda jest piękna właściwie przez cały rok, a i atrakcji nie brakuje.

Na piątym miejscu uplasował się Egipt, przeżywający swój renesans po chwilowym załamaniu. Morze Czerwone jest niezmiennie piękne, a świetnie znane polskim turystom kurorty Hurghada czy Szarm el-Szejk oferują rozbudowane hotele z wieloma atrakcjami. Ceny są dość atrakcyjne, a poza tym można tu przyjechać także w trakcie ferii zimowych.

Nieco niżej w zestawieniu znalazły się takie kraje jak Albania, która powoli wyrasta na nowy turystyczny hit, zwłaszcza ze względu na piękne wybrzeże i niskie ceny, Tunezja, oraz zawsze popularne Włochy czy Chorwacja.