Turcja wakacje z dzieckiem

wakacje w Turcji

Na szczęście czasy, w których baliśmy się panicznie wszelkiej odrębności kulturowej, już minęły. A że w takich krajach jak Turcja warunki do wypoczynku są świetne, a w dodatku można też zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, to warto zabrać tam dziecko na wakacje. To, że pozna ono inne obyczaje, może mu wyjść tylko na dobre.

Sprawdź aktualne zestawienie: Turcja Hotele i ceny wakacji 2018

Jako że Turcja jest krajem islamskim, niektórzy mają przed wyjazdem tam pewne obawy – niesłuszne. Jest to bowiem kraj bardzo tolerancyjny, a w dodatku we wszystkich miejscowościach o profilu turystycznym mieszkańcy przyzwyczajeni są do przyjeżdżających tu Europejczyków i doskonale zdaje sobie sprawę z ich sposobu życia. Dlatego też infrastruktura turystyczna jest w takich miejscach świetnie rozwinięta, nie brakuje hoteli o wysokim standardzie, które spełniają wszystkie warunki do przyjęcia dzieci, a także zapewniają im wiele atrakcji. Najbardziej popularna jest tzw. „turecka riwiera” z miejscowościami takimi jak Antalya czy Alanya oraz rejon Bodrum, z tym że w tych ośrodkach panuje zawsze wielki hałas i gwar, a także kwitnie nocne życie, zatem jeśli zdecydujemy się na nie, to lepiej jest wybrać jakiś hotel położony nieco na uboczu. Jest też sporo ofert wczasowych przyjaznych dziecku, które dają nam pewność, że będziemy mieli spokój. W Turcji jest wiele zabytków kultury antycznej, jak pozostałości miasta Efez, ale nasze maluchy na pewno będą zachwycone, gdy zabierzemy je na wycieczkę do Kapadocji – baśniowej niemal krainy z przepięknymi formacjami skalnymi.

Sprawdź koniecznie: Gdzie na bezpieczne wakacje?

Wakacje 2018 - Turcja wczasy z dzieckiem

Jedyną rzeczą, na którą trzeba uważać jest tzw. „klątwa sułtana” zwana też „klątwą faraona”. Jest to przypadłość, na którą cierpią Europejczycy przyjeżdżający do Azji lub Afryki, a objawia się ona biegunką i wymiotami. Wynika z innej flory bakteryjnej, do której nie jesteśmy przystosowani, ale można jej zapobiec dokładnie myjąc ręce, wszystkie owoce i warzywa, pić tylko butelkowaną wodę, a przed posiłkiem coca-colę mającą właściwości odkażające.

Pamiętajcie – przed wyjazdem zagranicznym postarajcie się o EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO WNIOSEK Wakacje Turcja wczasy z dzieckiem Jeśli zdążyliście już odwiedzić Turcję ze swoją pociechą, postarajcie się napisać kilka słów na ten temat!