Tatrzańska Świątynia Lodowa 2023 >>ZOBACZ<<

To wyjątkowa atrakcja. Przeniesie Was do świata z lodu, który w połączeniu ze światłem i precyzją detali na długo pozostanie w Waszej pamięci. Już po raz dziesiąty najwybitniejsi rzeźbiarze przygotowali świątynię z lodu. Tym razem budowla inspirowana jest Bazyliką Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Ta ikoniczna budowla z lodu dostępna dla odwiedzających już od 17 listopada.  Zespół  czeskich i słowackich rzeźbiarzy wykorzystał aż 1880 bloków lodu o łącznej masie ponad 225 ton.

tatrzańska świątynia lodowa 2021 2022 ceny Słowacjatatrzańska świątynia lodowa Słowacja opinie atrakcje godziny ceny

Zobacz poprzednie edycje Tatrzańskiej Świątyni Lodowej:

Słowacja - Lodowa Świątynia 2022/2023

Świątynia Lodowa Słowacja 2022 2023

Już po raz dziesiąty na Hrebienku (Słowacja) udostępniona została Tatrzańska Świątynia Lodowa. Po raz kolejny jest spektakularna i imponująca.  Sama kopuła chroniąca lodowe dzieło ma aż 25 średnicy, a do przygotowania niezwykłej budowli wykorzystano aż 1880 brył lodu. Unikalna zimowa atrakcja wykonana z 225 ton lodu jest tym razem inspirowana wyjątkową budowlą sakralną - Bazyliką Grobu Pańskiego w Jerozolimie. ️ Nowością tegorocznej edycji jest to, że zwiedzający mogą wejść między lodowe ściany Świątyni i przejść obok tzw. Aediculi, która ukrywa grób Jezusa. Po wejściu do lodowej kopuły można dostrzec symboliczną Drogę Krzyżową Via Dolorosa, która przedstawia ulicę Starego Miasta Jerozolimy oraz tzw. Drogę Cierpienia. Ma 13 stacji, a 14 stacja jest sam grób. Atrakcja otwarta jest codziennie od 09:00 do 16:15 aż do 16.04.2023 r. - WSTĘP BEZPŁATNY*

  • Wstęp bezpłatny* *do Tatrzańskiej Świątyni Lodowej na Hrebienku można dotrzeć wygodnie kolejką naziemną ze stacji Stary Smokowiec. Bilety na kolejkę można kupić w kasie w Starym Smokowcu.
świątynia z lodu tatry rzeźby słowacja gdzie opinie ceny 2019

Sprawdź: Gdzie na ferie z dzieckiem? [hotele i ceny]

 

Przeczytajcie koniecznie: Słowacja - gdzie na narty?

2 comments

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *