Tatrzańska Świątynia Lodowa 2018 >>ZOBACZ<<

To wyjątkowa atrakcja. Przeniesie Was do świata baśni, a magia lodu, światła i precyzji detali na długo pozostanie w Waszej pamięci. Imponująca niczym Sagrada Familia w Barcelonie, ikoniczna budowla z lodu dostępna dla odwiedzających już od 8 grudnia.  Zespół słowackich, czeskich i hiszpańskich rzeźbiarzy wykorzystał aż 1440 bloków lodu o łącznej masie ponad 190 ton.

Słowacja - Lodowa Świątynia 2017/2018

Hrebienok kaplica lodowa Słowacja kaplica

Już po raz drugi na Hrebienku (Słowacja) udostępniona zostanie Tatrzańska Świątynia Lodowa. Tym razem będzie znacznie większa. Sama kopuła chroniąca lodowe dzieło ma aż 25 średnicy (w ubiegłym roku 18 m). 

Świątynia lodowa 2018 Słowacja Tatrzańska Kaplica

Niezwykłe połączenie lodu, szkła i projekcji światła oraz koncertów z muzyką na żywo stworzy magiczny spektakl. Witraże przedstawiają motywy sakralne, symbole Tatr i cztery pory roku.

Sprawdź: Gdzie na ferie z dzieckiem? [hotele i ceny]

TATRY ICE MASTER 2018 0 wyjątkowe rzeźby lodowe

Dodatkowo w dniach 12. - 14.1.2018  na Hrebienku w Tatrach Wysokich na Słowacji odbędzie się juz szósta edycja TATRY ICE MASTER. Artyści z dziewięciu krajów zaprezentują wyjątkowe rzeźby lodowe, których trudno szukać gdzie indziej. Do przygotowania rzeźb  wykorzystanych zostanie kolejnych 68 ton lodu, a zwiedzający będą mogli podziwiać 30 wyjątkowych dzieł.

Przeczytajcie koniecznie: Słowacja - gdzie na narty?

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *