Tatrzańska Świątynia Lodowa 2021 >>ZOBACZ<<

słowacja tatry świątynia lodowa godziny otwarcia opinie

To wyjątkowa atrakcja. Przeniesie Was do świata baśni, a magia lodu, światła i precyzji detali na długo pozostanie w Waszej pamięci. Już po raz siódmy najwybitniejsi rzeźbiarze przygotowali świątynię z lodu. Tym razem budowla inspirowana jest paryską katedrą Notre-Dame. Ta ikoniczna budowla z lodu dostępna dla odwiedzających już od 22 listopada.  Zespół  czeskich i słowackich rzeźbiarzy wykorzystał aż 1880 bloków lodu o łącznej masie ponad 225 ton.

tatrzańska świątynia lodowa 2020 2021 Słwacja tatry Hrebeniok

Zobacz tegoroczne otwarcie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej:

Słowacja - Lodowa Świątynia 2021

Hrebienok kaplica lodowa Słowacja kaplica

Już po raz ósmy na Hrebienku (Słowacja) udostępniona została Tatrzańska Świątynia Lodowa. Po raz kolejny jest spektakularna i imponująca. Sama kopuła chroniąca lodowe dzieło ma aż 25 średnicy, a do przygotowania niezwykłej budowli wykorzystano aż 225 ton lodu. Tegoroczną inspiracją dla rzeźbiarzy była Kościołem Zmartwychwstania Chrystusa w Sankt Petersburgu. Atrakcja otwarta jest codziennie od 09:00 do 16:15.

tatrzańska świątynia lodowa 2020 2021 ceny Słowacja
  • Wstęp bezpłatny* *do Tatrzańskiej Świątyni Lodowej na Hrebienku można dotrzeć wygodnie kolejką naziemną ze stacji Stary Smokowiec. Bilety na kolejkę można kupić w kasie w Starym Smokowcu.
świątynia z lodu tatry rzeźby słowacja gdzie opinie ceny 2019

Sprawdź: Gdzie na ferie z dzieckiem? [hotele i ceny]

lodowa świątynia tatry 2018 2019 pokaz multimedialny opinie ceny słowacja ferie

TATRY ICE MASTER 2021 0 wyjątkowe rzeźby lodowe

Dodatkowo tradycyjnie na początku stycznia na Hrebienku w Tatrach Wysokich na Słowacji odbywała się impreza TATRY ICE MASTER. Artyści z dziewięciu krajów prezentowali wyjątkowe rzeźby lodowe, których trudno szukać gdzie indziej. Do przygotowania rzeźb  wykorzystywanych zostało kolejnych 68 ton lodu, a zwiedzający mogli podziwiać 30 wyjątkowych dzieł. W 2021 r. impreza ze względu na obostrzenia prawdopodobnie nie odbędzie się.

Przeczytajcie koniecznie: Słowacja - gdzie na narty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *