Swarzewo – plaża, przystań i wypożyczalnia rowerów wodnych

swarzewo przystań wypożyczalnia rowerków wodnych atrakcje dla dzieci

Kameralna przystań w Swarzewie powinna przypaść do gustu tym, którzy lubią morze, ale nie lubią wielkiego tłoku.

Sprawdź koniecznie: Labirynt w polu kukurydzy - Swarzewo/Władysławowo

przystań swarzewo atrakcje opinie plaża

Niewielkie Swarzewo to wieś położona między dwoma znanymi nadmorskimi kurortami – Puckiem i Władysławowem, jednak tutaj atmosfera jest znacznie spokojniejsza. Nie ma tu wielkich hoteli i wielu  atrakcji, ale jest za to kilka bardzo ciekawych miejsc, z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza na czele. W nim znajduje się XV-wieczna figura Matki Boskiej nazywanej Opiekunką Rybaków. Poza tym, dzięki położeniu nad Zatoką Pucką, znajdą tu coś dla siebie także miłośnicy sportów wodnych i rekreacji na morzu.

sporty wodne Władysławowo wypożyczalnia kajaków rowerków Swarzewo

Żeglarze mogą zacumować swoje łodzie i jachty przy niewielkiej przystani, która składa się z betonowego molo oraz przedłużenia w postaci drewnianego pomostu (miejsca postojowe są odpowiednie dla jednostek o zanurzeniu od 0,3 do 0,7 m). Media dostępne są na pobliskim kempingu. Przy przystani działa informacja turystyczna, a w pobliżu kilka sklepów i barów, w których można zjeść świeżo złowioną rybę. Jest też spory trawiasty teren rekreacyjny pełniący funkcję plaży i kilka ławek. W sezonie letnim codziennie czynna jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, oferująca wynajem kajaków, łódek wiosłowych i rowerów tradycyjnych oraz wodnych (10.00-18.00) - wypożyczenie kajaka to koszt 10 pln/godzina, a rowerek wodny wypożyczycie w cenie 15 pln/godzina.. Swarzewo leży na szlaku rowerowym nazywanym Pierścieniem Zatoki Puckiej pozwalającym przejechać wokół całej zatoki. Jadąc rowerami od strony Władysławowa będziecie przejeżdżać przez Rezerwat "Słone Łąki". Sporo osób zwraca uwagę na nietypowe drzewa rosnące przy ścieżce rowerowej - niektórzy nazywają je "bałtyckimi palmami" :).

swarzewo atrakcje dla dzieci co zobaczyć palmy

Plaża Swarzewo - opinie

Plaża w Swarzewie znajduje się kilkadziesiąt metrów od Przystani w kierunku Władysławowa. Nie będziemy ukrywać, nie jest ona duża, bardziej przypomina te nad jeziorami (można przyjąć, że to "mini-plaża"). Dzieciaki i tak lubią to miejsce, jest tam płytko, a woda bardzo szybko się nagrzewa.

plaża Swarzewo opinie atrakcje  

Stanica OKSiT Puck

ul. Morska 6

84-100 Swarzewo

Byliście kiedyś w Swarzewie? Korzystaliście z przystani? Jeżeli tak, napiszcie, jak ją oceniacie!

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *