Piaseczno – Kolejka wąskotorowa

Kolejki wąskotorowe cieszą się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi. To wspaniała okazja okazja ku temu, by nie tylko zobaczyć okolicę z nieco innej perspektywy, ale i odbyć podróż zabytkowymi wagonami i na swój sposób przenieść się w przeszłość. Jednym z miejsc, gdzie możemy wybrać się na wycieczkę kolejką wąskotorową jest Piaseczno. Jakie atrakcje czekają tutaj na gości?

Kolejka Piaseczno

Wchodzące w skład aglomeracji warszawskiej Piaseczno oddalone jest od stolicy jedynie o 17 km, dzięki czemu dojazd to tej miejscowości nie jest problemem. Znajdziemy tutaj kilka zabytków (Kościół św. Anny czy Mykwę) i Muzeum Regionalne, jednak jedną z atrakcji cieszącą się szczególnym zainteresowaniem jest oczywiście kolej wąskotorowa w Piasecznie. Warto zobaczyć, co do zaoferowania ma ta, co by nie mówić, bardzo ciekawa atrakcja!
Sobotnie i niedzielne przejażdżki koleją wąskotorową są prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników kolejnictwa, ale i całych rodzin z dziećmi. Zanim wsiądziemy do wagonu możemy zwiedzić modelarnię, gdzie znajdziemy między innymi makietę kolejową. Każdy przejazd trwa około godziny i odbywa się na trasie: Piaseczno-Tarczyn-Piaseczno. Podczas każdego przejazdu organizowany jest również 2-3 godzinny postój w siedlisku w miejscowości Runów, gdzie urządzane są ogniska, a dzieci mogą do woli hasać po łące.

Dodatkową atrakcją jest Wild Rest City Runów – miasteczko urządzone w stylu country, gdzie możemy spróbować różnego rodzaju aktywności związanych z dzikim zachodem. Osada dostępna jest dla turystów od 1 maja. Dodatkowo w każdą niedzielę możemy zjeść smaczny posiłek przygotowany na stacji w Runowie.

rodzinne atrakcje dla dzieci kolej wąskotorowa opinie kolejka piaseczno ceny

Cennik i rozkład jazdy – Wąskotorówka Piaseczno

Ceny biletów

  • Bilet normalny: przez internet – 30 zł, na miejscu – 35 zł.
  • Bilet ulgowy: przez internet – 20 zł, na miejscu – 25 zł.
  • Bilet normalny z KDR lub KMP: przez internet – 25 zł, na miejscu – 30 zł.
  • Bilet ulgowy z KDR lub KMP: przez internet – 15 zł, na miejscu – 20 zł.
  • Bilet dla osób niepełnosprawnych: przez internet – 15 zł, na miejscu – 20 zł.
  • Opiekun osoby niepełnosprawnej: przez internet – 25 zł, na miejscu – 30 zł.
  • Dzieci do lat 3: bezpłatnie
  • Przewóz wózka inwalidzkiego lub dziecięcego – w cenie biletu
  • Bilet na bagaż (na przykład rower): 8 zł
  • Przewóz psa: 8 zł

Sprawdź również przygotowany przez nas artykuł:
Warszawa z dzieckiem

Pociągi odjeżdżają ze stacji Piaseczno Miasto przy ul. Sienkiewicza 14, od marca do października w każdą niedzielę o godzinie 11.00, a także w soboty (godziny odjazdu ustalane są dla danej wycieczki).

Lokalizacja Wąskotorówka Piaseczno

Poniżej znajdziecie adres siedziby operatora kolei wąskotorowej w Piasecznie.