Gdzie z dzieckiem na wczasy do Grecji?

Jak powinny wyglądać idealne wczasy dla dzieci? Dużo słońca, pięknej przyrody, aby mogły jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu, a do tego plaża i woda. Warto też zadbać o to, aby z takiego wyjazdu wróciły bogatsze o nową wiedzę, powinny więc poznawać historię miejsc, w których były, choćby zwiedzając ciekawe zabytki. A wszystko to można znaleźć w Grecji!

Chyba każdy rodzic zgodzi się, że trudno o lepsze połączenie wypoczynku z nauką, jak zabranie dzieciaków do miejsca, w którym narodziła się europejska cywilizacja. Tym bardziej, że w Grecji jednocześnie można korzystać z uroków słońca i ciepłych mórz, których mamy tu do wyboru aż 4! Ten kraj słynie także z licznych wysp, takich jak chociażby znane z mitologii Kreta lub Rodos, na których można doskonale wypocząć i podziwiać wiele zabytków. Przykładowa oferta 7-dniowego pobytu dla 4-osobowej rodziny na Krecie w miejscowości Hersonissos, zakładając pokój w hotelu 4-gwiazdkowym i wyżywienie w formule All Inclusive, kosztuje od 7800 zł (Grecos).

Z całą pewnością wielkie, historyczne greckie miasta, jak Ateny czy Saloniki to niewyczerpane pokłady zabytków i miejsc kultu. Sporą atrakcję stanowią też Meteory – klasztory wykute w skale, będące niegdyś siedzibą wyroczni Delfy czy Mykeny, gdzie znajduje się grobowiec Agamemnona. Ale kiedy wyjeżdża się z małymi dziećmi, lepiej wykupić jest miejsce w którejś z typowo wypoczynkowych miejscowości i wybrać się na zwiedzanie podczas wycieczek fakultatywnych. Jeżeli wybierzemy rejon Riwiery Olimpijskiej nad Morzem Egejskim, będziemy mieć bardzo blisko do góry Olimp – mitycznej siedziby greckich bogów, a przy tym piękne plaże, doskonałą infrastrukturę i masę atrakcji. Tygodniowe wczasy w jednej ze spokojniejszej tutaj miejscowości – Leptokarii, w opcji All Inclusive w 4-gwiazdkowym hotelu to wydatek 10695 zł (oferta Rainbow Tours) dla 4-osobowej rodziny. Warto też zastanowić się nad wyborem malowniczo położonego Półwyspu Chalkidiki, którego plaże ciągną się na długość 500 km. Wokół pełno restauracji, tawern, barów plażowych, nocnych klubów i przeróżnych rozrywek. Spędzając jednak wczasy z dzieckiem lepiej wybrać mniej hałaśliwą miejscowość, taką jak np. Paliouri. Z Rainbow Tours można spędzić tam tydzień w 4-gwiazdkowym hotelu w pokoju dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci w formule All Iclusive za 7444 zł. Pamiętajcie jednak, że wszystkie ceny podawane są na ten moment i dotyczą okresu wakacyjnego, ale przy rezerwacji z wyprzedzeniem. Z biegiem czasu mogą ulec zmianie.

Mamy nadzieję, że nasz mini-przewodnik pomoże Wam podjąć decyzję. A może byliście już w Grecji i możecie polecić jakieś miejsca na wakacje innym rodzinom z dziećmi?