Tunezja-wczasy z dziećmi 2014-forum,ceny,opinie!

Położona nad Morzem Śródziemnym Tunezja jest miejscem, w którym można cieszyć się słońcem przez cały rok. A że lot samolotem z Polski nie jest zbyt uciążliwy i możemy tam liczyć na wysoki standard hoteli i usług, jest to świetne miejsce do wypoczynku z dziećmi.

Artykuł z pocztąku 2014 r. - obecnie rekomendujemy sprawdzanie komunikatów MSZ dot. bezpieczeństwa wyjazdów do Tunezji.

W Tunezji znajdziemy piękne, piaszczyste plaże, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i niesamowitą przyrodę. Dodatkowo uroku dodaje jej pustynny krajobraz, który w połączeniu ze specyficzną architekturą i klimatem, jaki wytwarzają liczne kafejki i stragany, nieodłącznie kojarzy się z tajemniczym i baśniowym arabskim światem. Sporo tu także zabytków, pamiętających nawet starożytne czasy, które warto pokazać naszemu dziecku. Stolicą, a zarazem największym miastem Tunezji jest Tunis. To właśnie tutaj znajduje się wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO stare miasto – medyna. Większość turystów wybiera jednak typowo wypoczynkowe ośrodki z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą, do Tunisu wyjeżdżając na jedno lub dwudniowe wycieczki. Jedną z najbardziej znanych miejscowości letniskowych jest tutaj Sousse. Oprócz dobrze zagospodarowanych plaż i licznych rozrywek tu także znajdziemy piękną starówkę, liczne restauracje, kafejki i kluby. Częścią miasta jest też luksusowa przystań jachtowa Port El Kantaoui, a niedaleko położony jest jeszcze jeden mniejszy kurort – zabytkowy Monastir. Tygodniowe wczasy w Sousse pod koniec czerwca w 4-gwiazdkowym hotelu z opcją All Inclusive dla jednej osoby kosztują w ofercie Alfa Star 1749 zł, a dla całej 4-osobowej rodziny (pokój dwuosobowy + dwie dostawki) w cenie już od 5730 zł.

Kolejny wakacyjny kurort – Mahdia, leży trochę dalej na południe. Jest tu nieco bardziej kameralnie, ale także można korzystać z czystych i szerokich plaż oraz masy atrakcji turystycznych. Wybierając się tam z Exim Tours za 7-dniowy wakacyjny pobyt dla 4-osobowej rodziny w 5-gwiazdkowym hotelu z pełnym wyżywieniem zapłacimy 7956 zł.

Natomiast najstarszą miejscowością typowo wypoczynkową w Tunezji jest Hammamet, nazywany „miastem jaśminu”. Tuż obok położony jest inny, równie popularny kurort – Nabeul, wspólnie tworzą więc prawdziwe centrum rozrywki z ciągnącymi się przez wiele kilometrów plażami, hotelami, kasynami, aquaparkami, polami golfowymi i innymi atrakcjami. Jeżeli zdecydowalibyśmy się na ofertę TUI, tygodniowe wczasy dla 4-osobowej rodziny w hotelu 4-gwiazdkowym z opcją „wszystko w cenie” wyniosłyby nas 7875 zł.

Kiedy już będziemy dokładnie kalkulować koszty naszego wyjazdu z dzieckiem, pamiętajmy, że cena zależy od tego, z jakim wyprzedzeniem dokonamy rezerwacji i w jakim okresie pojedziemy. Wybierając się poza sezonem wakacyjnym, np. we wrześniu, zapłacimy mniej, a jeśli mamy małe dzieci, może to być dla nas nawet korzystniejsze, bo upał nie będzie im tak doskwierał. 

1 comment

Leave Comment