Manufaktura Szkła PuckGlas

atrakcje dla dzieci Puck pracownia Puck Glass

Wytwarzanie szkła to często skomplikowany, lecz niezwykle ciekawy proces. Rzadko jednak mamy okazję zobaczenia tego na własne oczy i zaobserwowania powstawania szklanych wyrobów krok po kroku! W nadmorskim Pucku działa manufaktura szkła artystycznego, w której nie tylko można zobaczyć wspaniałe wyroby rękodzieła, ale też wziąć udział w warsztatach. Sprawdźmy więc co skrywa Manufaktura Szkła PuckGlas!

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Jeżeli więc szukaliście miejsca, w którym możliwe będzie podziwianie wymyślnych kreacji wykonanych ze szkła - to być może właśnie je znaleźliśmy Mieszcząca się w kamienicy przy puckim rynku huta i szlifiernia szkła wraz z Pracownią Sztuki Glass Art Studio przy ulicy Morskiej tworzą Manufakturę Szkła PuckGlas. Jest to prawdziwie unikalne w lokalnej skali miejsce - wręcz obowiązkowe do odwiedzenia. Wartym odnotowania faktem jest to, że obiekty te są częścią Bałtyckiego Centrum Rzemiosła Artystycznego i Wzornictwa „Project Puck”.

puck co zobaczyć z dzieckiem opinie atrakcjeatrakcje dla dzieci Puck Kaszuby pomorskie

W samej hucie organizowane są pokazy dmuchania szkła artystycznego (niektóre z nich naprawdę was zadziwią). Co więcej, można tu też obejrzeć szlifiernię, w której następuje późniejsza obróbka szkła. W Pracowni Szkła Artystycznego wytwarza się witraże i biżuterię artystyczną. Przedmioty które wyrabiane są na miejscu, powstają ze szkła wytapianego w specjalnym piecu w technice fusingu, a także szkła palnikowe (przy użyciu palnika gazowego). W obu obiektach wszystkie te metody obróbki można zobaczyć na żywo, a także samemu wziąć udział w warsztatach indywidualnych i grupowych - pozwala to doświadczyć tego, że wcale nie jest to tak prosta rzecz. Ofertę uzupełnia zakład litograficzny, grawernia, druku i modelarstwa. Dzięki temu nikt nie będzie się nudził, a zwłaszcza najmłodsi!

Na miejscu, organizowane są także ciekawe wystawy i merytoryczne wykłady. Ponadto w hucie działa restauracja zlokalizowana w historycznych pomieszczeniach 700-letniego Kantorhausu, pozwalająca na zaspokojenie ewentualnego głodu i pragnienia, a w pracowni galeria.

Sprawdź również: atrakcje dla dzieci w Pucku

Puck Glas galeria szkła rodzinne atrakcje

Godziny otwarcia Manufaktura Szkła PuckGlas:

Manufaktura Szkła PuckGlas otwarta jest codziennie w następujących godzinach:
  • Restauracja – 10:00-21:00
  • Pokazy w Hucie Szkła – 11:00-17:00
  • Pracownia Sztuki Glass Art. Studio – 11:00-17:00
huta szkła PuckGlas opinie atrakcje  

Manufaktura Szkła PuckGlas - opinie

Sprawdźmy niektóre opinie, które pozostawili ludzie odwiedzający to Manufakturę Szkła PuckGlas: manufaktura puckglas puck opinie 1 manufaktura puckglas puck opinie 2 manufaktura puckglas puck opinie 3

Dojazd do Manufaktura Szkła PuckGlas

Manufaktura Szkła PuckGlas zlokalizowana jest na ulicy Stary Rynek 29. Mapkę z dokładną lokalizacją tego miejsca znajdziecie poniżej:

Widzieliście, jak powstaje szkło w Manufakturze PuckGlas? Zrobiło to na Was wrażenie? Prosimy o Wasze opinie.

Koniecznie sprawdźcie także nasz artykuł:

Atrakcje dla dzieci – Władysławowo i okolice