Tatrzańska Świątynia Lodowa 2021/2022 >>ZOBACZ<<

To wyjątkowa atrakcja. Przeniesie Was do świata baśni, a magia lodu, światła i precyzji detali na długo pozostanie w Waszej pamięci. Już po raz siódmy najwybitniejsi rzeźbiarze przygotowali świątynię z lodu. Tym razem budowla inspirowana jest paryską katedrą Notre-Dame. Ta ikoniczna budowla z lodu dostępna dla odwiedzających już od 22 listopada.  Zespół  czeskich i słowackich rzeźbiarzy wykorzystał aż 1880 bloków lodu o łącznej masie ponad 225 ton.

tatrzańska świątynia lodowa 2021 2022 ceny Słowacja

Zobacz ubiegłoroczne otwarcie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej:

Słowacja - Lodowa Świątynia 2021/2022

Hrebienok kaplica lodowa Słowacja kaplica

Już po raz ósmy na Hrebienku (Słowacja) udostępniona została Tatrzańska Świątynia Lodowa. Po raz kolejny jest spektakularna i imponująca. Sama kopuła chroniąca lodowe dzieło ma aż 25 średnicy, a do przygotowania niezwykłej budowli wykorzystano aż 225 ton lodu. Tegoroczną inspiracją dla rzeźbiarzy była Katedra św. Jakuba z Santiago de Compostela. Atrakcja otwarta jest codziennie od 09:00 do 16:15.

tatrzańska świątynia lodowa 2021-2022
  • Wstęp bezpłatny* *do Tatrzańskiej Świątyni Lodowej na Hrebienku można dotrzeć wygodnie kolejką naziemną ze stacji Stary Smokowiec. Bilety na kolejkę można kupić w kasie w Starym Smokowcu.
świątynia z lodu tatry rzeźby słowacja gdzie opinie ceny 2019

Sprawdź: Gdzie na ferie z dzieckiem? [hotele i ceny]

lodowa świątynia tatry 2018 2019 pokaz multimedialny opinie ceny słowacja ferie

Podczas otwarcia tegorocznej Tatrzańskiej Świątyni Lodowej, Lukáš Brodanský, kierownik ośrodka w Tatrach Wysokich, powiedział:

„Tak jak koniec pielgrzymki w Santiago de Compostela jest symbolem początku czegoś nowego, tak naszym wielkim życzeniem jest, aby omega i alfa katedry tworzyły w naszym rozumieniu symbolikę definiującą koniec złych czasów i występku odwrotnie, nowa era zmierza ku lepszym dniom.”

Przeczytajcie koniecznie: Słowacja - gdzie na narty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *