Chorwacja wakacje z dzieckiem

Prawdziwym hitem ostatnich lat stały się wakacje w Chorwacji, a najbardziej atrakcyjny dla turystów rejon Dalmacji każdego lata przeżywa prawdziwe oblężenie. W związku z tym baza noclegowa jest tu tak rozbudowana, że spokojnie można znaleźć odpowiednie warunki do wyjazdu z dzieckiem.

Sprawdź: wakacje 2019 w Chorwacji -CENY

Dlaczego Chorwacja z dzieckiem?

W kraju, w którym temperatury w wakacje są tak wysokie, oczywiście wszyscy ściągają nad ciepłe Morze Adriatyckie. Ale na pewno trzeba uważać, aby nasze pociechy nie przebywały zbyt długo na słońcu, które tutaj opala dużo mocniej i może spowodować przegrzanie się organizmu. Wielu turystów decyduje się przyjechać w te strony nie tylko ze względu na piękną pogodę, ale również ze względu na piękną przyrodę, śliczne plaże i fakt, że jest tu jednak taniej niż we Włoszech czy Hiszpanii. Z tym że Chorwacja oferuje nam o wiele więcej niż tylko możliwość plażowania i korzystania z rozrywek związanych z morzem i wspaniałą pogodą. Na wybrzeżu znajdziemy także wiele wspaniałych zabytków, a tak popularne miejscowości jak Split, Dubrovnik, Zadar czy Trogir posiadają wspaniałe starówki, z których każda ma swój niepowtarzalny klimat. Jednak gdy ktoś podróżuje z małym dzieckiem, raczej nie powinien zatrzymywać się w samym centrum tak dużych ośrodków, tam zawsze jest ogromny tłok, więc maluch może się zgubić, a poza tym na pewno nie będzie szczęśliwy tam, gdzie będzie miał tak mało swobody.

Sprawdź oferty na wakacje 2019 w Chorwacji - samolotem i dojazd własny

Chorwacja czy Bułgaria gdzie taniej wakacje ceny opinie

Na szczęście wokół tych bardziej znanych miejscowości pełno jest mniejszych, z licznymi pensjonatami, kameralnymi hotelikami, gdzie więcej jest spokoju, a do atrakcji równie niedaleko. Z uwagi na bardzo ciekawe chorwackie wybrzeże znajduje się tu wiele przystani i marin, skąd można wypłynąć w rejs np. na którąś z pobliskich wysp. Może to być dla naszego dziecka niezła frajda, o ile zachowamy ostrożność. Chyba rozsądniej całe wczasy jest jednak spędzić na stałym lądzie, bo choć wyspy są tu piękne (np. Brač), to zawsze może wydarzyć się coś niespodziewanego, a wtedy ciężej o interwencje odpowiednich służb.

Jeśli ktoś był już na wakacjach z dzieckiem w Chorwacji, to może jest w stanie polecić innym coś ciekawego? Na pewno wielu ciekawi, jak było.

4 comments

Leave Comment
 1. Betsy

  Co niespodziewanego może wydarzyć się na wyspie, że nie warto się tam zatrzymywać? 😐
  Bez przesady…

 2. Podróż do Chorwacji z niemowlakiem jest świetną alternatywą dla tych, którzy chcą egotycznych wakacji, ale obawiają się lotu samolotem z malcem. Zobacz jak się przygotować, co ze sobą zabrać w podróż samochodową do Chorwacji z niemowlakiem, gdzie spędzić czas

 3. Karina

  Byliśmy w Chorwacji z dwójką dzieci 8 i 11 lat i więcej nie pojedziemy. Mamy inne oczekiwania. Na plus widoki i to tyle. Woda jest czysta ale wszędzie kamienie i czasem glony.Brak Aquaparku co przy pobycie 10 dniowym jest problemem. Drogo bardzo pozwoliliśmy sobie na 2x obiad ( ok 200 zł). Już lepiej jechać do Włoch ceny takie same ale piękne piaszczyste plaże widoki i pełno parków rozrywki.

 4. Mariusz

  Byliśmy w Trogirze 2 razy i już w środę jedziemy ponownie samochodem. Podróż z Warszawy to koszt okolło 1.700 zł. ale widoki po drodze bez pośpiechu to bajka. Polecamy raffting w Omisiu i Park KRKA. Starówka w Trogirze, smażone owoce morza i dzikie zakątki wyspy Ciovo na chwilę we dwoje to coś niesamowitego. Bardzo gorąco plolecamy.

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *