Ustronie Morskie i okolice – atrakcje dla dzieci TOP 13

ustronie morskie i okolice atrakcje dla dzieci pomerania fun park atrakcje opinie bilety ceny

Co robić z dziećmi w Ustroniu Morskim i okolicach, oczywiście poza szczęśliwym plażowaniem? A jeśli pogoda pokrzyżuje nam plany, jakie atrakcje na niepogodę w Ustroniu uratują nam wakacje nad morzem? Podpowiadamy.

Ustronie Morskie z dzieckiem-co zobaczyć?

 • Western Park

Dziki Zachód można znaleźć też nad Polskim morzem – i to w dwóch miejscach. Western Park w Ustroniu Morskim i Park Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie – to dwa adresy, które warto sobie zapisać. Zobaczymy tu wszystko, co w tego typu miejscach może być dla dzieci największą atrakcją. Mamy uliczki ze sceną do pokazów konnych kaskaderskich, obozowisko Indian z atrakcjami typu strzelanie z łuku, minizoo, ale też torowisko dla quadów czy place zabaw. Dzieci mogą przejechać się tu konno, spróbować sił na rodeo, zobaczyć miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu, w którym od czasu do czasu ktoś napada na bank… Do tego poznają mnóstwo indiańskich historii pełnych przygód. Wycieczka działająca na wyobraźnię podobnie jak najlepsza przygodowa książka.

ustronie morskie atrakcje dla dzieci western park opinie ceny bilety

 • Park linowy Gibon

Jeden z trzech parków linowych Gibon położonych w tej części bałtyckiego wybrzeża. Umiejscowiony w świetnym miejscu, przy zejściu na plażę nr 15. Liczy 11 przejść, łącznie z dwoma szkoleniowymi. Na dzieci czeka tu nad ziemią ok. 142 przeszkód. Dorośli czy starsze dzieci też nie będą się nudzić – są tu też trasy położone aż 13 m nad ziemią, z widokiem na morze. Zróżnicowany stopień trudności sprawi, że cała rodzina będzie się doskonale bawić.

ustronie morskie atrakcje dla dzieci park linowy gibon opinie trasy ceny bilety

 • Pomerania Fun Park 

Największy na Pomorzu Zachodnim park rozrywki, który na powierzchni ponad 30 hektarów mieści mnóstwo atrakcji zapewniających młodszym dzieciom uśmiech, a starszym – stały przypływ adrenaliny. Mnóstwo atrakcji sezonowych i stałych, zarówno te na powietrzu, jak i te pod dachem. Wioska Wikingów z pasjonatami historii wojowników Północy, warsztatami i grami, strefa Drabinki i Ślizgawki ze ściankami wspinaczkowymi, tunelami i przejściami zawieszonymi nad ziemią, Wodny Świat z dmuchanymi basenami, strefy dla mniejszych dzieci – Dmuchany Plac Zabaw, Maluszkowo z karuzelami, ale też atrakcje dla starszych, jak np. Wahadło Extreme. A do tego całoroczna Hala Zabaw z trampolinami, małpim gajem, zjeżdżalniami, boiskami do gry i innymi atrakcjami.

ustronie morskie atrakcje dla dzieci pomerania fun park atrakcje opinie ceny bilety

Ustronie Morskie i okolice – ciekawe miejsca

 • Sky-Park, Zespół Uzdrowiskowo-Parkowy KUKINKA

Po pierwsze, znajdziemy tu największą wieżę widokową w kraju. Powstała w 2019 r. wieża widokowa z blisko 100-metrowym tarasem na wysokości 89,9 m n.p.m. zapewnia widok na nadmorskie kurorty. Żeby stanąć na górze, trzeba pokonać 216 schodów. Wyobraźcie sobie, jaką atrakcją mogą być tutaj festiwale balonów pasażerskich czy latawców.

Zespół Uzdrowiskowo-Parkowy KUKINKA jest znany od VIII w. dzięki wydobyciu soli, a później – najsłynniejszych uzdrowiskowych tężni solankowych w Europie. Pobyt w tutejszym Revita Natur Park niesie nie tylko wiele korzyści zdrowotnych, ale też sprzyja rodzinnej rekreacji. Na miejscu, w scenerii drzew i oczek wodnych, czeka na nas np. Park Owadów z powiększonymi do rozmiaru człowieka okazami takimi jak kleszcze czy ważki, ścieżka edukacyjna grzybów z powiększonymi kilkadziesiąt razy modelami grzybów jadalnych i trujących, plac zabaw z wydzielonym miejscem do refleksoterapii, czyli stąpaniu boso po różnym podłożu (igliwie, szyszki, kamienie, kora). Jest też malownicza, ok. 2,5-kilometrowa droga prowadząca do najstarszych dębów w Polsce. Do 2016 r. rósł tutaj 800-letni Bolesław, który runął w trakcie wichury. Na miejscu dumnie stoi nieco młodszy, 640-letni Warcisław. Na miejscu pojeździmy też konno i będziemy mogli zagrać w grę terenową.

ustronie morskie atrakcje dla dzieci sky park opinie ceny bilety

ustronie morskie atrakcje dla dzieci sky park opinie bilety ceny

 • Ogrody Hortulus

Badania naukowców z całego świata od kilku lat jasno wykazują, że pobyt wśród zieleni ma dla ludzi właściwości zdrowotne. A co, jeśli ta zieleń będzie dodatkowo pełna kolorów, zapachów i kształtów? W Dobrzycy mieści się wielki kompleks ogrodów pokazowych – tworzą go Ogrody Tematyczne Hortulus i oddalone o 2 km Ogrody Hortulus Spectabilis

W Ogrodach Tematycznych Hortulus na powierzchni 5,5 ha znajdziemy niemal 30 ogrodów o różnym charakterze – inspirowanych kulturą różnych krajów (japoński, francuski), środowiskiem naturalnym (skalne, leśne lub wodne) ale też autorskich, umieszczonych w strefach tematycznych takich jak Szelest, Cień, Cisza, Zapach czy Dźwięk. Z kolei w Ogrodach Hortulus Spectabilis czeka na nas największy na świecie labirynt grabowy (powierzchnia 1 ha), z umieszczoną w jego centrum wieżą widokową.

Przeczytaj więcej: Atrakcje Ogrodów Hortulus w Dobrzycy >>

ustronie morskie atrakcje dla dzieci ogrody hortulus dobrzyca opinie ceny zwiedzanie

 • Latarnia Morska w Gąskach i Kołobrzegu

Pierwsza wysoka na ok. 50 metrów, zbudowana w XIX w., niedaleko drogi z Ustronia Morskiego do Mielna, druga niższa, bo 26-metrowa, ale nie mniej urokliwa, tuż przy wejściu na kołobrzeską plażę – obie stanowią łakomy kąsek dla turystów spragnionych spaceru zwieńczonego ciekawymi widokami. Zarówno Latarnia Morska w Gąskach, jak i Latarnia Morska w Kołobrzegu spodobają się dzieciom – nie dość, że można się powspinać (a więc na przykład pościgać z rodzeństwem), to jeszcze na koniec można wypatrywać statków (i piratów) na morzu.

Przeczytaj więcej: Latarnia morska w Kołobrzegu >>

ustronie morskie atrakcje dla dzieci latarnia gąski opinie ceny zwiedzanie

Ustronie Morskie – atrakcje na niepogodę

 • Aquapark Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios

Pływać w basenach wewnętrznych i zewnętrznych, grać w tenisa, szaleć na zjeżdżalniach, bawić się na placu zabaw, grać w kręgle, siatkówkę plażową, ćwiczyć na siłowni zewnętrznej, odpoczywać w saunie – wszystko to możemy robić w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Helios w Ustroniu Morskim. To świetna propozycja na niepogodę nad morzem, jeśli deszcz  czy silny wiatr przegoni nas z plaży.

ustronie morskie atrakcje dla dzieci aquapark baseny helios opinie ceny zwiedzanie

 • Skansen Chleba

Mówią, że po wizycie w takim miejscu poznaje się prawdziwe znaczenie słowa „chleb”. W budynku skansenu stylizowanym na XIX-wieczną chatę nie tylko spróbujemy pysznych wypieków z zabytkowego, 120-letniego pieca, a przy odrobinie chęci sami upieczemy swój własny egzemplarz. Będziemy mogli przyjrzeć się z bliska przedmiotom związanym z procesem wypiekania pieczywa, np. starym żarnom, maselnicy, krajalnicy, dochówkom i wielu innym. Na miejscu możemy też wziąć udział w prelekcjach na temat młynarstwa i piekarnictwa, ale i warsztatach garncarskich. Słowem – sporo rozrywek dla naszych dzieci, których raczej nie mają na co dzień w naszym domu.

ustronie morskie atrakcje dla dzieci skansen chleba opinie ceny

 • Kino 7D

Jeśli chmury lub ulewa popsują wam plażowanie, możecie schronić się w kinie – i to nie byle jakim. Jest szansa, że nawet w waszych rodzinnych stronach nie mielibyście szansy doświadczyć podczas seansu bryzy wodnej, powiewów wiatru, dotyku odczuwanego na nogach, ruchomych foteli czy najróżniejszych zapachów… W repertuarze są filmy, które pozwalają pokazać całe spektrum możliwości kina 7D, czyli m.in. o dinozaurach, robotach, pościgach, kosmicznych przygodach czy śnieżnych wyścigach. Ktoś ma wątpliwości, czy dzieci wyjdą zadowolone?

Wycieczka inna niż wszystkie

 • Loty widokowe nad wybrzeżem

A może by tak zobaczyć nasze polskie wybrzeże z innej perspektywy? W Kołobrzegu w sezonie letnim można spróbować lotów widokowych z lotniska w Bagiczu. Dla spragnionych wrażeń – są też skoki spadochronowe.

ustronie morskie atrakcje dla dzieci loty widokowe lotnisko bagicz

 • Rejs na Bornholm z Kołobrzegu

A może by wybrać się nieco dalej, na drugą stronę Bałtyku, i ruszyć w rejs z Kołobrzegu na duńską wyspę Bornholm? Oddalona od Polski o niecałe 100 km „Majorka Północy” będzie wisienką na torcie naszych wakacji nad morzem, a sam rejs – świetną przygodą dla dzieci. Na Bornholmie, poza spektakularnymi krajobrazami, czeka nas naprawdę dużo ciekawych atrakcji dla rodzin, m.in. nowoczesne centrum nauki NaturBornholm, Bornholmskie Centrum Średniowiecza, ruiny zamku Hammershus, zjazdy na linie nad jeziorem Opalsøen czy najpiękniejsze nad Bałtykiem plaże, z których czerpie się piasek do wypełniania klepsydr.

Przeczytaj więcej: Rejsy na Bornholm >>

ustronie morskie i okolice atrakcje dla dzieci rejs na borhnolm kołobrzeg ceny bilety

Poniżej przedstawiamy najlepsze atrakcje w Ustroniu Morskim i okolicach. Jeśli chcielibyście dodać coś do naszej listy, czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Ustroniu Morskim:

 1. Western Park, Ustronie Morskie
 2. Park Rozrywki Dziki Zachód, Zieleniewo
 3. Park linowy Gibon, Ustronie Morskie
 4. Pomerania Fun Park, Pyszka
 5. Sky-Park, Ustronie Morskie
 6. Ogrody Hortulus, Dobrzyca
 7. Latarnia Morska w Gąskach, Gąski
 8. Latarnia Morska w Kołobrzegu, Kołobrzeg
 9. Aquapark Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios, Ustronie Morskie
 10. Skansen Chleba, Ustronie Morskie
 11. Kino 7D, Ustronie Morskie
 12. Loty widokowe nad wybrzeżem, Kołobrzeg
 13. Rejs na Bornholm z Kołobrzegu, Kołobrzeg