Puck – atrakcje dla dzieci i nie tylko

Puck pomorskie atrakcje dla dzieci

Lezący niedaleko dobrze znanego Władysławowa, Puck, często bywa pominięty przez turystów szukających ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi. Wiecie jednak co? Jest to błędna decyzja, gdyż właśnie w Pucku turyści znajdą wiele atrakcji, zadbane plaże, zabytkowy rynek, urocze molo i prawdziwie morski klimat. To oczywiście nie wszystko, a o reszcie opowiemy wam w dzisiejszym artykule!

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Puck jest siedzibą gminy i powiatu oraz jednym z najważniejszych miast w rejonie Zatoki Puckiej, która zresztą wzięła od niego nazwę. Świetnie łączy funkcję nadmorskiego kurortu i lokalnego ośrodka kultury. To urokliwe miasteczko powinno być obowiązkowym punktem Waszej wizyty podczas wakacji w okolicach Półwyspu Helskiego. Z centrum miasta do Władysławowa jest tylko 10 km. Turyści bardzo często omijają Puck wyjeżdżając na wycieczki do Trójmiasta, jednak my chcielibyśmy Was zachęcić do zatrzymania się również tam - przeczytajcie niżej dlaczego!

Zatoka Pucka plaże atrakcje opinie

Odwiedzający Puck mogą korzystać z dobrze rozbudowanej infrastruktury nad morzem – jest tu plaża ze strzeżonymi kąpieliskami, molo z charakterystycznym okrągłym budynkiem restauracji i wspaniałym widokiem, port rybacki oraz port jachtowy. Można powiedzieć, że jest to obowiązkowa lista atrakcji w Pucku.

molo Puck atrakcje turystyczne dla dzieci opinie

W porcie rybackim stacjonują tradycyjne kutry, choć mało kto wie o tym, że kiedyś był to pierwszy port wojenny II Rzeczypospolitej. To właśnie tutaj generał Józef Haller dokonał symbolicznego aktu zaślubin polski z morzem w 1920 roku. Do dziś przypomina o tym ustawiony tu pomnik generała oraz zaślubinowy słupek. Stąd można też latem wypłynąć w rejsy wycieczkowy po Zatoce Puckiej lub skorzystać z regularnych letnich rejsów do Jastarni. Natomiast port jachtowy zapewnia świetne zaplecze dla żeglarzy. Zatoka Pucka należy do najlepszych w Europie akwenów do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu, dlatego też w pobliżu działają liczne szkółki sportów wodnych oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Odbywają się tu także ważne zawody o randze międzynarodowej. Warto wybrać się też na wycieczkę rowerową wzdłuż Zatoki Puckiej, aż na Półwysep Helski.

Puck atrakcje dla dzieci molo

Równie atrakcyjne jest zwiedzanie starannie odrestaurowanej puckiej starówki, mieszczącej się na planie wyznaczonym już w XIV wieku. Wokół pięknego rynku podziwiać można kamienice z przełomu XVIII i XIX wieku, niektóre z nich zbudowano jeszcze na średniowiecznych fundamentach. Interesujący jest m.in. neogotycki budynek ratusza z 1865 roku, Hotel Kaszubski czy Zajazd pod Lwem. Jest tu także oryginalna fontanna, która latem jest ciekawą atrakcją, chętnie wykorzystywaną przez dzieci.

puck fontanna na rynku atrakcje dla dzieci co zobaczyć

Natomiast jedną z najbardziej oryginalną atrakcji miasta, choć również nawiązującą do tradycji, jest Manufaktura Szkła PuckGlas, w której można własnoręcznie spróbować wytworzyć szkło artystyczne. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszą się pokazy. Sprawdźcie nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym miejscu!

Puck atrakcje dla dzieci -zwiedzanie okolic Półwyspu opiniePoza tym fanom aktywnego wypoczynku polecamy też park linowy znajdujący się tuż obok wejścia na Molo. W pobliżu znajdziecie też Skate Park, a w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji skorzystać możecie z kręgielni (tor dla rodziny 22 pln), ścianki wspinaczkowej czy sali zabaw. Wkrótce w Pucku otwarta zostanie nowa sala zabaw. Znajdziecie ją w Centrum Handlowym Arkadia (vis a vis McDonalda).

kręgielnia puck bowling atrakcje dla dzieci ścianka wspinaczkowa Puck atrakcje dla dzieci na niepogodę

Atrakcje nie tylko dla dzieci 

Najstarszym obiektem w mieście jest natomiast kościół św. Apostołów Piotra i Pawła, będący gotycką Farą, której początki sięgają przełomu XII i XIII wieku. Znajduje się tuż nad brzegiem morza i jest doskonale widoczna z daleka. To również cel czerwcowej pielgrzymki łodziowej. Ciekawe wystawy można zobaczyć w Muzeum Ziemi Puckiej, które posiada swój oddział etnograficzny w budynku nazywanym „Szpitalikiem”, a w jednej z kamienic przy rynku prezentowana jest historia Pucka i Ziemi Puckiej. Muzeum sprawuje też pieczę nad Skansenem w Nadolu. Do historycznych ciekawostek trzeba zaliczyć także stanowiska archeologiczne – puckiego zamku wybudowanego przez Krzyżaków oraz średniowiecznego portu (podwodne). Warto także wziąc pod uwagę wizytę Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego, gdzie znajdziemy pamiątki związane z przedwojennym dywizjonem lotnictwa morskiego. Bardzo ciekawe i niecodzienne muzeum!

Sprawdź również: Park Ewolucji Sławutówko - OPINIE

atrakcje dla dzieci Półwysep Helski

Odwiedziliście już Puck? Spodobało Wam się malownicze molo i klimatyczny rynek?

Czekamy na Wasze opinie.

Sprawdź również:

Władysławowo - atrakcje dla dzieci