Warszawa-Wystawa Budowli z Klocków LEGO 2020

wystawa klockow lego atrakcje rodzinne opinie cennik

Już niedługo, a dokładnie od 19 grudnia 2019 aż do 8 marca 2020 roku Warszawa stanie się niemalże stolicą klocków LEGO! To niezwykła okazja do zobaczenia na własne oczy tego, jakie cuda można “wyczarować” z klocków, którymi bawią się nasze dzieci. Kto wie, może to, co zobaczą na miejscu, zainspiruje je do zbudowania własnych imponujących konstrukcji?

SPRAWDŹ AKTUALNA WYSTAWA LEGO WARSZAWA 2023/24

 

Po odwiedzaniu wystawy zapraszamy do:

WEST_ arkadia atrakcje przyjazne dzieciom Warszawa 2020

Wydarzenie, o którym mowa to Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków LEGO, która jest projektem znanym na całym świecie. To właśnie w Warszawie zostanie zaprezentowana całkowicie nowa premierowa ekspozycja, która z czasem ruszy w trasę po kilkunastu stolicach europejskich. Aby jednak każdy z was mógł obejrzeć te imponujące rozmiarami i dokładnością wykonania konstrukcje, miejsce ich zaprezentowania nie mogło zostać wybrane przypadkowo — stała się nim przestrzeń o wymiarach 3000 metrów kwadratowych na PGE Narodowym, największym stadionie w naszym kraju.

Sprawdź również:
LEGOLAND to znacznie więcej niż klocki!

NOWA Wystawa Budowli z Klocków LEGO-Stadion Narodowy

Co więc znajdziemy na tak unikalnej wystawie? Otóż przede wszystkim, będzie to ponad 120 całkowicie nowych, nieprezentowanych jeszcze nigdzie modeli o zróżnicowanej tematyce. Czego możecie się spodziewać? Przede wszystkim, będą to dotychczas największe budowle wykonane wyłącznie przy pomocy klocków LEGO. Niech nie zdziwi was ogrom rekonstrukcji budynków takich jak bliźniacze wieże World Trade Center wykonane z ponad 26000 klocków o wysokości niemal 7 metrów czy Plac Świętego Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą o długości aż 5 metrów, do którego wykonania potrzebne było aż pół miliona kolorowych klocków! Na pewno zwrócicie także uwagę na rekonstrukcje najbardziej znanych budowli z czasów starożytnych pokroju Piramidy Cheopsa lub Kolosa z wyspy Rodos, ale też tych, które nadal możemy oglądać w prawdziwym świecie — Machu Picchu, Koloseum czy dobrze znany Posąg Chrystusa czuwającego nad skąpanym w słońcu Rio de Janeiro.

budowle wystawa klockow lego atrakcje rodzinne opinie cennik

Imponujące rozmiarami budowle to jednak nie wszystko, co znajdziecie, odwiedzając Międzynarodową Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Swoje miejsce znalazł tu także rekordowej wielkości (5 metrów i 900 tysięcy klocków) pojazd Star Destroyer znany z Gwiezdnych Wojen, Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart znana z książek o przygodach Harry’ego Pottera czy 15-metrowy rollercoaster. Ta ekspozycja to także świetna szansa na “spotkanie” znanych postaci — oczywiście wykonanych z klocków. Freddie Mercury, Robert i Anna Lewandowscy, Harry Potter czy nawet żużlowiec Tomasz Gollob… a to zaledwie początek! Resztę ciekawych eksponatów i rekonstrukcji musicie znaleźć sami!

wystawa klockow lego Warszawa PGE Narodowy atrakcje rodzinne opinie cennik

Oczywiście na wystawie znalazło się także strefa przeznaczona dla dzieci, które potrzebują natychmiast spożytkować swoją kreatywność. Właśnie dlatego, organizatorzy ekspozycji stworzyli Fun Park — strefę o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych, gdzie swoje miejsce znajdzie między innymi miasto LEGO City, Strefa Duplo przeznaczona dla absolutnie najmłodszych dzieci czy miejsce do “malowania” i “pisania” klockami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! 

strefa fun park wystawa klockow lego atrakcje rodzinne opinie cennik

Pamiętajcie jednak o tym, że Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków LEGO będzie otwarta w Warszawie tylko do 8 marca 2020 roku — zaplanujcie swój wyjazd do stolicy już teraz!

Sprawdź również:
Gdzie z dzieckiem na łyżwy w Warszawie? Lodowiska 2019/2020
[BILETY, GODZINY OTWARCIA]

Godziny otwarcia wystawy

poniedziałek – piątek: 10:00 – 21:00

weekendy i święta: 10.00 – 20.00

W dniu 19.12.2019 r. wystawa czynna jest od godziny 14:00.

Godziny otwarcia wystawy w okresie świątecznym:

24.12.2019: nieczynne

25.12.2019: nieczynne

26.12.2019: 10:00-20:00

31.12.2019: 10:00-15:00

01.01.2020: nieczynne

06.01.2020: 10:00-20:00

Ceny biletów – Wystawa budowli z klocków LEGO – PGE Narodowy

poniedziałek — piątek:

bilet w dni powszednie: 28 zł za osobę

bilet 2+2: 25 zł za osobę

weekendy i święta:

bilet weekendowy: 31 zł za osobę

bilet 2+2: 28 zł za osobę

Istnieje także możliwości zakupu łączonego biletu COMBO po niższej cenie, umożliwiające wejście na wystawę 3D Interactive Trick Gallery.

2 comments

Leave Comment