Wystawa z klocków LEGO® – Arkadia Warszawa

Wasze dzieci kochają klocki LEGO®? Mamy dla Was prawdziwą gratkę! W warszawskim centrum handlowym Westfield Arkadia od 07 października czeka na Was wystawa TRAVELLING BRICKS - Niezwykły świat, pokazany w 5 fascynujących strefach.

 

Wystawa z LEGO® w Warszawie

Liczby mówią same za siebie:
  • 1500 m2
  • 120 modeli
  • ponad 1 000 000 klocków LEGO®
  • specjalne oświetlenie
  • prezentacje, opisy i wiele więcej...

Sprawdź koniecznie: warszawa-z-dzieckiem-Smart-Kids-2023

W świecie, gdzie małe klocki LEGO® budują wielkie marzenia, wystawa TRAVELLING BRICKS przenosi swoich gości w niesamowitą podróż przez 5 stref:  Ziemi, Wody, Powietrza, Kosmosu i Strefę Zabawy. Niezwykłe połączenie światła, multimediów i kunsztownych modeli z klocków, przedstawiających symbole różnych epok historii ludzkiej cywilizacji.

Po podboju trzech kontynentów wystawa obecnie zawita do Polski, gdzie od 7 października 2023 do 30 stycznia 2024 będzie otwarta w centrum handlowym Westfield Arkadia.

Sprawdź koniecznie: Warszawa - atrakcje dla dzieci

WYSTAWA: ZIEMIA

Historia człowieka zaczęła się na lądzie i to właśnie w tej strefie możemy odbyć podróż od starożytności po obecne czasy. Dla tych, którzy marzą o badaniach i przygodach na lądzie, Strefa Ziemi prezentuje fenomenalne maszyny i pojazdy, które zmieniły bieg historii.

Ziemia - wystawa z klocków LEGO Warszawa ceny opinie bilety atrakcje

WYSTAWA: WODA

W Strefie Wody, odwiedzający będą mogli zanurzyć się w głębokie morskie tajemnice. Będzie można zobaczyć kilkadziesiąt modeli od starodawnych żaglowców przez XIX-wieczne parowce do nowoczesnych kontenerowców. Mnóstwo kilkumetrowych modeli wypełni tę Strefę, a perłą wystawy będzie mierzący niespełna 7,5-metra Titanic, który staje się świadectwem ludzkiej wyobraźni i konstrukcyjnej precyzji. Ten monumentalny model został zbudowany przez czteroosobowy zespół, który użył do jego konstrukcji ponad 200 000 klocków.

Titanic z klocków LEGO Wystawa Warszawa opinie ceny bilety Arkadia Kontenerowiec na wystawie z klocków LEGO Warszawa opinie atrakcje czy warto gdzie z dzieckiem Arkadia bilety ceny

Replika Titanica waży około 250 kg i została zbudowana w skali minifigure co oznacza, że każdy element tej imponującej konstrukcji jest proporcjonalny do małych figurek firmy LEGO®. Dzięki tej skali, będzie można również porównać jego wielkość do innych modeli na wystawie. Wszyscy którzy uważali, dotąd popularnego, Jumbo Jeta – Boeinga 747, którego model na wystawie ma 2 metry rozpiętości, za prawdziwego kolosa, przekonają się jak naprawdę potężny był wspomniany wyżej Titanic.

Boeing 747 z klocków LEGO Wystawa Warszawa opinie ceny bilety

WYSTAWA: POWIETRZE

Tuż obok, w Strefie Powietrza, niebo staje się granicą. 3-metrowy Zeppelin przypomina niezwykły czas kiedy człowiek, konstruując sterowce marzył o bezpiecznym, tanim i dostojnym podróżowaniu w przestworzach. 2 metrowy model Concorde przypomni zakończoną na ten moment erę próby pasażerskiego podróżowania z prędkością naddźwiękową. Wielu z nas pamięta jeszcze, kiedy podróż z Paryża do Nowego Yorku trwała zaledwie 3,5 godziny. W tym miejscu można podziwiać również wiele innych pobudzających wyobraźnię zbudowanych z klocków modeli pojazdów i urządzeń zarówno wojskowych jak i cywilnych związanych z przemieszczaniem się w powietrzu.

Concorde z klocków LEGO Wystawa Warszawa

WYSTAWA: KOSMOS

Dla odważnych poszukiwaczy kosmicznych tajemnic, Strefa Kosmosu otwiera drzwi do wszechświata. W tej strefie zobaczyć będzie można wiele rekonstrukcji istniejących statków kosmicznych. Oprócz znanych rakiet, łazików i promów kosmicznych Strefę uzupełnia makieta 3 metrowej koncepcyjnej stacji kosmicznej Carl Sagan, której projekt być może doczeka się realizacji w nadchodzącej przyszłości. Strefa ta, opowiadając o stale rozwijającej się dominacji człowieka w kosmosie, zachęca do refleksji na temat tego jak daleko dotąd udało się dotrzeć ludzkości w eksploracji przestrzeni pozaziemskiej.

Kosmos z klocków LEGO Wystawa Warszawa ceny bilety opinie atrakcje

STREFA ZABAWY

W sercu wystawy Travelling Bricks kryje się dynamika interakcji i zaangażowania. Odwiedzający nie są jedynie biernymi obserwatorami – są zachęcani do uczestniczenia, eksperymentowania i poszerzania swojej edukacji. Zwiedzając wystawę goście mogą czerpać nie tylko z opisów i video-prezentacji ale również niezliczonych inspiracji do tworzenia z klocków.

Z pomocą 300 000 klocków przeznaczonych do budowania w Strefie Zabawy młodsze pokolenie może zgłębiać swą kreatywność. W tym czasie dorośli mogą przeżyć radość tworzenia z klocków, mając okazję powrócić do dzieciństwa na nowo. Ta głęboka interaktywność sprawia, że każda wizyta na wystawie staje się osobistą i niepowtarzalną przygodą.

z kloców LEGO wystawa Warszawa strefa zabawy Arkadia

Wystawa zbudowana z klocków LEGO® Travelling Bricks to nie tylko wystawa, to doświadczenie, które pobudza wyobraźnię i wkrada się do serca każdego odwiedzającego.

CENNIK BILETÓW - Wystawa z klocków LEGO® Warszawa

wystawa LEGO ceny biletów cennik

DODATKOWA WYSTAWA 3D TRICK GALLERY

Wystawa 3D Trick Gallery to wystawa przestrzennych obrazów, gdzie można wykonać niesamowite zdjęcia w niecodziennych, abstrakcyjnych a czasem nawet niemożliwych sytuacjach. To doskonały pomysł na zabawę dla całej rodziny, spotkanie z przyjaciółmi czy nawet randkę. Więcej szczegółów na stronie: www.3dgallery.pl/warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *