Zamek Malbork

Największy na świecie ceglany zamek wybudowany przez Krzyżaków w Malborku z pewnością należy do największych atrakcji w Polsce.


Budowa twierdzy trwała 183 lata, od XIII do połowy XVI wieku, w tym czasie pełnił rolę siedziby Wielkich Mistrzów Krzyżackich. Mieszkali w nim rycerze zakonu oraz ich świta. Był także domem dla niższego szczebla zakonników, pomocników rycerskich i ich rodzin. Podzamcze natomiast zamieszkiwali rzemieślnicy – piekarze, kucharze, kowale, murarze i inne profesje. Dzisiaj ta przytłaczająca swoim ogromem średniowieczna warownia jest udostępniona do zwiedzania.

Rodzinne atrakcje Malbork


​Zwiedzanie Zamek Krzyżacki w Malborku

W 1997 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2007 roku został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski. Podczas zwiedzania mamy okazję zobaczyć m.in. średniowieczny piec grzewczy, Salę Kapitulną, kaplicę grzebalną Wielkich Mistrzów, ogród, cmentarz, a nawet fosę. Można też wejść na wieżę i podziwiać przepiękną panoramę. Trzeba jednak pamiętać, że przejście całego tak ogromnego zamku może trwać dość długo, a nasze maluchy zrobią się zmęczone. Zaplanujmy więc odpoczynki, jeśli zwiedzamy sami, a jeśli z przewodnikiem, nie starajmy się za wszelką cenę kurczowo się go trzymać. 

Zwiedzając zamek zwiedzamy też Muzeum Zamkowe, w którego zbiorach znajduje się ponad 40 tysięcy eksponatów, głównie dzieł sztuki, rzeźb, obrazów, ceramiki czy witraży, ale są tu także militaria i kolekcja bursztynu. Prowadzi są tu też lekcje muzealne. Latem organizuje się tu inscenizacje oblężenia zamku i spektakle typu „światło i dźwięk”. Zamek kryje w sobie wiele ciekawych historii i tajemnic, ukrytych skarbów i ……. duchów.

atrakcje dla dzieci Malbork

Ceny biletów Zamek Krzyżacki Malbork

Sezon letni

                           Pełna cena                          Obniżona cena (17.45-18.30)

Normalny             39,50 zł                                       29,50 zł
ulgowy                  29,50 zł                                       19 zł

Sezon zimowy

                           Pełna cena                           Obniżona cena (13.15-14.00)

normalny              29,50 zł                                        19 zł
ulgowy                  20,50 zł                                        14 zł