Park Dinozaurów i rozrywki Dino PARK Malbork

Województwo Pomorskie w sezonie letnim przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy ze względu na swoje liczne atrakcje. Jedną z nich niewątpliwie jest wyjątkowy Zamek w Malborku, jednak tuż obok dzieci przyciąga park dinozaurów i rozrywki – Dinopark w Malborku. Czy warto się do niego wybrać?

gdzie z dzieckiem malbork rodzinne atrakcje opinie dinopark

DINOPARK Malbork- atrakcje dla dzieci

Park dinozaurów w Malborku to miejsce, w którym na własne oczy możemy zobaczyć ruchome dinozaury – machają one ogonem, kręcą głową czy zamykają powieki, wydając przy tym z siebie dźwięki. Podążając ścieżką edukacyjną, której długość sięga 1,35 km na własne oczy przekonamy się, jak wyglądały dinozaury w poszczególnych okresach prehistorii. W Dinoparku mamy również możliwość obejrzenia animatronicznego pokazu tresury dinozaurów!

Sprawdź koniecznie:
Pomorskie – gdzie z dzieckiem? Najlepsze atrakcje!

Choć smoki znane nam są jedynie z legend i bajek – niektórzy uważają, że są one potomkami samych dinozaurów. W Dinoparku w Malborku będziemy mieli okazję zobaczyć te przedziwne stworzenia, a ich sposób poruszania się i wydawane przez nie dźwięki z pewnością spodobają się całym rodzinom.
Jednak w parku nie wszystkie zwierzęta są jedynie ruchomymi eksponatami – spotkamy tam również żywe gatunki. Alpaki, kangury, muflony i inne zwierzęta możemy podziwiać w mini zoo.

dinopark malbork park dinozaurów opinie ceny

Na szczególną uwagę zasługuje również park linowy Malborkstones, który jest świetną atrakcją dla dzieci i znajduje się na terenie parku dinozaurów. To świetna okazja, aby połączyć rodzinny odpoczynek z małą dawką aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.
Spragnionym wrażeń spodoba się również laserowy tor przeszkód LaserLght Mission, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą wcielić się w tajnego agenta i sprawdzić swoje umiejętności gimnastyczne.
Atrakcją wywierającą ogromne wrażenia jest z kolei kino 5D EXTREME, gdzie do wyboru mamy kilka różnych seansów (między innymi przejażdżkę kolejką górską, spotkanie z dinozaurami i wyścig samochodowy), które odczujemy całym naszym ciałem!

rodzinne atrakcje dla dzieci w malborku park dinozaurów opinie

gdzie z dzieckiem w malborku rodzinne atrakcje park dinozaurów opinie

W Dinoparku nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych dzieci. Będą mogły one skorzystać z karuzeli w Krainie Zabaw (są one dodatkowo płatne), gdzie czekają na nie bombery, dmuchańce czy strzelnica laserowa. Z kolei n ogromnym placu zabaw będą mogły szaleć do woli! Z racji tego, że teren placu jest dodatkowo ogrodzony – rodzice nie muszą martwić się o to, że spuszczą swoje dzieci z oczu, a one znikną w tłumie. Dodatkowo w specjalnie przygotowanej piaskownicy dzieci mogą zamienić się w małych archeologów i odkopać kości dinozaura.

Na terenie Dinoparku znajdziemy również wioskę jaskiniowców, gdzie spotkamy dobrze znane nam rodziny Flinstonów i Rubble’ów. Będziemy mieli okazję przekonać się, jak w rzeczywistości wyglądały ich kamienne domy i zrobić sobie zdjęcie z uroczym psozaurem Dino.

Wszyscy chyba znamy opowieści o Baby Jadze i chatce na kurzej łapce – wystarczy dobrze się rozejrzeć, by znaleźć ją na terenie parku. Dzieciom z pewnością przypadnie również do gustu piernikowa chatka, do której będą mogły zajrzeć.

Najnowszą atrakcją parku jest otwarta w czerwcu 2018 roku wystawa obrazów 3D! Mamy teraz okazję zobaczyć zdjęcia dinozaurów z zupełnie innej perspektywy i odnieść wrażenie, jakby wychodziły z obrazu.

gdzie z dzieckiem w malborku rodzinne atrakcje park dinozaurów opinie

rodzinne atrakcje dla dzieci w malborku park dinozaurów opinie

Dinopark w Malborku to świetne miejsce, by spędzić czas w rodzinnym gronie. Po zabawie i emocjach z nią związanych możemy skorzystać ze strefy gastronomicznej, gdzie czekają na nas DinoBar i T-RexBar, a wśród proponowanych posiłków wszyscy członkowie rodziny znajdą coś dla siebie. Wychodząc nie zapomnijmy odwiedzić sklepu z pamiątkami, aby zachować wspomnienia na dłużej.

Malbork Park dinozaurów – ceny biletów i godziny otwarcia

Godziny otwarcia:

Maj, czerwiec: od poniedziałku do piątku: 10:00 – 18:00, sobota i niedziela: 10:00 – 19:00.
Lipiec, sierpień: codziennie od 10:00 do 19:00.
Wrzesień: codziennie od 10:00 do 17:00.

gdzie z dzieckiem malbork rodzinne atrakcje opinie dinopark

Dinopark Malbork – lokalizacja: