Tatrzańska Świątynia Lodowa 2023/2024 >>ZOBACZ<<

Świątynia Lodowa Słowacja Tatrzańśka 2023 2024 Tatry

To wyjątkowa atrakcja. Przeniesie Was do świata z lodu, który w połączeniu ze światłem i precyzją detali na długo pozostanie w Waszej pamięci. Już po raz dziesiąty najwybitniejsi rzeźbiarze przygotowali świątynię z lodu. Tym razem budowla inspirowana jest Westminster Abbey. Ta ikoniczna budowla z lodu dostępna dla odwiedzających już od 17 listopada.  Zespół  słowackich, czeskich, polskich i niemieckich rzeźbiarzy wykorzystał aż 1800 bloków lodu o łącznej masie ponad 225 ton.

tatrzańska świątynia lodowa 2021 2022 ceny SłowacjaŚwiątynia Lodowa Tatry Hrebienok Słowacja

Zobacz poprzednie edycje Tatrzańskiej Świątyni Lodowej:

Słowacja - Lodowa Świątynia 2023/2024

Już po raz dziesiąty na Hrebienku (Słowacja) udostępniona została Tatrzańska Świątynia Lodowa. Po raz kolejny jest spektakularna i imponująca.  Sama kopuła chroniąca lodowe dzieło ma aż 25 średnicy, a do przygotowania niezwykłej budowli wykorzystano aż 1800 brył lodu. Unikalna zimowa atrakcja wykonana z 225 ton lodu jest tym razem inspirowana wyjątkową budowlą sakralną - brytyjską Westminster Abbey. ️ Nowością tegorocznej edycji jest to, że zwiedzający mogą wejść między lodowe ściany Świątyni. Gdy wchodzimy do kopuły, jako pierwsza ukazuje się zachodnia strona opactwa, środkowa część to widok na północną stronę tej znanej na całym świecie budowli. Dopełnieniem lodowej konstrukcji jest krzesło koronacyjne wykonane z lodu, stanowiące stylowy punkt fotograficzny. Przed wejściem do kopuły zwiedzający mogą obejrzeć wystawę zdjęć upamiętniających wizytę Elżbiety II w Tatrach Wysokich. Atrakcja otwarta jest codziennie aż do 14.04.2024 r. - WSTĘP BEZPŁATNY*

Tatrzańska Świątynia Lodowa 2023 2024 Słowacja Hrebienok
  • Wstęp bezpłatny* *do Tatrzańskiej Świątyni Lodowej na Hrebienku można dotrzeć wygodnie kolejką naziemną ze stacji Stary Smokowiec. Bilety na kolejkę można kupić w kasie w Starym Smokowcu.
świątynia z lodu tatry rzeźby słowacja gdzie opinie ceny 2019

Sprawdź: Gdzie na ferie z dzieckiem? [hotele i ceny]

 

Przeczytajcie koniecznie: Słowacja - gdzie na narty?

2 comments

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *