Kalabria z dzieckiem

Kalabria Włochy wczasy z dziećmi opinie

Włoska Kalabria to miejsce wciąż niedoceniane przez turystów. I właśnie dzięki temu jest to świetne miejsce na rodzinne wczasy – bez tłumów i w spokojnej atmosferze.

Kalabria leży na samym końcu włoskiego buta, a więc jest najbardziej wysuniętym na południe regionem w kontynentalnej części kraju. Kalabrię oblewają przejrzyste wody Morza Tyrreńskiego i Jońskiego, od Sycylii oddziela ją Cieśnina Mesyńska. Plaże są tu różnorodne, zarówno kamieniste, jak i piaszczyste, a brak rozwiniętego przemysłu sprawia, że atmosfera przypomina prowincję i można poczuć się bliżej natury. Zwłaszcza że słoneczna pogoda utrzymuje się tu przez większość roku. Średnie temperatury w ciągu dnia od maja do października wynoszą ponad 23˚C, a w zimie nie spadają poniżej 15˚C. To zachęca także do zwiedzania licznych zabytków z okresu starożytnego. W rejon Kalabrii z Polski najłatwiej jest dostać się samolotem czarterowym poprzez któreś z biur podróży albo tanimi liniami lotniczymi do Catanii na pobliskiej Sycylii.

atrakcje dla dzieci Kalabria Włochystyle="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-6245530361618916"
data-ad-slot="2361766402">

W Kalabrii, zarówno na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego, jak i Jońskiego, znajdziemy wspaniałe plaże, na których cieszyć się można krystalicznie czystą wodą i słońcem. Klify schodząca wprost do morza i malownicze zatoki czynią z Kalabrii miejsce jedyne w swoim rodzaju. Najbardziej znane nadmorskie kurorty to Capo Vaticano, z którego rozciąga się piękny widok na przynależne do Sycylii Wyspy Liparyjskie, Sibari, gdzie tuż obok siebie znajdują się góry i morze czy malowniczo położona Tropea, uznawana za najpiękniejsze miasto w Kalabrii. Warta uwagi jest też miejscowość Isola di Capo Rizzuto, która leży na terenie rezerwatu morskiego. W Kalabrii jest zresztą kilka parków narodowych, np. Park Narodowy Sila z niezwykle starymi i potężnymi drzewami i licznymi jeziorami czy Park Narodowy Aspromonte wokół masywu o tej samej nazwie, znany z pięknych jaskiń i wodospadów.

kalabria wczasy z dzieckiem opinie atrakcje

Cała Kalabria była w starożytności grecką kolonią, częścią tzw. Wielkiej Grecji i do dziś zachowało się wiele śladów po tamtym okresie. Dobrym przykładem są unikatowe rzeźby – Brązy z Riace, datowane na V w. p.n.e. Można je oglądać w Muzeum Narodowym Wielkiej Grecji w Reggio di Calabria. Poza tym w mieście warto zobaczyć jeszcze zabytkową katedrę i przejść się promenadą Lungomare Falcomata, z której widać Sycylię. Z tutejszego portu odchodzą statki do pobliskiej Mesyny na Sycylii. Wiele zabytków znajduje się też w Crotone, mieście, w którym działała kiedyś słynna szkoła Pitagorasa. Na Starym Mieście stoi zamek Karola V, pałace możnych oraz Muzeum Archeologiczne. Natomiast w stolicy Kalabrii – Catanzaro – najcenniejszymi obiektami są pozostałości zamku Normanów, posąg Madonny z dzieckiem z XVI wieku umieszczony w tutejszej katedrze, cudowne ogrody Villa Trieste, w których można podziwiać rzadkie rośliny, i punkt widokowy Belvedere. Ślady przeszłości odnajdziemy też w Sibari, gdzie znajduje się wiele stanowisk archeologicznych. Z kolei wspominana już Tropea słynie z niesamowitego położenia na klifie oraz bajkowo wyglądającego „kościoła na wyspie” usadowionego na wzniesieniu przy plaży.

rodzinne atrakcje Kalabria Włochy Tropea

Dodatkowe atrakcje, które mogą przykuć uwagę naszych pociech, to m.in. obserwatorium astronomiczne Parco Astronomico Lilio w Crotone, aquaparki Atlantis w Crotone i Odissea 2000 w Rossano oraz niezwykłe rzeźby uliczne w Reggio di Calabria. Dzieciom może też spodobać się zamek aragoński z XV wieku w miejscowości Le Castella i malownicze miasteczko Gerace położone na urwisku.

rodzinne atrakcje Gerace Kalabria

 

1 comment

Leave Comment