Rodzinna Bułgaria-wakacje z dziećmi 2020-przegląd ofert

Słoneczna Bułgaria stanowi najlepszy dowód na to, że nie trzeba wcale wyjeżdżać bardzo daleko, aby podczas wakacji mieć gwarancję pięknej pogody. Stosunkowo niskie ceny i bardzo różnorodna oferta turystyczna to kolejne powody, żeby wczasy z dzieckiem spędzić właśnie tutaj.

 

Wybrzeże Morza Czarnego w Bułgarii już od kilkudziesięciu lat stanowi doskonałe miejsce do spędzania urlopu, przede wszystkim dzięki czystym piaszczystym plażom i bardzo przyjaznemu klimatowi. Mnóstwo tu hoteli, restauracji, klubów, wypożyczalni sprzętu wodnego, a także rozmaitych atrakcji dla całej rodziny. W dodatku w porównaniu z takimi państwami jak Chorwacja czy Grecja, Bułgaria wypada bardziej korzystnie pod względem cen. Dlatego można sobie pozwolić na przyjazd na wakacje z dziećmi. Bez problemu znajdziemy tu noclegi w różnym standardzie, także te wyjątkowo luksusowe. W północnej części wybrzeża leży trzecie co do wielkości miasto kraju – Warna. Warto odwiedzić tu delfinarium, zobaczyć zabytkowe pozostałości kultury bizantyjskiej, greckiej, rzymskiej czy tureckiej, a także zwiedzić Mauzoleum Władysława Warneńczyka – polskiego króla, który zginął w bitwie, która odbyła się tu w 1444 roku. Tuż obok miasta położone są Złote Piaski – kurort znany z wielu rozrywek, wspaniałych plaż i nadmorskiej promenady. Z 4-osobową rodziną możemy odwiedzić to miejsce już za 6609 zł. W tej cenie otrzymamy pod koniec czerwca zakwaterowanie na 7 dni w 4-gwiazdkowym hotelu z opcją All Inclusive.

Z kolei na południu centralnym ośrodkiem jest Burgas, znane ze źródeł termalnych. I tu znajdziemy polskie akcenty, bowiem w mieście stoi pomnik Adama Mickiewicza, który faktycznie odwiedził to miasto. Nieopodal znajduje się Słoneczny Brzeg, największe centrum turystyczne w całej Bułgarii, w którym można znaleźć niemal wszystko, co wiąże się z rozrywką, od kasyn i nocnych klubów po aquaparki, pola golfowe i szkoły nauki sportów wodnych. Jest tu jednak dość dużo hałasu i dlatego wyjeżdżając z dziećmi lepiej zatrzymać się w pobliskim Nesebarze, gdzie znajduje się niezwykle cenna zabytkowa grecka osada wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Wczasy w czerwcu dla 4 osób w 4-gwiazdkowym hotelu z wszystkim w cenie można wykupić tu za 7836 zł.

Sprawdź: Gdzie tańsze wakacje Bułgaria czy Chorwacja? [ceny i opinie]

Sporo Polaków decyduje się na organizację wakacji na własną rękę korzystając z możliwości wynajęcia rodzinnych apartamentów. Te zwykle wynajmowane są na okresy 7 dni w atrakcyjnych cenach. Tutaj znajdziecie wyszukiwarkę tanich noclegów nad morzem online - również w Bułgarii.

Choć Bułgaria nie jest tak gorącym krajem jak Egipt czy Turcja, to jednak tu również są bardzo wysokie temperatury. Dlatego warto uważać z dziećmi i nie przebywać z nimi na słońcu zbyt długo. Na bułgarskim wybrzeżu niemal wszędzie znajdziemy mnóstwo atrakcji dla dzieci. Czekamy też na Wasze opinie - co Wam się podobało w Bułgarii?