Najlepsze place zabaw Warszawa

najlepsze place zabaw dla dzieci w Warszawie opinie 1

Nic nie sprawia dzieciom takiej radości, jak zabawa na świeżym powietrzu. W Warszawie mają do tego mnóstwo okazji dzięki ciekawym placom zabaw.

Place zabaw w stolicy są tak różnorodne, jak jej mieszkańcy. Jest ich wiele, zarówno dużych, jak i mniejszych, są odwiedzane przez tysiące i położone w centralnych punktach, albo schowane w zakamarkach, o których wiedzą tylko nieliczni. Znajdziecie je też w parkach i przy blokach, a także przy większych sklepach. Tworząc wszelkie rankingi takich miejsc, zawsze jest się skazanym na subiektywność – w końcu jak udowodnić, że zabawa na tej akurat huśtawce jest lepsza niż na innej? Mimo to, postanowiliśmy przedstawić Wam kilkanaście najlepszych placów zabaw w Warszawie według Dzieckowpodrozy.pl. Oto one.

Najlepsze miejsce na zabawę i zakupy w Warszawie?

 • Plac zabaw Jurajski (Olkówek)

Zaczynamy od niezwykle oryginalnego obiektu, w którym większość urządzeń do zabawy (a jest ich tu ponad 30) jest związanych z dinozaurami. Można się tu huśtać na dinozaurowych huśtawkach, przechodzić po drabinkach wewnątrz wielkiego dinozaura i w ogóle korzystać z różnych dinozaurowych konstrukcji. Jest tu nawet wielkie dinozaurowe jajo, z którego przy odrobinie wyobraźni można się wykluć. Plac Jurajski znajduje się przy ulicy Puszczyka na Ursynowie.

 • Plac zabaw Telekiego

W tej samej dzielnicy działa plac zabaw przy ulicy Pala Telekiego. Jest podzielony na część dla mniejszych (2-5 lat) i większych (6-13 lat) dzieci. Znajdziemy tu piaskownice, specjalne stoliki do zabawy piaskiem, bujaki, huśtawki, domki, zestawy wspinaczkowe czy zjeżdżalnie. Wszystkie urządzenia mają fantazyjne, bajkowo-surrealistyczne kształty.

Plac zabaw Pala Telekiego opinie Warszawa
 • Plac zabaw w Parku przy Bażantarni

Kolejny ursynowski plac zabaw, położony w popularnym parku. Wyróżnia się „kosmicznym” wystrojem. Charakterystyczna jest jedna z najwyższych w Warszawie zjeżdżalni, która ma kształt rakiety z rynną przypominającą silnik albo rurę grawitacyjną. Inne urządzenia też przywołują na myśl technologię z NASA, np. metalowa misa z piaskiem. Są tu także karuzele, sieci do wspinaczki, huśtawki, bujawki, domki czy wirująca kula. Syntetyczna nawierzchnia zapewnia bezpieczeństwo.

najlepsze place zabaw w Warszawie opinie
 • Plac zabaw w Parku nad Balatonem

Na Gocławiu między blokami ukryty jest przyjemny park, który w związku z położonym tu oczkiem wodnym nazywa się nieco przewrotnie „Parkiem nad Balatonem”. Można tu korzystać z tarasów wodnych, boisk, małej architektury oraz placu zabaw, który urządzony został w iście morskim stylu. W jego centrum stoi statek ze zjeżdżalnią, drabinkami, linami i innymi urządzeniami do zabawy. Duże wrażenie robi też drewniany wrak wkomponowany w piasek tak, jakby uczestniczył w jakiejś katastrofie. Poza tym oczywiście są tu huśtawki, bujaki czy przyrządy do wspinaczki.

 • Plac zabaw na Polu Mokotowskim

Nazywane czasem „polskim Central Parkiem” Pole Mokotowskie to zielona oaza położona na terenie Śródmieścia, Ochoty i Mokotowa. Jest tu sporo ścieżek rowerowych, jeziorek, fontann i rzeźb. Dla maluchów natomiast w części śródmiejskiej przygotowano plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalniami, mostkami, przeszkodami, huśtawkami i drabinkami. Są tu także konstrukcje ze ściankami wspinaczkowymi.

najlepsze place zabaw Warszawa opinie atrakcje
 • Plac zabaw w Parku Skaryszewskim

Jeszcze jeden z parkowych placów zabaw, tym razem znajdujący się w dzielnicy Praga-Południe, w Parku Skaryszewskim, uważanym przez wielu za najpiękniejszy park w Warszawie, a nawet i w Polsce. Na placu, poza klasycznymi atrakcjami, jak piaskownica, zjeżdżalnie i bujaki, działa też oryginalna huśtawka „Bocianie Gniazdo”, tuba i walec do trenowania równowagi. Obok można też zagrać w szachy lub chińczyka.

najlepsze place zabaw Warszawa opinie rodzinne atrakcje
 • Wiślany plac zabaw na Poniatówce

Wyjątkowy plac zabaw w wyjątkowym miejscu – na plaży Poniatówka przy moście Poniatowskiego w pobliżu Stadionu Narodowego. Konstrukcja placu inspirowana jest Wisłą – stworzono tu podest, który meandruje niczym rzeka, piaskownica przypomina ławicę, a powbijane pale odzwierciedlają las łęgowy. Zastosowano tu wyłącznie naturalne materiały, jak drewno, piasek czy wiklina, które podkreśla kolorystyka w postaci beżu, zieleni i błękitu. Dzieci mogą bawić się w bazach-szałasach, na torze wodnym z kaskadami i tamami, przy interaktywnych tablicach, na zjeżdżalniach, huśtawkach i w parku linowym. Ustawiono tu również ściankę edukacyjną, która przybliża najmłodszym ciekawe zagadnienia związane z Wisłą.

Plac zabaw Stadion Narodowy Poniatówka Warszawa opinie
 • Plac zabaw przy Westfield Arkadia

plac zabaw dla dzieci arkadia warszawa opinieZaczniemy nietypowo - plac zabaw przy Centrum Handlowym? Czemu nie! Jeśli tylko oferuje bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń. Ten przy Centrum Handlowym Arkadia wyróżnia się bujną roślinnością wokół placu, ale przede wszystkim nowoczesnymi i wysokiej jakości atrakcjami dla dzieci. Są tu drabinki do wspinania, huśtawki, uwielbiane przez najmłodszych trampoliny czy hamaki, a nawet zestaw urządzeń przelewowych do zabawy wodą i piaskiem. Wszystkie urządzenia spełniające oczywiście najwyższe standardy bezpieczeństwa. "Wstęga" to zaprojektowana specjalnie dla Arkadii, konstrukcja do zabawy, wyposażona m.in. w elementy wspinaczkowe i zjeżdżalnię to najważniejsza część placu zabaw. Rodzice mogą odpocząć na wygodnych, estetycznych drewnianych ławeczkach i jednocześnie obserwować zabawę swoich pociech.

 • Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego

Ten położony na terenie Woli obiekt nie jest typowym placem zabaw, ale wystarczy odwiedzić go, by przekonać się, jak wiele radości może sprawić dzieciom. Jednocześnie to najlepszy sposób, żeby nauczyć się jazdy na rowerze zgodnie z zasadami ruchu drogowego i bezpieczeństwa, pod okiem instruktorów ze Straży Miejskiej. Na powierzchni 4000 m2 przy ul. Sołtyka stworzono wiernie odwzorowany układ drogowy ze skrzyżowaniami (w tym także z rondem), przejazdem przez tory tramwajowe, zaporami kolejowymi, znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną. Jest tu nawet tramwaj! Cały teren jest ogrodzony i bezpieczny.

 • Polana w Lipkowie

Tuż pod Warszawą, na obrzeżach Kampinoskiego Parku Narodowego, położona jest rekreacyjna polana w Lipkowie. To świetne miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury. Można tu korzystać z wiat grillowych, miejsc na ognisko i placu zabaw, na którym znajdziemy huśtawki, siatkę wspinaczkową, piaskownice, zjeżdżalnie, kolorowe domki, interaktywne stanowiska do gry w kółko i krzyżyk oraz inne atrakcje.

najlepsze place zabaw Warszawa atrakcje dla dzieci
 • Plac zabaw w Parku Żeromskiego

Położony przy Placu Wilsona Park Żeromskiego przyciąga nowoczesną infrastrukturą. Jednym z jej elementów jest plac zabaw o powierzchni 2000 m2. Dzięki dużej liczbie atrakcji oraz lokalizacji tuż przy stacji metra jest to jeden z najchętniej odwiedzanych placów zabaw w Warszawie. Podłoże stanowi tu piasek i tartan. Są tu domki, zjeżdżalnie, huśtawki, duża konstrukcja z podestami, drabinkami i przeszkodami, pajęczyna do wspinania, a nawet mały wóz strażacki.

Sprawdźcie koniecznie: Warszawa z dzieckiem - najlepsze atrakcje

 • Warszawska Strefa Rodziny

Nowoczesny plac zabaw położony na Podzamczu, przy Multimedialnym Parku Fontann. Można tu znaleźć wszystko, co potrzebne do wspaniałej rodzinnej zabawy. Są boiska sportowe, wypożyczalnia sprzętu, trampoliny, rodzinne gry, park linowy, huśtawki, zjeżdżalnie czy drabinki. Największą atrakcję stanowi jednak system mini kanałów z fontannami czy wodospadami. Dzieci mogą się dzięki nim bawić, np. budując tamy. W wakacje odbywają się tu specjalne zajęcia animacyjne.

Warszawska strefa rodziny plac zabaw opinie
 • Plac zabaw Hasanka

Sporych rozmiarów plac zabaw w dzielnicy Ursus, tuż obok basenu Albatros. Jest tu do wyboru wiele różnego rodzaju konstrukcji – wysoka pajęczyna do wspinaczki, domki z łańcuchami i podestami, zjeżdżalnie, drabinki czy huśtawki. Natomiast w strefie dla małych dzieci położonej na piasku znajdziemy labirynt, zamek rycerski (czy jak kto woli, „zamek Alladyna”), statek piracki i rower-karuzelę. A do tego boiska, skatepark, tor rolkowy, tor dla samochodzików elektrycznych, siłownia i pergola z fontanną.

WEST_ arkadia atrakcje przyjazne dzieciom Warszawa 2020
 • Plac zabaw Park Trampolin

Na terenie AWF-u na Bielanach działa ogrodzony plac zabaw składający się przede wszystkim z różnorakich urządzeń do skakania. Zainstalowane tu trampoliny są odpowiednie dla dzieci w różnym wieku, a do tego zabezpieczone wokół miękką nawierzchnią. Huśtawki czy siatki wspinaczkowe zostały zaprojektowane w formie sprężyn, dzięki czemu cały projekt jest bardzo spójny. Są też bujaki, równoważnie i piaskownica.

 • Plac zabaw w Parku Młocińskim

Oddany do użytku parę lat temu plac zabaw w Parku Młocińskim powstał w ramach budżetu obywatelskiego i trzeba przyznać, że mieszkańcy wiedzieli, na co głosują. Na polanie, w przepięknym otoczeniu przyrody, powstała nowoczesna infrastruktura obejmująca boiska sportowe, siłownię pod chmurką, wiaty grillowe z miejscami na ognisko oraz plac zabaw podzielony na część dla małych i nieco większych dzieci. Znajdziemy tu huśtawki, zjeżdżalnie, równoważnie, domki z podestami czy stacjonarną ciuchcię. Dużą zaletą jest wykonanie wszystkich elementów i ogrodzenia z drewna, dzięki czemu doskonale komponują się z krajobrazem.

Sprawdź również: Najlepsze sale zabaw dla dzieci - Warszawa

2 comments

Leave Comment