Wioska Indiańska „Hocioka”

Atrakcje dla dzieci Dąbrówka Dolna

Niedaleko Opola znajduje się miejsce, w którym można poznać barwną kulturę Indian, spędzić trochę czasu na łonie natury i uczestniczyć w ciekawych zabawach.

Tak niezwykły projekt jak Wioska Indiańska "Hocioka" musiał powstać w niezwykłym otoczeniu. Niewielka miejscowość Dąbrówka Dolna leży na terenie Stabrowskiego Parku Krajobrazowego, pośród przepięknych lasów. Można spotkać tu rzadkie gatunki zwierząt, przez co ma się wrażenie bliższego kontaktu z naturą. Zresztą zajęcia przeprowadzane w wiosce pozwalają nie tylko lepiej zrozumieć świat rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, ale także przyrodę.

Rodzinne atrakcje wioska indiańska hocioka

​Atrakcje Wioska Indiańska „Hocioka”

Na terenie wioski znajduje się mnóstwo replik i eksponatów pokazujących życie codzienne Indian, takich jak koce, lalki, amulety, broń czy siodła. „Hocioka” ma charakter skansenu, stoją tu repliki oryginalnych namiotów tipi. Przewodnik w indiańskim stroju oprowadzi nas, pokaże tipi wojownika, tipi rodzinne i opowie wiele ciekawych legend. Można też uczestniczyć w wielu zabawach i grach sprawnościowych wzorowanych na umiejętnościach prawdziwych indiańskich wojowników. Nauczymy się tu więc strzelać z łuku i dmuchawki, rzucać włócznią i tomahawkiem, tańczyć indiańskie tańce i łowić ryby, pokonamy tor przeszkód, a nawet popłyniemy kanu. Dzieciom na pewno spodoba się też malowanie twarzy. Na koniec czeka zabawa przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. „Hocioka” organizuje także kolonie i szkoły przetrwania, a także festyny i wystawy. Część imprez prowadzi we współpracy z położonym obok westernowym miasteczkiem Buffalo Ranch. W wiosce można również zanocować w jednym z namiotów tipi. Na miejscu działa sklepik z pamiątkami. 

Wioska Indiańska Hocioka

Cennik Wioska Indiańska „Hocioka”

2,5 godzinny program grupowy z zabawami i ogniskiem z kiełbaskami – 25 zł/os. Jeden opiekun na 12 dzieci uczestniczy w zajęciach gratis.

Nocleg w tipi – 25 zł/os.
Pływanie w kanu – 5 zł/os.
Nauka przetrwania – 10 zł/os.