Wioska Indiańska „Hocioka”

Atrakcje dla dzieci Dąbrówka Dolna

Odwiedzając południowe rejony naszego kraju, stosunkowo rzadko odwiedzamy okolice województwa opolskiego. Jest to jednak zła taktyka, gdyż wręcz roi się tam od ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi, a dziś opowiemy wam o jednej z nich!! Niedaleko Opola znajduje się unikalne miejsce, w którym można poznać barwną kulturę Indian, spędzić trochę czasu na łonie natury i uczestniczyć w ciekawych zabawach. Przedstawiamy wam Wioskę Indiańską "Hocioka"!

Tak niezwykły projekt jak Wioska Indiańska "Hocioka" musiał powstać w niezwykłym otoczeniu. Niewielka miejscowość Dąbrówka Dolna leży na terenie Stabrowskiego Parku Krajobrazowego, pośród przepięknych lasów. Można spotkać tu rzadkie gatunki zwierząt, przez co ma się wrażenie bliższego kontaktu z naturą. Zresztą zajęcia przeprowadzane w wiosce pozwalają nie tylko lepiej zrozumieć świat rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, ale także przyrodę, która nie tylko ich otaczała, lecz odgrywała w ich życiu kluczową rolę!

Rodzinne atrakcje wioska indiańska hocioka

​Atrakcje Wioska Indiańska „Hocioka”

Wejście na teren wioski to naprawdę niemałe przeżycie! Znajduje się tam mnóstwo replik i eksponatów pokazujących życie codzienne Indian, takich jak koce, lalki, amulety, broń czy siodła. Wioska Indiańska „Hocioka” ma charakter skansenu, stąd też stoją tu repliki oryginalnych namiotów tipi. Przewodnik w indiańskim stroju oprowadzi nas, pokaże tipi wojownika, tipi rodzinne i opowie wiele ciekawych legend. Można też uczestniczyć w wielu zabawach i grach sprawnościowych wzorowanych na umiejętnościach prawdziwych indiańskich wojowników. Nauczymy się tu więc strzelać z łuku i dmuchawki, rzucać włócznią i tomahawkiem, tańczyć indiańskie tańce i łowić ryby, pokonamy tor przeszkóda nawet popłyniemy kanu. Tu nie sposób się nudzić!

Dzieciom na pewno spodoba się też malowanie twarzy. Na koniec czeka zabawa przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. „Hocioka” organizuje także kolonie i szkoły przetrwania, a także festyny i wystawy. Część imprez prowadzi we współpracy z położonym obok westernowym miasteczkiem Buffalo Ranch. W wiosce można również zanocować w jednym z namiotów tipi, co pozwoli wam poczuć się jak prawdziwi indianie! Na miejscu działa też sklepik z pamiątkami, pozwalający wam zaopatrzyć się w niezbędne suweniry z tego miejsca!

Wioska Indiańska Hocioka

Cennik Wioska Indiańska „Hocioka”

  • 2,5 godzinny program grupowy z zabawami i ogniskiem z kiełbaskami – 40 zł/os.
  • Nocleg w tipi – 40 zł/os.
  • Jazda konno – 5 zł/os.
  • Nauka sztuki przetrwania – 10 zł/os.

Godziny otwarcia Wioska Indiańska „Hocioka”

Wioska Indiańska "Hociocka" jest czynna od 16 kwietnia dla gości indywidualnych w następujących godzinach:
  • codziennie: 13:00, 15:00 i 17:00 z przewodnikiem.

Lokalizacja Wioska Indiańska „Hocioka”

Poniżej znajdziecie lokalizację Wioski Indiańskiej "Hocioka".

Sprawdź także:

Opolskie z dzieckiem. Najciekawsze miejsca i atrakcje – TOP 15